Судове рішення #1317302

                                                                                                                                                        Копія

                                                                                                                                             Справа № 2-795

                                                                                                                                                         2007 рік

 

 

 

                                                                            Р І Ш Е Н Н Я

                                                              І М  Е Н Е  М        У К Р А Ї Н И

 4 грудня  2007 року  Олександрівський  районний  суд Кіровоградської області в складі :                                       головуючого  - судді  ОТЯН О.В.,

                        при секретарі   - ШВАЙЦІ Л.В.,  

 розглянувши у відкритому судовому засіданні смт Олександрівка справу за позовом   ОСОБА_1  до Олександрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області , Олександрівського відділу земельних ресурсів   про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування ,-

                                                                             в с т а  н о в и в :

       Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить  визнати за  ним право  на  земельну частку /пай/  у порядку спадкування.

        Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та пояснила , що   її чоловік ,ОСОБА_2  ,  помер  ІНФОРМАЦІЯ_1року ,з 1975 року  працював  та  пішов на пенсію  в 1989 року  з колгоспу ім.Свердлова .  При розпаюванні землі  СТОВ “Інгул” , що є правонаступником  зазначеного колгоспу , чоловік був живий, однак його не внесли у списки на отримання паю. Ввважає , що  її чоловіка неправомірно  позбавила права на земельну частку (пай) , є спадкоємцем після його смерті, а тому просить визнати  за нею право на земельну частку (пай)  у порядку спадкування. Іниших спадкоємців  не має.

            Представник відповідача  - Олександрівської районної державної адміністрації  - позовні вимоги визнав .

            Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню .

            Згідно свідоцтва про  шлюб та про смерть , паспорта позивача (а.с.5,12-14 ,25) позивач є дружиною  ОСОБА_2  , що   помер  ІНФОРМАЦІЯ_1року  в с.Ясинуватка Олександрівського району.

            Згідно трудової книжки, довідки з Пенсійного Фонду Олександрівського району (а.с.6-8 ,31 )  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., працював в колгоспі ім.Свердлова з 1975 року  ,оформився на пенсію за віком з  02.10.1989  року, останнє місце роботи - колгосп ім.Свердлова.

            Згідно довідок СТОВ “Інгул” , Олександрівської райдержадміністрації (а.с. 4,9,33 ) ОСОБА_2 не перебував у списках про надання земельного паю і земельного паю не має ,СТОВ “Інгул” є правонаступником КСП ім.Свердлова, що був правонаступником колгоспу ім.Свердлова , всі документи по розпаюванню вилучені та не повернуті обласною прокуратурою.

            Згідно протоколу №6 від 26 грудня 1997 року  засідання правління  КСП ім.Свердлова   (а.с.40-43) розглядалося питання про  розпаювання  землі   та отримання сертифікатів на землю членами КСП.

            Згідно довідки  Родниківської сільської ради (а.с.10-11) середній розмір земельної частки (паю) становить 6,25 умовних кадастрових гектари, в наявності є вільна земля - землі запасу в полі №IV - третьої польової сівозміни , площею  20,4 га в с.Ясинуватка Олександрівського району .

            Відносини, що склалися між сторонами , суд відносить до спадкових та земельних правовідносин   та вважає за неохідне керуватися нормами ЦК України , ЗК України , Указу Президента  України "“Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям №720 / 95 від 8 серпня 1995 року .

             Згідно п.2 Указу Президента  України "“Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям №720 / 95 від 8 серпня 1995 року  - право на земельну частку /пай /  мають  члени ксп , в тому числі  і пенсіонери які раніше працювали в ньому і залишилися його членами ."

            Згідно ст. 1218 ЦК України - до складу спадщини входять всі права та обов”язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті..

            Згідно ст. 1268  ЦК України- спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину ...

            Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що   ОСОБА_2 на момент проведення розпаювання мав право  на земельну частку (пай) , позивач є належним спадкоємцем  , відповідно  має право успадкувати на підставі закону земельну частку (пай), а тому вимоги позивача  є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

            Керуючись  ст.ст.214-215   ЦПК України , ст.ст. 1218,1268 ЦК України , ст.118  ЗК України  суд , -

                                                                       в  и  р  і  ш  и  в  :

 

          Задовольнити позов :  визнати  за  ОСОБА_1    , у порядку спадкування , право на  земельну частку (пай) в розмірі   6,25 умовних кадастрових гектари з земель  запасу , розташованої на території Родниківської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області .

            Зобов”язати відділ земельних ресурсів  Олександрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області виготовити та видати  ОСОБА_1  відповідну документацію на земельну частку /пай/.

            На  рішення  суду , протягом   10  днів  з дня  його  проголошення, може  бути  подана заява про   апеляційне  оскарження    ,  а потім , протягом   20  днів  з дня  подачі  заяви , може  бути  подана   апеляційна  скарга   в Кіровоградський  апеляційний  суд.

 

                      

                       Суддя :  (підпис)

 

З оригіналом вірно

 

Суддя Олександрівського районного суду

Кіровоградської області                                                                                                                 О.В.Отян

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація