Справа № 2004/2-а-30/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2011 року
Суддя Богодухівського районного суду Харківської області Шалімов Д.В., розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської районної державної адміністрації про визнання діяльності незаконною та зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської районної держадміністрації, про визнання діяльності незаконною та зобов’язання вчинити певні дії, в які просить: визнати незаконними дії Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської районної державної адміністрації щодо відмови в перерахунку щорічної допомоги на оздоровлення , передбаченої ст.. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов’язати відповідача донарахування та виплатити щорічну допомогу на оздоровлення передбаченої ст.. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 28.02.1991 року по 20.06.1996 року в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, з 20.06.1996 року по 31.12.2005 року в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат , з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, з 22.05.2008 року по даний час в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.
Ухвалою суду від 17 грудня 2010 року в частині вимог позивача за період з 28.02.1991 року по 20.06.1996 року, з 20.06.1996 року по 31.12.2005 року, з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по 09.06.2010 року позов залишено без розгляду і продовжено розгляд справи з 10.06.2010 року.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що він з 28.11.1986 року по 07.01.1987 року приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, його віднесено до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2-ї категорії. При таких обставинах позивач має право на отримання різних пільг і компенсацій, передбачених Законами України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме: право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 3 мінімальних заробітних плат така виплата повинна була проводитися до 20.06.1996 року. Згідно ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з 20.06.1996 року позивач повинен був отримувати щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат. Та в подальшому враховуючи зміни в законодавстві йому повинні були виплачувати щорічну допомогу на оздоровлення за періоди з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по теперішній час в розмірі 5 мінімальних заробітних плат.
Відповідач не надав суду документів відносно визнання позову чи заперечення проти нього, в судове засідання не з”явився з невідомої суду причини, хоча про день та час слухання справи був повідомлений належним чином.
Відповідності до п.2 ч.1 ст.183-2 КАС України справу вирішено судом на підставі наявних у справі матеріалів і доказів, в порядку скороченого провадження, передбаченого п.2 ч.1 ст.183-2 КАС України, згідно якої скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розгляд та вирішення даної справи на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Позивач віднесений до учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, що також підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 22.03.2007 року з відповідною позначкою ( а.с. 7). Відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської районної державної адміністрації від 18.10.2010 року ОСОБА_1 була нарахована та виплачена щорічна допомога на оздоровлення в розмірі 100 грн.
Зазначені виплати щорічної грошової допомоги на оздоровлення здійснюються щороку та мають разовий характер. Таким чином право особи на їх отримання та обов'язок органів соціального захисту населення здійснити такі виплати припиняються з моменту виплати певних сум, розмір яких визначається на час їх здійснення.
Перевіряючи правомірність дії органів соціального захисту населення щодо здійснення виплат щорічної грошової допомоги на оздоровлення, суд застосовує законодавство, яке діяло на час їх вчинення, виходячи з наступного.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»дію ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не зупинено. З огляду на наведене та враховуючи загальні засади пріоритетності Закону України над підзаконними нормативно-правовими актами, застосуванню, при виплаті щорічної допомоги на оздоровлення позивачу, підлягала ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний заміс і громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", тому така допомога повинна бути виплачена в розмірі 5 мінімальних заробітних плат.
Відповідно до статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Згідно ч.ч.3 та 4 ст.8 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Відповідно до вимог ст. 104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно - правових відносин.
Згідно зі змістом ст. 71 ч.1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач жодних доказів правомірності своїх дій суду не надав.
За таких обставин, суд вважає за необхідне визнати незаконними дії Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської районної державної адміністрації щодо відмови в перерахунку щорічної допомоги на оздоровлення ОСОБА_1 та зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської районної державної адміністрації здійснити донарахування та виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік в розмірі 5 мінімальних заробітних плат, відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»виходячи з розміру мінімальної заробітної плати на час виплати допомоги, з урахуванням раніше проведених виплат.
Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими та законними, а позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 22 Конституції України, ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. ст. 3, 6 -14, 71, 104, 159-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської районної державної адміністрації про визнання діяльності незаконною та зобов’язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати незаконними дії в Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської районної державної адміністрації щодо відмови в перерахунку щорічної допомоги на оздоровлення , передбаченої ст. 48 Закону України „«Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської районної державної адміністрації донарахувати та вчинити дії по виплаті ОСОБА_1 одноразової допомоги на оздоровлення за 2010 рік з урахуванням раніше проведених виплат, відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”..
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Харківського апеляційного адміністративного суду через Богодухівський районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Суддя