Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #132131750

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху



 17 листопада 2021 року                                                               справа № 580/9667/21

  м. Черкаси

Суддею Черкаського окружного адміністративного суду Трофімовою Л.В. перевірено матеріали адміністративної справи № 580/9667/21

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (вул. Максима Залізняка, 10, м. Черкаси, 18036, код ЄДРПОУ 21367450)

про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, прийнято ухвалу.


17.11.2021 вх.45283/21 ОСОБА_1 , звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, просить:

- визнати протиправною бездіяльність Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Черкаської обласної державної адміністрації щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік у розмірі семи мінімальних пенсій за віком;

- зобов`язати Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Черкаської обласної державної адміністрації нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік у розмірі семи мінімальних пенсій за віком у сумі 8992 грн з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги;

-судові витрати стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Відповідно до частини 1 статті     171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Вивчивши матеріали позовної заяви, варто зазначити, що вона не відповідає вимогам статті 160, 161 КАС України, тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, з огляду на таке. Згідно з частиною 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Відповідно до частини 2 вказаної статті для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Стаття 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачає виплату щорічно до 5 травня учасникам бойових дій разової грошової допомоги, а згідно частини 4 статті 17-1 цього Закону особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги. 30.09.2021 встановлений законом кінцевий строк, до якого могла бути здійснена виплата вказаної допомоги за 2021 рік і до якого позивач міг очікувати на отримання іншої суми, ніж була йому нарахована та виплачена. У порушення вимог статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач не додав до позової заяви обгрунтованого клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду та не додав доказів поважності причин його пропуску. Суд відхиляє як необгрунтовані доводи заяви про поновлення строку звернення до суду з мотивів звернення 18.09.2021 до Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації з письмовою заявою, позаяк такі відомості не підтверджено, копію заяви/звернення до Департаменту не надано, про доказ переказу на  картковий рахунок коштів не зазначено.

Відповідно до п.4 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, проте позивачем не обгрунтовано зміст і характер порушеного права чи інтересу відповідачем та звернення про поновлення порушеного права до Департаменту щодо відповідних повноважень у контексті забезпечення реалізації прав позивача на отримання допомоги відповідно до статті 17-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідчені копії, якщо інше не визначено Кодексом адміністративного судочинства України. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього (частина 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).

Кодексом адміністративного судочинства України (частини 4, 5 статті 94) передбачено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено у порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, що знаходиться у нього,   своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Позивачем надано до суду фото(ксеро)копії документів, що не засвідчені у встановленому порядку.

Необхідно зазначити, що неналежний спосіб захисту є самостійною підставою для відмови в позові в будьяких правовідносинах, ВП ВС у справі № 522/1528/15-ц розмежувала превентивний та ефективний способи захисту.Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду розглянув справу № 909/243/18, де акцентував увагу на відмінностях між поняттями «предмет спору» та «предмет позову».

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 2, 5, 6-16, 19, 160, 161, 169, 241, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву за позовом ОСОБА_1 до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.

Надати позивачеві для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви десять днів з моменту отримання копії даної ухвали. Позивачем вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом надання: засвідчених копій документів; обґрунтованої заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду; обгрунтування розподілу судових витрат. Позивачеві варто уточнити правильне найменування відповідача за реєстраційними даними, позаяк Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат має ідентифікаційний код ЄДРПОУ 21367450, проте Департамент соціального захисту населення (код 03195719) і Черкаська обласна державна адміністрація (код 00022668) є різними суб`єктами владних повноважень. У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві. Роз`яснити позивачеві, що встановлений в даній ухвалі строк на усунення недоліків може бути продовжений відповідно до вимог пункту 3 розділу VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачеві. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не оскаржується.


Суддя                                                                                                      Лариса ТРОФІМОВА


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація