Судове рішення #13191779

2а-1050/2011 р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

/вступна та резолютивна частини/

14 січня 2011 року Ірпінський міський суд Київської області в складі

головуючого судді                                 Пархоменко О.В.,

при секретарі                                         Панасюк Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області про визнання незаконною відмови та зобов“язання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

Позивачка звернулася до суду із даним адміністративним позовом, просила визнати протиправними дій виконавчого комітету Ірпінської міської ради в особі Управління праці та соціального захисту населення щодо відмови вчинити подання до Головного управління праці та соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу потерпілого серії “Д“ для ОСОБА_2; зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області вчинити подання до Головного управління праці та соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу потерпілої серії “Д“ для ОСОБА_2.

Суд, заслухавши пояснення позивачки ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, враховуючи об’ємність мотивувальної частини та те, що для виготовлення повного тексту рішення необхідний значний час, керуючись п.3 ст. 160 Кодексу Адміністративного судочинства України , згідно якої складання повного рішення може бути відкладене на строк не більше ніж п’ять днів з дня закінчення розгляду справи, але вступну і резолютивну частину суд повинен проголосити в тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, суд оголошує резолютивну частину рішення.

На підставі викладеного та ст.ст. 19,92 Конституції України, Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, керуючись ст. ст. 2,4,11,71,86, 99, 100, 158-163, 167 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області щодо невнесення подання до Київської обласної державної адміністрації про видачу ОСОБА_2 посвідчення особи, потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи серії “Д“.

Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області  внести подання до Київської обласної державної адміністрації про видачу ОСОБА_2 посвідчення особи, потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи серії “Д“.

Копію постанови направити відповідачу для відома.

Повний текст постанови буде виготовлений 18 січня 2010 року.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                                  Пархоменко О.В.

2а-1050/2011 р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

14 січня 2011 року Ірпінський міський суд Київської області в складі

головуючого судді                                 Пархоменко О.В.,

при секретарі                                         Панасюк Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області про визнання незаконною відмови та зобов“язання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

Позивачка звернулася до суду із даним адміністративним позовом, посилаючись на те, що вона зі своїм чоловіком ОСОБА_3 та малолітньою донькою ОСОБА_2 зареєстровані за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1; у липні 2007 року вони всією сім’єю переїхали проживати до м. Ірпеня. Їх малолітня донька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає разом із нею та батьком в АДРЕСА_1 і знаходиться на обліку в Ірпінській дитячій поліклініці з 13.07.2007 року. Вказує, що з 11.09.2009 року її донька почала відвідувати дошкільний навчальний заклад № 12 м. Ірпеня; окрім того згідно акту депутата м. Києва про обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї власника житла від 10 вересня 2010 року сім’я в складі ОСОБА_3, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за місцем реєстрації у м. Києві не проживають; згідно акту депутата Ірпінської міської ради про обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї власника житла від 11 серпня 2010 року ОСОБА_1 разом із донькою ОСОБА_2 проживають в ІНФОРМАЦІЯ_3 без реєстрації.

Позивачка вказує, що вона, діючи в інтересах своєї неповнолітньої доньки ОСОБА_2 в серпні 2010 року звернулася з письмовою заявою в Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області про видачу її доньці посвідчення потерпілого внаслідок аварії на ЧАЕС серії “Д“ як такої, що постійно проживає на території посиленого радіоекологічного контролю, до заяви вона додала всі документи згідно вимог закону та інструкції відповідних установ. Проте 28.09.2010 року вона отримала від відповідача відповідь про відмову зробити подання до Головного управління праці та соціального захисту населення Київської облдержадміністрації для встановлення статусу потерпілої серії “Д“ для ОСОБА_2 і вважає таку відмову незаконною. Зокрема, аргументуючи свою відмову Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області вказує, що для видачі посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи видається за місцем проживання і єдиним доказом постійного місця проживання є відмітка паспортної служби про реєстрацію (прописку).

Позивачка вказує, що згідно Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання“ ст. 3 визначено, що місце проживання – адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік; статтею 4 визначено, що місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає; місцем проживання особи до 10 років визнається місце проживання її законних представників або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає. Згідно рішення Конституційного Суду України від 14 листопада 2001 року у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення підпункту 1 пункту 4 Положення про паспортну службу органів внутрішніх справ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України ( справа щодо прописки) положення щодо “прописки“ ( виписки)“ визнано такими, що не відповідають Конституції України, тобто є неконституційними. Таким чином відмова відповідача вчинити подання до Головного управління праці та соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації не ґрунтується на законі.

Позивачка просить визнати протиправними дії виконавчого комітету Ірпінської міської ради в особі Управління праці та соціального захисту населення щодо відмови вчинити подання до Головного управління праці та соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу потерпілого серії “Д“ для ОСОБА_2; зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області вчинити подання до Головного управління праці та соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу потерпілої серії “Д“ для ОСОБА_2.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала, підтвердила обставини, викладені в позовній заяві, просила позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду письмову заяву про розгляд справи в його відсутності та надав суду письмові заперечення, в яких вказує, що відповідно до абзацу 2 п.10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 51 від 20.01.1997 року “ Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” видача посвідчень провадиться обласними державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за місцем проживання. Відповідно до п.4 ст. 27 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” до дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать неповнолітні діти, які проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіоекологічного контролю. Єдиним доказом постійного місця проживання є відмітка паспортної служби про реєстрацію(прописку). Згідно поданих позивачем документів батьки дитини ОСОБА_3 та ОСОБА_1 зареєстровані за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4. Донька ОСОБА_2 взагалі не зареєстрована. Отже на даний час немає підстав для оформлення подання в головне управління праці та соціального захисту населення Київської облдержадміністрації для встановлення статусу особи, потерпілої внаслідок аварії на ЧАЕС серії “Д“. Просив в позові відмовити.

В зв’язку із цим суд, заслухавши думку позивачки ОСОБА_1, вважав за можливе розглянути справу у відсутність представника відповідача.

Суд, заслухавши пояснення позивачки ОСОБА_1, вивчивши письмові докази по справі, вважає заявлений позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Даний спір за участю Управління праці та соціального захисту населення виконкому Ірпінської міської ради Київської області як суб’єкта владних повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України) є публічно-правовим і його вирішення згідно п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів України, оскільки відповідач як суб’єкт владних повноважень реалізовував у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції щодо соціального захисту громадян.

У судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 перебуває в шлюбі з ОСОБА_3, від даного шлюбу вони мають доньку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5. Встановлено, що позивачка та  її чоловік ОСОБА_3 зареєстровані за адресою ІНФОРМАЦІЯ_6, однак разом із донькою позивачка постійно з липня 2007 р. проживають в ІНФОРМАЦІЯ_7. Дитина ОСОБА_2 перебуває на обліку в Ірпінській дитячій поліклініці з 13.07.2007 р. по теперішній час та відвідує ДНЗ № 12 м. Ірпеня з 11.09.2009 року по теперішній час.

Крім того, судом встановлено, позивачка звернулася із заявою до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Ірпінської міської ради Київської області для вирішення питання про отримання на доньку ОСОБА_2 посвідчення дитини, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, але отримала відповідь від 28.09.10 № 5632-М про відсутність підстав для оформлення подання в головне управління праці та соціального захисту населення Київської облдержадміністрації для встановлення статусу потерпілої серії “Д“ її дитині, оскільки єдиним доказом постійного місця проживання в населеному пункті є відмітка паспортної служби про реєстрацію /прописку/.

Наведені обставини підтверджуються копіями листа УПСЗН виконкому Ірпінської міської ради № 5632-М від 28.09.2010 року, акту депутата обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї власника житла від 10.09.2010 року,  акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї власника житла (заявника) від 11.08.2010 року, довідок, паспортів, свідоцтва про шлюб, іншими матеріалами справи.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Пунктом 4 ст. 27 цього закону встановлено, що до дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, належать неповнолітні діти, які проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіоекологічного контролю.

У відповідності до ст. 65 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, державними адміністраціями областей, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій. Дітям, які не досягли повноліття, посвідчення видаються на загальних підставах та вручаються батькам.

Відповідно до п. 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.97 № 51, видача посвідчень провадиться Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за місцем проживання. Дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи видається посвідчення на підставі довідки встановленого зразка.

Оскільки судом встановлено, що неповнолітня дитина позивачки  ОСОБА_2 постійно не менше трьох років проживає у зоні посиленого радіоекологічного контролю – в м. Ірпені Київської області, її слід вважати дитиною, потерпілою від Чорнобильської катастрофи, а позивачка по справі має право на звернення до Київської міської державної адміністрації за поданням Управління праці та соціального захисту населення виконкому Ірпінської міської ради Київської області для отримання відповідного посвідчення.

З врахуванням наведених обставин суд вважає, що знайшли своє підтвердження в судовому засіданні та підлягають до задоволення вимоги позивача про визнання протиправними дій Управління праці та соціального захисту населення щодо відмови вчинити подання до Головного управління праці та соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації для встановлення статусу потерпілого серії “Д“ для ОСОБА_2.

Суд вважає такий спосіб захисту прав позивача найбільш оптимальним та таким, що гарантуватиме дотримання і захист прав позивача.

Заперечення відповідача спростовуються доказами по справі та не відповідають вимогам закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», де єдиною підставою для визнання дітей постраждалими від Чорнобильської катастрофи є факт проживання їх в зоні посиленого радіоекологічного контролю, а не їх реєстрація в ній.

На підставі викладеного та ст.ст. 19,92 Конституції України, Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, керуючись ст. ст. 2,4,11,71,86, 99, 100, 158-163, 167 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області щодо невнесення подання до Київської обласної державної адміністрації про видачу ОСОБА_2 посвідчення особи, потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи серії “Д“.

Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області  внести подання до Київської обласної державної адміністрації про видачу ОСОБА_2 посвідчення особи, потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи серії “Д“.

Копію постанови направити відповідачу для відома.

Повний текст постанови буде виготовлений 18 січня 2010 року.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                                  Пархоменко О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація