Категорія 14
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
17.01.2011№ 2а-545/11/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Лагутін А.А., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луганської міської ради про видачу свідоцтва про право власності на квартиру,
ВСТАНОВИВ:
12 січня 2011 року ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луганської міської ради про видачу свідоцтва про право власності на квартиру за адресою АДРЕСА_1, яка надана за домобудівлю під зніс.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви позивачеві з таких підстав.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (із змінами, внесеними розділом ХІІ „Прикінцеві положення” Законом України від 07 липня 2010 року № 2453-VI (2453-17) «Про судоустрій і статус суддів», який набрав чинності 30 липня 2010 року) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Частина 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України регламентує, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», система місцевого самоврядування включає: територіальні громади, сільські, селищні, міські ради, сільських, селищних, міських голів, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради, районні, обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, органи самоорганізації населення.
Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача (частина 2 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України).
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, відповідачем є Виконавчий комітет Луганської міської ради, яка відноситься до органів місцевого самоврядування, тому, відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 18 та враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства, даний позов підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 18, 19, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Повернути адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луганської міської ради про видачу свідоцтва про право власності на квартиру, оскільки він не підсудний Луганському окружному адміністративному суду, роз’яснивши позивачеві право звернутися з даним позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяА.А. Лагутін