Судове рішення #1316484
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-96/2007

20 березня 2007 року                                                                                        м. Гребінка

Гребінківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Сінгур В.О. при секретарі Дмитренко В.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рудківської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями,-

ВСТАНОВИВ:

В лютому 2007 року ОСОБА_1 звернувсь до суду із зазначеним позовом до Рудківської сільської ради. В позові вказує, що його батько ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Після його смерті відкрилась спадщина на спадкове майно - будинок АДРЕСА_1. Позивач вважає, що прийняв спадщину, оскільки постійно проживав зі спадкодавцем та останнім було складено заповіт, згідно якого все майно, що належало спадкодавцю на момент смерті належатиме йому.

Позивач вказує, що не може оформити спадщину через те, що відсутні документи, що підтверджують право власності на вказаний будинок спадкодавця.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову

У судовому засіданні     позивач позов підтримав. Відповідач     проти позову не заперечував.

Суд заслухавши позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Як вбачається з матеріалів справи та з'ясованих в судовому засіданні обставин, встановлено, що ОСОБА_1 є сином померлих ОСОБА_2 та ОСОБА_3. ( а.с.16 )

Судом досліджувались заяви ОСОБА_4, ОСОБА_5, щодо відмови від прийняття спадщини. (а.с.19)

Відповідно до довідки виданої виконкомом Рудківської сільської радої власником будинку за адресою АДРЕСА_1 належав ОСОБА_2. Разом з ним проживав його син ОСОБА_1( а.с. 22 ) Позивач і на даний час проживає в даному будинку.

Ст. 1258 ЦК передбачено спадкування почергово. Діти спадкодавця відмовились від прийняття спадщини, про що свідчать їх заяви надані в нотаріальну контору, на момент смерті спадкодавця його діти, крім позивача, з ним не проживали разом . ( а.с.24,25,27 ).

Відповідно до ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку встановленого ст. 1270 ЦК України він не заявив про відмову від неї. Факт постійного

 

проживання спадкоємця зі спадкодавцем встановлено у судовому за сіданні і цей факт беззаперечно визнано сторонами. Проаналізувавши надані стороною докази суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог позивача.

З урахуванням вище наведеного, визнання відповідачем пред"явленого позову не суперечить закону, не порушує права і свободи чи інтереси інших осіб.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1220,1221,1222, 1268, ЦК України, ст.ст. 8,10,130, 174, 213-215, 218 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування на житловий будинок з допоміжними господарськими будівлями, що знаходиться АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області через Гребінківський районний суд Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація