Судове рішення #13193780

Апеляційний суд Запорізької області

Справа № 22- 566 /11                           Головуючий у 1 інстанції: Воробйов А.В.                                                                                                              

                                                                          Суддя-доповідач: Краснокутська О.М.

                                                            У Х В А Л А

                                                       ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

       26 січня 2011 року                                                                           м . Запоріжжя

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі

           

            Головуючого:   Пільщик Л.В.

             суддів :             Краснокутської О.М.  

                               Сапун О.А.

            при секретарі    Петровій О.Б.

розглянула у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу  Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання» на рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 12 листопада 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання № 1» про відшкодування матеріальної шкоди, -

  ВСТАНОВИЛА

           У травні 2009 року ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом, який в процесі розгляду справи уточнювали, до комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання № 1» про відшкодування матеріальної шкоди.

  В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначали, що їм на праві спільної часткової власності належить квартира АДРЕСА_1 Балансоутримувачем будинку АДРЕСА_1 та виконавцем  житлово-комунальних послуг даного будинку є КП «ВРЕЖО №1».

В 03 квітня  по 23 квітня 2009 року відбувалося залиття квартири в результаті виникнення вінцю на трубі гарячої води циркуляційної системи. У зв’язку з цим ОСОБА_3 зверталася до відповідача із вимогою ліквідувати осередок залиття ,провести обстеження квартири та скласти відповідний акт

 23 квітня 2009 року працівниками ЖЕУ № 10 залиття було ліквідовано та складений акт. Внаслідок залиття квартири осипалася штукатурка, пошкодженні шпалери, стіни. З вини відповідача їм завдана матеріальна шкода в сумі 5742 грн.

Посилаючись на викладене, просили суд стягнути з відповідача в рахунок відшкодування матеріальної шкоди 5742 грн. 30 коп., у рівних долях по 2871 грн. 15 коп. кожному, а також судові витрати.

Рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 12 листопада 2010 року позовні вимоги задоволено.

Стягнуто з комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне  житлове об’єднання № 1» на користь ОСОБА_3, ОСОБА_4 матеріальну шкоду в розмірі 5742 грн. 30 коп., судові витрати в розмірі 2550 грн., а всього 8 292 грн.

Стягнуто з комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання № 1» судовий збір в розмірі 57 грн. 42 коп. – в дохід держави.

В апеляційній скарзі Комунальне підприємство «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання»,  посилаючись на порушення норм  матеріального та процесуального права,  просить рішення  суду скасувати  та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити

             Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення осіб, які беруть участь у справі, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга  не  підлягає задоволенню за таких підстав.

           

              Згідно до вимог ст.21 Закону  України „Про житлово- комунальні послуги” від 24.06.2004р. виконавець житлово- комунальних послуг  зобов”язаний  забезпечувати вчасно та відповідної якості надання житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору, здійснювати контроль за  технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень, утримувати в належному технічному стані ,здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньо будинкових мереж, вживати заходи щодо ліквідації аварійних ситуацій,усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені  договором або законом.,своєчасно за власний рахунок проводити роботи з усунення виявлених неполадок, пов”язаних з отриманням житлово- комунальних послуг,що виникли з його вини.

        Судом встановлено і не оспорюється сторонами по справі те,що  з 03 по 23 квітня 2009 року відбулось залиття квартири позивачів внаслідок виникнення вінцю на трубі гарячої води циркуляційної системи.

         Балансоутримувачем і виконавцем  комунально-експлуатаційних послуг будинку АДРЕСА_1  є КП”ВРЕЖО” №1.

         Із акту  огляду  квартири АДРЕСА_1 видно,що працівниками ЖЕД-10 23 квітня 2009 року залиття квартири було ліквідовано -  здійснена  заміна труби гарячої води.

Внаслідок залиття пошкоджені шпалери, стіни,електропроводка та інше  в квартирі позивачів.

        Згідно висновків судово-будівельної експертизи №1283 від17.05.2010 року   в квартирі№ 5  пошкоджено: в кухні- замикання електричного кабелю , в коридорі відслоєння і деформація шпалер, в туалеті деформація шафи, шпалер, пошкодження  пенопластикових  панелей .Причиною виникнення зазначених пошкоджень є виникнення свіщу  на трубі гарячої води циркуляційної системи жилого будинку в районі квартири №8,що  вище розташована  у тому ж будинку. Вартість відновлювального ремонту складає 5734гр.80 коп.(а.с.46-48).

         Згідно до вимог ст.20 Закону України „Про  житлово-комунальні послуги” споживач має право  на відшкодування збитків,завданих його майну та/або приміщенню, шкоди,заподіяної його життю чи здоров”ю внаслідок неналежного надання або ненадання житлово- комунальних послуг.

     Оскільки із ладу вийшла труба гарячої води  циркуляційної системи,що знаходиться на  балансі відповідача, і  внаслідок цього відбулось затоплення квартири позивачів,яке завдало їм збитків, винним  у завданні збитків є відповідач, який   на підставі вимог ст.20,ст.21 Закону України”Про житлово-комунальні послуги” зобов”язаний   забезпечувати вчасно та відповідної якості надання житлово-комунальних послуг і  відшкодувати споживачам  завдані   залиттям квартири збитки.

        Судом повно і всебічно з”ясовані обставини справи,що мають для неї значення, висновки відповідають цим обставинам і набутим доказам, характер правовідносин між сторонами судом визначений правильно, норми матеріального і процесуального права не порушені і застосовані вірно, постановлено законне і обґрунтоване рішення.

   Доводи апеляційної скарги про неповне з”ясування судом обставин справи є неспроможними, оскільки  представник відповідача брав участь у  розгляді справи, надавав суду пояснення і докази  і не заявляв клопотань про необхідність дослідити додатково ще якісь обставини,що мають значення для справи.

       Безпідставним є посилання в апеляційні скарзі на неправильне застосування судом  норм матеріального і порушення норм процесуального права, оскільки між сторонами існують договорі правовідносини і внаслідок неналежного виконання своїх обов”язків відповідачем за цими правовідносинами   позивачам були завдані збитки.Залучення до участі у справі  мешканців квартири №8 цього ж будинку   не потрібно,оскільки  із встановлених обставин справи вбачається,що  збитки завдані саме внаслідок  неналежного надання послуг відповідачем, а не  внаслідок дій інших осіб.

     Посилання відповідача на  неможливість своєчасного усунення течії через перешкоди мешканців квартири №8, що не впускали працівників ЖУД до своєї квартири, є неспроможними, оскільки  згідно до вимог ч.4 ст.17 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”якщо споживач відмовляється допустити в займані ним приміщення представників виконавця і при цьому є об”активні підстави вважати,що аварія, неполадки,які унеможливлюють надання житлово- комунальних послуг іншим споживачам, відбулися саме в цих приміщеннях, - доступ у приміщення відбувається без отримання згоди споживача(несанкціонований доступ).

        Порядок такого доступу передбачений ч.ч.5-9 ст.17 зазначеного Закону.

        Інші доводи є несуттєвими і не спростовують висновків суду першої інстанції.

        Згідно до вимог ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін,якщо визнає,що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

              Керуючись ст. ст. 307,308  ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

             

             Апеляційну скаргу   Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання»№1 відхилити.

             Рішення  Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 12 листопада 2010 рокупо даній справі  залишити без змін.

           Ухвала набирає законної сили з моменту  проголошення, проте може бути оскаржена до  Вищого  спеціалізованого суду України з розгляду  цивільних і кримінальних справ  протягом двадцяти днів.  

Головуючий

Судді

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація