Справа № 2о-244/10
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
13 грудня 2010 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого – судді – Зємцова В.В.
при секретарі – Гетьманець О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
У серпні 2010 року до суду із вказаною заявою звернувся ОСОБА_1
Просив встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт належності ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р., правовстановлюючого документу – договору даоування від 16.08.1995 р. зареєстрованого під № 3151 державним нотаріусом Чертвертої Кременчуцької держнотконтори Васильченко О.Б., укладеного ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5, в якому вона записана, як ОСОБА_5, ім.»я по батькові якої не збігається з ім.»ям по-батькові зазначеному в свідоцтві про смерть, де вона записана як ОСОБА_2
Вказував, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. померла його мати – громадянка Російської Федерації ОСОБА_5. Після неї залишився спадок – квартира в м. Кременчуці, по АДРЕСА_1. При народженні вона мала прізвище – ОСОБА_8, після одружання у 1973 р. вона взяла прізвище чоловіка – ОСОБА_5.
У зв»язку з тим, що вона померла у м. Кременчуці, свідоцтво про смерть видавалося за місцем її смерті. При видачі свідоцтва про смерть органом реєстрації актів цивільного стану було помилково перекладено її прізвище, ім»я та по-батькові з паспорту громадянина Російської Федерації, замість «ОСОБА_5» вказано «ОСОБА_2»
З метою мінімінізації витрат при вступі у спадщину заявник разом з братом відмовилися від своєї частки в спадщині на користь їх батька, який постійно проживає на території Російської Федерації і для оформлення спадщини не має можливості приїхати в Україну, тому він видав довіреність на ім»я ОСОБА_1 з правом представляти його інтереси щодо вступу в спадщину.
Під час проведення заходів щодо вступу до спадщини в Четвертій Кременчуцькій нотаріальній конторі заявник отримав відмову у видачі свідоцтва про право власності на спадщину, тому, що не підтверджується факт належності померлій ОСОБА_5 правовстановлюючого документа на спадкову квартиру, оскільки в договорі дарування прізвище ім.»я та по-батькові зазначено ОСОБА_5
У судовому засіданні заявник заяву підтримав, просив задовольнити, посилаючись на обставини та підстави. викладені в заяві.
Представник заінтересованої особи –Четвертої Кременчуцької державної нотаріальної контори в судове засідання не з»явилися по невідомій суду причині, про день, час та місце слухання справи їм було повідомлено належним чином.
Суд, вислухавши пояснення заявника, дослідивши та вивчивши матеріали справи приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню, оскільки підтверджується матеріалами справи та не спростована заінтересованими особами.
Керуючись ст. ст.14, 57 – 59, 208 – 210, 256 - 259 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, факт належності ОСОБА_5 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р., правовстановлюючого документу – договору дарування від 16.08.1995 р. зареєстрованого під № 3151 державним нотаріусом Чертвертої Кременчуцької держнотконтори Васильченко О.Б., укладеного ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5, в якому вона записана, як ОСОБА_5, ім.»я по батькові якої не збігається з ім.»ям по-батькові зазначеному в свідоцтві про смерть, де вона записана як ОСОБА_2
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя :