Судове рішення #13199622

Справа № 2-а-452/10    

    ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ  

22 грудня 2010 року     Суддя Чорноморського районного суду Автономної Республіки Крим Єрохіна І.В.    

розглянувши  в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Чорноморському району АР Крим про поновлення строку для звернення до адміністративного суду, про визнання протиправними дії органу владних повноважень та про зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу «Дітям війни», -    

ВСТАНОВИВ:  

  ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Управління пенсійного фонду України в Чорноморському району АР Крим про поновлення строку для звернення до адміністративного суду, про визнання протиправними дії органу владних повноважень та про зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу «Дітям війни»   ,   мотивуючи  вимоги тим, що вона підпадає під  категорію  «дитина війни»  в розумінні  Закону  України  ?ро соціальний  захист  дітей війни”  і має  право  на  пільги,  передбачені  цим Законом. Однак з вини відповідачів пільги в повному обсязі не виплачувалися. Просить суд зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Чорноморському районі здійснити нарахування та виплату недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу з 01.01.2007 року по 01.11.2010 року та зобов’язати відповідача виконувати начислення допомоги в розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму, та забезпечити її виплату у 2010 році, просить відносити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, а також стягнути з відповідача на користь відповідача судові витрати.  

  Суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Як вбачається з матеріалів справи,  ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 та має право користуватися пільгами відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що підтверджується паспортом та тимчасовою довідкою (а.с.5-6). Вказані обставини не заперечуються представником пенсійного фонду.  

Статтею 6   Закону  України  ?ро соціальний захист дітей  війни”, було  визначено, що  дітям  війни  пенсії  або  щомісячне  довічне  грошове  утримання  чи  державна  соціальна допомога,  що  виплачується  замість  пенсії,  підвищуються на 30 %  мінімальної  пенсії  за  віком.  

Однак, як вбачається з довідки управління Пенсійного фонду України в Чорноморському районі № 964/27-05-11 від 13.12.2010 року позивачка з січня 2008 року отримує підвищення до пенсії, як дружина померлого учасника бойових дій згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму.  

Згідно до п. 2 Прикінцевих положень до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» о   собам,  які мають право на  пільги  відповідно  до  цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту", пільги надаються за їх  вибором згідно з одним із зазначених законів.  

Оскільки позивачка отримує   підвищення до пенсії, як дружина померлого учасника бойових дій згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму вона не може отримувати підвищення до пенсії як дитина війни, а тому позов не підлягає задоволенню.  

керуючись ст.ст. ст.ст. 70, 71, 94, 99, 158, 160, 161, 162, 167, 183-2 КАС України, суд        

  П О С Т А Н О В И В:  

  В адміністративному позові ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Чорноморському району АР Крим про поновлення строку для звернення до адміністративного суду, про визнання протиправними дії органу владних повноважень та про зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу «Дітям війни»  - відмовити.  

Постанова може бути оскаржена в 10-денний строк з дня проголошення до Севастопольського адміністративного апеляційного суду  через Чорноморський районний   суд..  

  Суддя:                                                                                         І.В. Єрохіна  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація