У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 січня 2011 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
Луспеника Д.Д., Балюка М.І., Григор’євої Л.І.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про усунення перешкод у користуванні власністю та відшкодування моральної шкоди за касаційною скаргою ОСОБА_5 на ухвалу апеляційного суду Луганської області від 9 червня 2010 року,
в с т а н о в и л а :
У жовтні 2007 року ОСОБА_4 звернувся до суду з указаним позовом і просив суд усунути перешкоди в користуванні його житловим АДРЕСА_1, зобов’язавши відповідача засипати виритий самовільно на відстані не більше одного метра від належного йому будинку котлован для побудови гаража, стягнути з ОСОБА_5 матеріальну шкоду в розмірі 12 666 грн. та 1 700 грн. на відшкодування моральної шкоди.
Рішенням Перевальського районного суду Луганської області від 26 грудня 2008 року позов задоволено. Зобов’язано ОСОБА_5 усунути перешкоди ОСОБА_4 у користуванні житловим будинком, шляхом засипання котловану на земельній ділянці, що розташована на АДРЕСА_2; стягнуто з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_4 матеріальну шкоду в розмірі 12 666 грн. та 1 700 грн. на відшкодування моральної шкоди.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_5 звернувся до суду з апеляційною скаргою.
Ухвалою апеляційного суду апеляційного суду Луганської області від 9 червня 2010 року відмовлено ОСОБА_5 у задоволенні заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, апеляційну скаргу залишено без розгляду.
У касаційній скарзі ОСОБА_5, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, ставить питання про скасування ухвали апеляційного суду та направлення справи на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Згідно із ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Встановлено й це вбачається з матеріалів справи, що оскаржувана ухвала постановлена з додержанням норм процесуального права, а доводи скарги цих висновків не спростовують.
Відсутні й передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов’язкового скасування судового рішення.
Враховуючи наведене та положення ч. 3 ст. 332 ЦПК України, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу і залишити ухвалу без змін.
Керуючись статтями 332, 336, 337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_5 відхилити.
Ухвалу апеляційного суду Луганської області від 9 червня 2010 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: Д.Д. Луспеник
М.І. Балюк
Л.І. Григор’єва