СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 грудня 2010 року Справа № 2-4/9959.1-2007
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Заплава Л.М.,
суддів Антонової І.В.,
Ткаченка М.І.,
У судове засідання сторони не з'явились.
розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі Автономної Республіки Крим на ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Бєлоглазова І.К.) від 16.11.2010 у справі № 2-4/9959.1-2007
за заявою боржника відкритого акціонерного товариства "Феодосійський" (вул. 40 років Перемоги, 9,Чапаєвка, Совєтський р-н,97225)
за участю:
Арбітражного керуючого Данілко Інни Анатоліївни (а/с 780, Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95023)
Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі Автономної Республіки Крим (вул. 50 років СРСР, 4а, Совєтський, 97200)
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Автономній Республіці Крим (вул. Р. Люксембург, 17а,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95006)
Управління з питань банкрутства в АР Крим та м.Севастополь Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України (вул. Київська, 150,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95034)
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 16.11.2010 (суддя Бєлоглазова І.К.) у справі № 2-4/9959.1-2007 у задоволенні скарги Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі Автономної Республіки Крим на дії ліквідатора відкритого акціонерного товариства "Феодосійський" Данілко Інни Анатоліївни відмовлено.
Не погодившись з постановленим судовим актом, Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі Автономної Республіки Крим звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу господарського суду першої інстанції скасувати, скаргу задовольнити.
Доводи апеляційної скарги мотивовані порушенням судом при прийнятті рішення норм матеріального та процесуального права.
У судове засідання 22.12.2010 сторони не з’явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін - це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Статтею 77 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні. Зазначена правова позиція висловлена у постанові Вищого господарського суду України від 03.06.2009 № 2-7/10608-2008.
Оскільки явка учасників процесу обов’язковою не визнавалась, а матеріали справи достатньо характеризують спірні правовідносини, підстави для відкладення розгляду справи відсутні.
З врахуванням вищенаведеного судова колегія визнала за можливе розглянути справу у відсутність нез’явившихся сторін.
На підставі статті 101 Господарського процесуального кодексу України, повторно розглянувши справу, перевіривши наявні матеріали справи на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення, проаналізувавши застосування судом норм матеріального та процесуального права, обговоривши доводи апеляційної скарги судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі Автономної Республіки Крим звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим зі скаргою на дії ліквідатора відкритого акціонерного товариства "Феодосійський" Данілко Інни Анатоліївни щодо визнання та включення до реєстру вимог кредиторів грошових вимог виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у сумі 180 180,01 грн., просить визнати ці дії неправомірними, мотивуючи тим, що Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України в смт. Кіровське були заявлені поточні грошові вимоги до боржника у розмірі 180 180,01 грн., які були визнані ліквідатором Данілко І.А. у повному обсязі та включені у другу чергу реєстру вимог кредиторів ВАТ «Феодосійський». Однак, раніше заявник неодноразово звертався до ліквідатора з аналогічною заявою про визнання та включення до реєстру вимог кредиторів капіталізованих платежів щодо потерпілих та первісно сума грошових вимог становила 319 127,16 грн. Ця сума уточнювалася кредитором через необгрунтоване завищення та остаточно була заявлена у розмірі 180 180,01 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 28.08.2002 відносно боржника відкритого акціонерного товариства «Феодосійський» застосована судова процедура банкрутства - розпорядження майном боржника відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», розпорядником майна боржника призначено Данілко І.А., оголошення про порушення провадження у справі про банкрутством опубліковано в газеті «Голос України»№ 162 (2913) від 06.09.2002 .
Ухвалою господарського суду першої інстанції від 27.11.2002 було затверджено реєстр вимог кредиторів відкритого акціонерного товариства „Феодосійський”.
Ухвалою господарського суду АР Крим від 5.03.2003 року у справі було введено процедуру санації ВАТ «Феодосійський»строком на 12 місяців, призначено керуючим санацією Данілко І. А.
Постановою господарського суду Автономної Республіки Крим від 12.11.2009 відносно боржника відкритого акціонерного товариства «Феодосійський»припинено процедуру банкрутства - санацію та припинені повноваження керуючого санацією Данілко І.А. ВАТ «Феодосійський» визнано банкрутом, відносно банкрута відкрита ліквідаційна процедура строком на шість місяців. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Данілко І.А., (ліцензія НОМЕР_1 від 29.03.2010) Строк ліквідаційної процедури продовжувався.
Як встановлено господарським судом першої інстанції, відкрите акціонерне товариство «Феодосійський»передало у Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України в смт. Кіровське справи 4 потерпілих на виробництві, з якими трапилися нещасні випадки при здійсненні трудових обов'язків.
Згідно пункту 1 та 3 постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 №765 капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів та розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації
Відповідно до пункту 2 статті 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»у другу чергу задовольняються вимоги, що виникли із зобов'язань банкрута перед працівниками підприємства-банкрута (за винятком повернення внесків членів трудового колективу до статутного фонду підприємства), крім вимог, задоволених у першу чергу, зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому Фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України,
На підставі Порядку капіталізації платежів та даних Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим щодо середньої тривалості життя за статтю та віком по однолітнім віковим групам по Україні за 2006-2007 р.р. і був проведений розрахунок грощових вимог Фонду соціального страхування.
Однак, у зв'язку зі смертю одного з потерпілих на виробництві розрахунок був уточнений та вимоги кредитора становлять 180 180,01 грн.
Таким чином, грошові вимоги кредитора Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України в смт. Кіровське розраховані на підставі чинного законодавства, а тому ліквідатором Данілко Інною Анатоліївною було правомірно включено грошові вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України в смт. Кіровське у розмірі 180 180,01 грн. у другу чергу реєстру вимог кредиторів відкритого акціонерного товариства «Феодосійський».
Враховуючи вищевикладене, судова колегія вважає, що ухвала господарського суду Автономної Республіки Крим відповідає чинному законодавству та встановленим обставинам справи, тому підстав для його скасування не має.
Керуючись статтею 101, пунктом 1 частини першої статті 103, статтями 105,106 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі Автономної Республіки Крим залишити без задоволення.
2.Ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 16.11.2010 у справі № 2-4/9959.1-2007 залишити без змін.
Головуючий суддя Л.М. Заплава
Судді І.В. Антонова
М.І. Ткаченко