Судове рішення #132301647

Справа № 234/15007/21

Провадження № 2/234/4630/21



УХВАЛА

про прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження у справі


       22 листопада 2021 року         місто Краматорськ


Суддя Краматорського міського суду Донецької області Костюков Д.Г., розглянувши позовну заяву № 234/15007/21, подану ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

02.11.2021 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Предмет позову - розірвання шлюбу.

Підстава позову – припинення сімейного життя.

Позовна заява подана з додержанням вимог, викладених у ст.ст. 175-177 ЦПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, або відмови у відкритті провадження відсутні.

У відповідності до ч. 6 ст. 187 ЦПК України, 03.11.2021 року судом було надано запит до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача.

19.11.2021 року суддею була отримана довідка, відповідно до якої, в реєстрі територіальної громади Краматорської міської ради відсутня інформація щодо реєстрації місця проживання відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно з ч.1 ст. 187 ЦПК України, якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи-підприємця.

Відповідно до ч. 9 ст. 28 ЦПК України, позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред`являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Отже останнім відомим місцем проживання відповідача є адреса, зазначена позивачем: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження. Ці правила визначаються ухвалою суду про відкриття провадження (п.п. 4 ч. 2 ст. 187 ЦПК України).

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи:1) малозначні справи;2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.

Відповідно до п. 4 ч. 6 ст. 19 ЦПК України справи про розірвання шлюбу є малозначними.

Згідно з ч. 1 ст. 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Отже дана справа буде розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України, cуд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

В даному випадку розгляд справи слід проводити в судовому засіданні з повідомленням   (викликом) сторін.  

Враховуючи наведене, слід прийняти позовну заяву до розгляду, відкрити провадження у справі та призначити судове засідання у справі.

Керуючись ст.ст.19,187,261,279,ч.5 ст. 277, 279,353 ЦПК України, -


П О С Т А Н О В И В:

Прийняти позовну заяву № 234/150071/21, подану ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу до розгляду та відкрити провадження у справі в порядку спрощеного провадження з викликом сторін.

Призначити судове засідання на 22 грудня 2021 року на 09-15 годину у приміщенні Краматорського міського суду Донецької області в залі судових засідань 12/3  (вул.Маяковського, 21, м.Краматорськ, Донецька обл., 3-й поверх).  

Стороні позивача надіслати ухвалу про відкриття провадження у справі.

Про призначення проведення судового засідання сповістити відповідача шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.

       Запропонувати відповідачу надати відзив на позов, протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, з урахуванням вимог, викладених у ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України.

Відповідно до ч.3 ст. 83 ЦПК України, відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву.

Копія відзиву та доданих до нього документів учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч.1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Роз`яснити, що у випадку подання відповідачем відзиву на позов, позивач має право, відповідно до ст. 179 ЦПК України, протягом десяти днів з дня отримання відзиву на позов, надати відповідь на відзив, в якому викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення. Відповідь на відзив складається і подається з урахуванням вимог, викладених у ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України.

Крім того, роз`яснити, що відповідач також має право, відповідно до ст. 180 ЦПК України, протягом десяти днів з дня отримання відповіді на відзив подати заперечення, в якому викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотивів їх визнання або відхилення. Відповідь на відзив складається і подається з урахуванням вимог, викладених у ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України.

Роз`яснити, що відповідно до ч.1,2 ст. 134 ЦПК України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://kt.dn.court.gov.ua.

    Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя         Д.Г.Костюков






                                       


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація