справа 2004/2-87/11
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2011 року Богодухівський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді – Шалімова Д.В.,
при секретарі Макушинській О.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові справу за позовом Богодухівського професійного аграрного ліцею до ОСОБА_1, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 з 2002 року зареєстрована за адресою : АДРЕСА_1 в будинку який стоїть на балансі Богодухівського професійного аграрного ліцею. Адміністрації позивача не відомо на якій підставі відповідачу було надане житлове приміщення оскільки вона не проживала та не навчалася у даному навчальному закладі. На даний час відсутні будь –які документи, що засвідчують правомірність її проживання на вищезазначені житлові площі, також ОСОБА_1 вже більше шести місяців не проживає за місцем своєї реєстрації.
Позивач просить суд визнати ОСОБА_1 такою, що втратила право користування житловим приміщенням за адресою : АДРЕСА_1 , та зняти її з реєстрації.
Представник позивача в судове засідання не з»явилася, але надала суду заяву про слухання справи у її відсутність, на задоволенні позовних вимог наполягала. Не заперечила проти винесення по справ заочного рішення.
Відповідач, в судове засідання не з’явилася, з невідомої суду причини, хоча про день та час слухання справи повідомлялася належним чином. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного:
Відповідно до довідки Богодухівського професійного аграрного ліцею від 15.06.2010 року № 135, ОСОБА_1 була зареєстрована в 2002 році у гуртожитку за адресою : АДРЕСА_1. Більше шести років не проживає в дані квартирі, за останні шість місяців оплата за квартиру не нараховувалася та не поступала.
Згідно форми А ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 , була зареєстрована за адресою АДРЕСА_1
Згідно ч. 1 ст. 163 та ч. 1 ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщення внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.
Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Згідно ч.2 ст.48 ЗУ „Про власність” „Власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння...”
Таким чином суд вважає, що відповідачка не проживає в домоволодінні значний проміжок часу, тому позов підлягає задоволенню.
На підставі приведеного вище, керуючись ст.48 Закону України „Про власність”, ст.ст.10,11,60, 174, 213- 215, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України , 391 Цивільного кодексу України, 71, 72, 163 Житлового кодексу України, суд,
ВИРІШИВ :
Позов Богодухівського професійного аграрного ліцею до ОСОБА_1, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації –задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 втратившою право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1, та зняти ОСОБА_1 з реєстрації місця проживання за адресою: : АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути оскаржене особами, які брали участь у розгляді справи до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Харківської області через Богодухівський районний суд Харківської області .
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, якщо заяву про перегляд заочного рішення не було подано, у разі відсутності апеляційної скарги.
СУДДЯ