Справа № 22-ц-3200 Головуючий у 1-й інстанції Клочко Б.М.
Суддя-доповідач Сибільова Л.О.
У Х В А Л А
16 серпня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого – Сибільової Л.О.,
суддів - Дубровної В.В., Лузан Л.В.,
з участю секретаря судового засідання – Назарової О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду заяву управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації про поновлення строку апеляційного оскарження
постанови Сумського районного суду Сумської області від 21 квітня 2009 року
у справі за позовом ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації про зобов’язання вчинити дії,
в с т а н о в и л а:
Оскаржуваною постановою суду позов ОСОБА_2 задоволено частково.
Визнано неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації в частині призначення, нарахування та виплати ОСОБА_2 допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку.
Зобов’язано вказане управління нарахувати та виплатити ОСОБА_2 допомогу по догляду за дитиною, починаючи з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року у розмірі, встановленому ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» в редакції станом на 09 липня 2007 року.
В задоволенні позову в іншій частині відмовлено.
17 листопада 2009 року управління праці та соціального захисту населення звернулось до суду з апеляційною скаргою на зазначену постанову суду, в якій, крім іншого, просило поновити пропущений строк апеляційного оскарження.
Вислухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що заява про поновлення строку апеляційного оскарження підлягає задоволенню.
Відповідач заяву про поновлення строку апеляційного оскарження мотивує тим, що копію оскаржуваної постанови отримав лише 21 травня 2010 року, тобто після спливу строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч.ч.3, 6 ст.186 КАС України в редакції, яка діяла до 30 липня 2010 року, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч.3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
З матеріалів справи вбачається, що представник відповідача не був присутній в судовому засіданні при проголошенні постанови суду, а копію оскаржуваної постанови управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації отримало 21 травня 2009 року, тобто за межами строку, встановленого законом для оскарження постанови.
Наведену заявником причину пропуску строку апеляційного оскарження колегія суддів вважає поважною і вважає необхідним поновити цей строк.
Апеляційна скарга подана згідно з вимогами КАС України.
Відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону України №1691-VI від 18 лютого 2010 року, який набрав чинності 10 березня 2010 року, апеляційні скарги, за якими провадження не відкрито, були передані до відповідних апеляційних судів для розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до абз.1 п. 1 розділу ХП «Прикінцеві положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання соціальних виплат , які перебуватимуть у провадженні суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції станом на 1 січня 2011 року, завершуються розглядом у цих судах. Позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до 1 січня 2011 року і провадження за якими не відкрито, розглядаються відповідними судами, до яких вони подані.
Апеляційна скарга подана особою, яка має право на оскарження постанови та відповідає вимогам КАС України.
По справі виконані вимоги ст. 301 ЦПК України.
Відповідно до ст. 304-1 ЦПК України розгляд апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, прийняте за результатами розгляду справ, передбачених пунктом 2 частини першої статті 15 цього Кодексу, здійснюється апеляційним судом за наявними у справі матеріалами та без виклику осіб, які беруть участь у справі.
Керуючись ст.ст. 73, 294, 297, 298, 301, 302, 304-1 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Заяву управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації задовольнити.
Поновити управлінню праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації строк апеляційного оскарження постанови Сумського районного суду Сумської області від 21 квітня 2009 року в даній справі.
Апеляційну скаргу, копія якої надіслана ОСОБА_2, прийняти до розгляду колегією суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Сумської області.
Закінчити підготовку справи і призначити її до розгляду в суді апеляційної інстанції на 16 серпня 2010 року на 11 год. 40 хв., про що повідомлені: ОСОБА_2, управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації (а.с.2) без виклику цих осіб в судове засідання.
Ухвала набрала законної сили з моменту її проголошення і касаційному оскарженню не підлягає.
Головуюча підпис
Судді підписи
З оригіналом згідно:
Суддя апеляційного суду Сумської області Л.О.Сибільова