2-а-3694/2010 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 грудня 2010 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Пархоменко О.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні Ірпінського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області про визнання протиправними дій та зобов’язання здійснити перерахунок,
в с т а н о в и в :
Позивач 17.12.2010 року звернулася до суду із даним адміністративним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що вона є дитиною війни та особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії. Вказує, що відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” вона має право на підвищення пенсії до 30% мінімальної пенсії за віком, однак вона отримує вказані доплати не в повному обсязі; крім того, вона не в повному обсязі отримує щомісячні доплати до пенсії та додаткову пенсію згідно до ст.ст. 39,51 Закону України „Про статус і соціальний захист дітей війни”. В зв’язку із викладеними обставинами позивач просила визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області протиправними щодо неналежного нарахування та невиплати у встановленому законодавством порядку щомісячного підвищення до пенсії у меншому розмірі ніж встановлено ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” та щомісячної державної доплати непрацюючому пенсіонеру, постійно проживаючому у зоні радіоекологічного контролю у розмірі однієї мінімальної заробітної плати та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, віднесеним до 4 категорії в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком; зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити їй за півроку, що передували поданню позову, щомісячне підвищення до пенсії відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком і проводити їх щомісячно до змін в законодавстві; зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити за півроку, що передували поданню позову доплату до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати і до змін в законодавстві, щомісячно; зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити їй за півроку, що передували поданню позову, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком до змін в законодавстві, щомісячно.
Ухвалою від 20 грудня 2010 року в справі відкрито скорочене провадження за вимогами в межах строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Суддя, вивчивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.
Відповідно до ст. 1 цього Закону дитина війни - це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років; позивачка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 є дитиною війни і має право на пільги, передбачені Законом України “Про соціальний захист дітей війни”. Статтею 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Згідно ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особам, віднесеним до категорії 4, додаткова пенсія, за шкоду, заподіяну здоров’ю, визначається у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком; відповідно до ст. 39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах: у зоні посиленого радіоекологічного контролю – одна мінімальна заробітна плата. Пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які там навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті.
Оскільки при розгляді справи було встановлено, що відповідач нараховував та виплачував пенсію позивачу всупереч вимогам ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” та ст. ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, дії відповідача щодо нарахування та виплати пенсії визнаються протиправними, відповідача має бути зобов’язано провести перерахунок та виплату позивачу щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та доплати до пенсії непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні посиленого радіологічного контролю за період із 17.06.2010 року в межах шестимісячного строку звернення до суду за захистом свого права.
На підставі ст. 19 Конституції України, ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“, керуючись ст. ст. 2, 7, 14, 158-163, 256 КАС України, –
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області щодо нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 в розмірі меншому, ніж встановлено ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” та ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни у відповідності до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” , додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та доплату до пенсії непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні посиленого радіологічного контролю у відповідності до ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ із 17.06.2010 року.
Постанова підлягає негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.
Копію постанови направити сторонам для відома.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Суддя Пархоменко О.В.