Судове рішення #1316498
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа 2-19\07

27 березня  2007 року                                                                                    м. Гребінка

Гребінківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Сінгур В.О. при секретарі Дмитренко В.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом акціонерного товариства „Українська пожежно-страхова компанія до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних у дорожньо-транспортній пригоді, -

ВСТАНОВИВ:

В травні 2005 року „Українська пожежно-страхова компанія звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних у дорожньо-транспортній пригоді. В позові вказує, що 24 квітня 2005 року між AT Українсько-пожежно страхова компанія і страхувальником ОСОБА_2 був укладений договір страхування за № 0007731 належного йому автомобіля ГАЗ -31105 „Волга". Згідно даного договору філія взяла на себе зобов'язання виплатити Страхувальнику можливий збиток у разі настання страхових випадків, передбачених Правилами страхування наземного транспорту, у тому числі пошкодження чи втрати автомобіля ГАЗ -31105 „Волга" внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. 5 травня 2006 року на автошляху Лубни- Миргород- Опішся сталось дорожньо-транспортна подія за участю застрахованого автомобіля з автомобілем, яким керував ОСОБА_1., в результаті чого автомобіль ГАЗ -31105 „Волга" був пошкоджений та спричинені збитки на суму 6291, 92 грн.

Позивач позовні вимоги підтримав.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнав і суду пояснив, що він керував технічно справним автомобілем, збитки в розмірі 6291,92грн. не визнав.

В судовому засіданні встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Як вбачається з матеріалів справи AT „Українська-пожежно страхова компанія в особі Полтавського обласного управління уклала з гр. ОСОБА_2 договір страхування № 0007731 від 24 квітня 2005 року належного йому автомобіля ГАЗ-31105 „Волга"(а. с 5). З дослідженого в судовому засіданні договору страхування вбачається, що Страховик на умовах Правил добровільного страхування наземного транспорту затверджених Міністерством Фінансів України № 110663 від 09.08.2001року, зобов'язується відшкодувати збитки за втрату або пошкодження транспортного засобу у тому числі внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Судом досліджено довідку виданої ППС в якій зазначено, що у автомобіля під керуванням водія ОСОБА_1 відкрутилось колесо, яке викотилось на зустрічну смугу руху та сприяло виникненню дорожньо-транспортної пригоди. ( а.с. ) ОСОБА_1., не погоджується з викладеною у довідці обставиною, що

 

послугувало причиною дорожньо-транспортної пригоди. Проте зі змістом даної довідки відповідач ознайомлений, її зміст він не спростовував і не заперечував на момент дорожньо-транспортної пригоди. В результаті дорожньо-транспортної пригоди автомобіль ГАЗ-31105 „Волга" НОМЕР_1 був пошкоджений. Згідно наданого позивачем звіту про незалежну експертизу від 11 травня 2006 року вартість матеріальних збитків становить 6705,93грн. ( а.с.15) За умовами договору компанія виплатила Страхувальнику - ОСОБА_2 страхове відшкодування на суму 6291,92грн. Факт виплати даної суми підтверджується платіжним дорученням № 731 від 25 травня 2006 року згідно якого перераховано кошти в сумі 629,91 грн. на рахунок страхувальника.(а.с.25).

Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що 5 травня 2005 року він автомобілем ГАЗ -31105 їхав до м. Києва. На автодорозі Лубни-Мирогород-Опішня з автомобіля під керуванням відповідача відкрутилось колесо і пошкодило його автомобіль. Автомобіль ГАЗ -31105 був придбаний у кредит. Даний автомобіль був доставлений на станцію техобслуговування в м. Полтава, де спеціалісти оглянули автомобіль, зазначили яка вартість відновлювальних робіт. Відповідач з цим не погодився і відшкодовувати збитки відмовився. Автомобіль застрахований, що підтверджується відповідним договором страхування.

Відповідно до Закону України „Про страхування" ст. 16 договір страхування - це письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зобов'язання у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату страхувальнику або іншій особі, визначеній у договорі страхування страхувальником, на користь якої укладено договір страхування, а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі у визначені строки та виконувати інші умови договору. Ст.20 п.З вище вказаного закону передбачено, що при настанні страхового випадку здійснити страхову виплату у передбачений договором строк. Як зазначено у ст.25 Закону України „Про страхування" здійснення страхових виплат і виплата страхового відшкодування проводяться страховиком згідно з договором страхування або законодавством на підставі заяви страхувальника і страхового акту. В матеріалах справи є заява від 07.02.2006 року про виплату страхового відшкодування ( а. с.29), страховий акт про пошкодження транспортного засобу від 25 травня 2006 року (а. с. 6) в якому вказано, що внаслідок порушення Правил дорожнього руху водієм ОСОБА_1 був пошкоджений автомобіль ГАЗ-31105 „Волга." Вказана дія є страховим випадком, передбаченим Правилами страхування наземного транспорту і договором страхування наземного транспорту. Сума страхового відшкодування Страхувальнику визначена на підставі Правил страхування наземного транспорту, матеріалів, що підтверджують страховий випадок, розрахунок суми страхового відшкодування, яка становить 629,92 грн. Відповідно до ст. 1166 ЦК майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Крім того ст.119ЩК України, передбачено, що особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом. Зазначене положення ЦК України і є таким, що відповідає захисту прав фізичної чи юридичної особи на відшкодування шкоди.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 25 Закону України „Про страхування", ст.1166,ст.1191 ЦК України, ст.10,11,174,209,212,214-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

 

Позовну заяву Акціонерного товариства „Українська пожежно-страхова компанія" задовольнити.

Стягнути на користь Акціонерного товариства „Українська пожежно-страхова компанія" з ОСОБА_1 збитки, заподіяні у дорожньо-транспортній пригоді у сумі шість тисяч двісті дев"яносто одна гривня дев"яносто дві копійки..

Стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача „Українська пожежно-страхова компанія" державне мито в сумі 62 грн.92 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 грн.

Рішення   може   бути   оскаржене   в   апеляційному   порядку   до   апеляційного   суду

Полтавської області  через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня

проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього впродовж

20 днів апеляційної скарги.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація