КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-11410/09/2570 Головуючий у 1-й інстанції: Ткаченко О.Є
Суддя-доповідач: Грищенко Т.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"18" січня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Грищенко Т.М.,
суддів - Лічевецького І.О., Шурка О.І.
при секретарі - Загродському В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві апеляційну скаргу суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2009 р. у справі за адміністративним позовом Першого заступника прокурора м. Чернігова до суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
В жовтні 2009 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення фінансових санкцій.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2009 р. позов задоволено.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права та закрити провадження по справі.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 (далі - Положення № 1190), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Згідно з пунктами 4, 8 Положення № 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування. Для виконання покладених на неї завдань Головна державна інспекція на автомобільному транспорті може утворювати територіальні органи.
Відповідно до статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.
Відповідно до частини 1 статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
В результаті перевірки транспортного засобу марки ГАЗ-3302, державний номерний знак НОМЕР_1, що належить СПД ОСОБА_2, державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернігівській області складено акт № 082802 від 09.08.2008 р., в якому зафіксовано надання послуг з перевезення вантажу згідно ТТН серії ААА № 00821616 від 09.08.2008 р., без документів, передбачених статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: у водія відсутня ліцензійна картка.
Відповідно до частини 3 статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно доповідної, виданої відділом ліцензування територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернігівській області, станом на 01.10.2008 р. на транспортний засіб ГАЗ 3302 р/н НОМЕР_1 оформлена ліцензійна картка серії АА 277182 на ФОП ОСОБА_2 від 18.08.2008 р.
Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються санкції, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій № 069443 від 02.10.2008 р. до СПД ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. Постанова про застосування фінансових санкцій в судовому або адміністративному порядку відповідачем не оскаржувалася.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з вищезазначених підстав.
Керуючись ст.ст. 122, 160, 197, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2009 р.- залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді: