Судове рішення #13209744

 Справа № 2-970/10

 

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И  

                               

20 грудня 2010  р.  Чорноморський  районний суд   Автономної Республіки Крим   у  складі: головуючого  судді                                             Єрохіної І.В.

при   секретарі                             Рудай Д.С.

розглянувши цивільну  справу  за позовом ОСОБА_1 до Медведівської сільської ради  про визнання права власності на земельні ділянки у порядку спадкування   за законом , -

         В С Т А Н О В И В  :  

         ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Медведівської сільської ради,  про визнання права власності на земельні ділянки у порядку спадкування за законом.  М отивує свої вимоги тим, що після смерті її брата – ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилася спадщина у вигляді двох земельних ділянок, які розташовані за адресами: земельна ділянка загальною площею 0,0870 га., АДРЕСА_1 призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд, що належала ОСОБА_2 на праві власності згідно до державного акту про право власності на земельну ділянку серії ЯИ №711133 виданий 29.11.2009 року, земельна ділянка загальною площею 0,0842 га., АДРЕСА_2 призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд,  яку він отримав у спадок після смерті своєї дружини ОСОБА_3, якій  земельна ділянка належала на праві власності згідно до державного акту про право власності на земельну ділянку серії ЯИ №711126 виданий 04.11.2009 року.  Позивачка є єдиною спадкоємицею після смерті свого брата ОСОБА_2. Позивачка своєчасно звернулась до Чорноморської державної нотаріальної контори, після чого було заведено спадкову справу №201/2010р.. Ніхто крім позивачки до нотаріальної для прийняття спадщини не звертався. Позивачка звернулась до суду, оскільки не може отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадкування вищевказаних земельних ділянок у зв’язку з тим, що було втрачено державні акти про право власності на земельні ділянки.  

Відповідач до суду не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій позовні вимоги визнав в повному обсязі.  

У  відповідності зі ст.169 ЦПК України суд вважає, за  можливе розглянути справу за відсутності відповідача.

Суд, дослідивши матеріали справи та вислухавши позивача,   вважає,  що  позов  є обґрунтований  і  підлягає  задоволенню з таких підстав.

Судом   встановлено, що ОСОБА_3 на праві власності належала земельна ділянка загальною площею 0,0870 га., АДРЕСА_1 призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд,   згідно до державного акту про право власності на земельну ділянку серії ЯИ №711126 виданий 04.11.2009 року, що підтверджується копією державного акту про право власності на земельну ділянку (а.с.12). ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.9). Після смерті ОСОБА_4 земельну ділянку у спадок отримав ОСОБА_2. ОСОБА_2 на праві власності належала земельна ділянка загальною площею 0,0842 га., АДРЕСА_2 призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд,   згідно до державного акту про право власності на земельну ділянку серії ЯИ №711133 виданий 29.11.2009 року, що підтверджується копією державного акту про право власності на земельну ділянку (а.с.11). ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 – помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.8). 12.07.2010 року рішенням Чорноморського районного суду було встановлено факт родинних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, що вони були рідними братом та сестрою (а.с.7).  

Позивачка ОСОБА_1 є спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2, оскільки вона є його рідна сестра, що підтверджується копією рішення Чорноморського районного суду (а.с.7). Інших спадкоємців після смерті ОСОБА_2 немає та ніхто після його смерті до Чорноморської державної нотаріальної контори за прийняттям спадщини не звертався, що підтверджується витягом зі Спадкового реєстру.

Відповідно до ст. 1262 ЦК України  у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері

Згідно до ст.1269 ЦК України с падкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.  

Згідно з ч.1 ст.328 ЦК України - право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню повністю.

На підставі викладеного та керуючись ст.549 ЦК УРСР (в ред.1963р.) та ст.ст. 328,  1268, 1269 1270  ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 169, 209, 212, 214,215 ЦПК України, суд  

 

В И Р І Ш И В :  

Позов ОСОБА_1 до Медведівської сільської ради  про визнання права власності на земельні ділянки у порядку спадкування   за законом  - задовольнити.    

Визнати за ОСОБА_1 право власності на  земельну ділянку загальною площею 0,0870 га., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд, що належала ОСОБА_4 на праві власності згідно до державного акту про право власності на земельну ділянку серії ЯИ №711133 виданий 04.11.2009 року в порядку спадкування за законом після смерті її брата – ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1

Визнати за ОСОБА_1 право власності на  земельну ділянку загальною площею 0,0842 га., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд, що належала ОСОБА_2 на праві власності згідно до державного акту про право власності на земельну ділянку серії ЯИ №711133 виданий 25.11.2009 року в порядку спадкування за законом після смерті її брата – ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Рішення  може  бути  оскаржено  в  апеляційному  порядку   до  апеляційного  суду   АРК    через  Чорноморський районний  суд  АРК    шляхом  подачі  в  10-ти  денний  строк  з  дня   проголошення    рішення апеляційної  скарги,   в  порядку,  передбаченому   ст. 295  ЦПК  України.  

  Суддя                     Єрохіна І.В.  

  • Номер: 6/638/434/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-970/10
  • Суд: Дзержинський районний суд м. Харкова
  • Суддя: Єрохіна Ірина Валеріївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.08.2018
  • Дата етапу: 02.10.2018
  • Номер: 6/332/51/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-970/10
  • Суд: Заводський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Єрохіна Ірина Валеріївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.05.2021
  • Дата етапу: 17.06.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація