Судове рішення #13232262

Справа №  2-а-52/11                                                                          

   П О С Т А Н О В А

    І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

21.01.2011                                                                                       місто Донецьк  

Куйбишевський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого - судді Машкіної Н.В.,

при секретарі –Сакович О.Ю.,

позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі районного суду адміністративну справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до  Головного Управління пенсійного фонду України в Донецькій області, Донецького обласного військового комісаріату  про  визнання дій протиправними, зобовязання вчинити певні дії,  -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання протиправними дій щодо перерахунку пенсії, зобовязання перерахувати та виплатити пенсію з урахуванням підвищенного посадового окладу в розмірі 15% з 12.08.2009 року, надбавки за особливі умови служби, пов"язані з ризиком для життя в розмірі 45% посадового оскладу з 12.08.2009 року, фактичної премії за 2008-2010 роки, винагороди за стрибки з парашютом в розмірі 5% мінімального посадового окладу командира взвода з 12.08.2009 року, винагороди за бойове чергування в розмірі 4% посадового окладу з 12.08.2009 року.

В обгрунтування своїх вимог посилається на те, що він з 1989 року є пенсіонером Збройних Сил України, йому було призначено пенсію за вислугою років (28 років) відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та інших осіб" від 09.04.1992 року, а також Постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 року "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей".

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393 позивачу з 01.01.2008 року було здійснено перерахунок пенсії.

В серпні 2010 року, ознайомившись з Наказом Міністрества оборони України № 260 від 11.06.2008 року, яким було затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, позивач дізнався, що з урахуванням відомостей, що містяться в його льотній книзі, перерахунок пенсії було здійснено в порушення зазначених нормативних актів.

12.08.2010 року позивач звернувся з заявою до відповідачів про перерахунок пенсії, проте йому було відмовлено з посиланням на відсутність підстав для цього, тому позивач за захистом своїх прав змушений звертатися до суду.

В судовому засіданні позивач на задоволенні позовних вимог наполягав, посилаючись на доводи викладені в позовній заяві.

Представники відповідачів, будучи належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, в судове засідання двічі не з"явилися, причини неявки суду не відомі.

Встановивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню за наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є пенсіонером Збройних Сил України, проходив бойову службу в важкому борбардировочному авіаційному полку Дальньої Авіауції за спеціальністю "Воєнний штурман 1 класу", "штурман-інструктор", звільнився до запасу з посади штурману отряду, з 1989 року отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

В серпні 2010 року позивач звернувся з заявою до відповідача - Головного Управління пенсійного фонду України в Донецькій області про перерахунок пенсії (а.с.22-27), проте листом від 12.10.2010 року № 4992-Т-01 йому було відмовлено з посиланням на те, що функція визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для нарахування (перерахування пенсії) виходить за межі компетенції органів пенсійного фонду (а.с. 28).

Також в серпні 2010 року позивач звернувся з заявою до відповідача - Донецького обласного військового комісаріату про надання довідки для перерахунку розміру його пенсії відповідно до чинного законодавства (а.с.14-18), на що йому також було відмовлено з посиланням на те, що в наданих ним документах відсутні для цього підстави.

Відповідно до ст. 63 Закону України  "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" позивачу з 01.01.2008 року здійснено перерахунок пенсії.

На підставі зазначеної Постанови наказом Міністрества оборони України № 260 від 11.06.2008 року було затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (надалі - Інструкції), яка має застосовуватися з 01.01.2008 року.

Відповідно до  35.1.2. Інструкції підвищення посадових окладів за кваліфікацію здійснюється в таких розмірах:

особам офіцерського складу та особам старшинського складу з числа прапорщиків (мічманів), які проходять військову службу за контрактом (крім осіб офіцерського складу, які займають посади льотчика-випробувача та штурмана-випробувача), які виконують польоти за методикою льотних випробувань авіаційної техніки, озброєння, навігаційних комплексів та іншого бортового і навісного обладнання літальних апаратів, мають кваліфікацію випробувача:

3 клас - на 5 відсотків;

2 клас - на 10 відсотків;

1 клас - на 15 відсотків.

З матеріалів справи вбачається, що позивач на підставі наказу командира військової частини був допущений до обльоту літака ЗМ після регламентних робіт, заміни двигуна і після тривалої зупинки в якості штурмана корабля (запис в льотній книжці - а.с.30, 34-37).

Зазначена підготовка позивача з урахуванням Настанов з проведення польотів свідчить про його кваліфікацію випробувача, тому доводи позивача щодо перерахунку його пенсії з урахуванням підвищенного посадового окладу в розмірі 15%  суд вважає такими, що грунтуються на законі.

Відповідно до п.14.2.7 Інструкції особам офіцерського складу та особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, виплачується надбавка за особливі умови служби в таких розмірах на місяць:

тридцять п'ять відсотків посадового окладу - особам офіцерського складу та особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, які займають посади льотного складу і виконують польоти за планами бойової (навчально-льотної) підготовки у складі екіпажів літаків, вертольотів (повітряних пунктів управління, літаючих лабораторій).

Відповідно до п. 14.3 Інструкції у разі, якщо військовослужбовці, яким установлена надбавка за особливі умови служби відповідно до підпунктів 14.2.1, 14.2.2, 14.2.4, 14.2.6 та 14.2.7 цієї Інструкції, залучені для несення бойового чергування з протиповітряної оборони, бойового чергування по протичовновій обороні та спеціального чергування по протипідводно-диверсійній обороні, загальний розмір надбавки за особливі умови служби збільшується на п'ять відсотків, за умови, якщо вони проходять службу у військових частинах і на посадах, визначених у переліку, зазначеному в підпункті 14.2.3 цієї Інструкції (особи офіцерського складу та особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, бойових обслуг у військових частинах і підрозділах, які несуть бойове чергування з протиповітряної оборони, а також тим, які безпосередньо залучені до несення бойового чергування по протичовновій обороні та спеціального чергування по протипідводно-диверсійній обороні згідно із затвердженим Міністром оборони України переліком військових частин, підрозділів та посад військовослужбовців, які несуть бойове чергування з протиповітряної оборони, бойового чергування по протичовновій обороні та спеціального чергування по протипідводно-диверсійній обороні та забезпечують недоторканність повітряного простору та простору в межах територіального моря України, а також виконують функцію з прикриття важливих об'єктів).

Таким чином, розмір пенсії позивача має бути перераховано з урахуванням надбавки за ОУС в розмірі 40 % посадового окладу.

Відповідно до п.31 Інструкції розміри премії, але не менше ніж 10 відсотків посадових окладів, установлюються за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження служби.

Відповідно до Наказу Міністра оборони України № 576 від 05.11.2010 року, який застосовується з 01.11.2010 року премія особам рядового, сержантського та старшинського складу - 70 % посадового окладу, науково-педагогічним працівникам з числа військовослужбовців кафедр вищих військових навчальних закладів, які мають статус національних - 70% посадового окладу, іншим військовослужбовцям - 55 % посадового окладу.

Таким чином, з 01.11.2010 року позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням премії в розмірі 55% посадового окладу.

Відповідно до п. 26.1.2 Інструкції за здійснені військовослужбовцями стрибки з парашутом (десантування з технікою) з літаків і вертольотів, передбачені планом бойової підготовки, а також експериментальні стрибки, виконані за рішенням начальника Генерального штабу Збройних Сил України або командувачів видів Збройних Сил України, виплачується винагорода в таких розмірах: особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом (крім тих, хто має звання інструктора з парашутно-десантної підготовки) 2-25 стрибків - 5% мінімального посадового окладу за первинною офіцерською посадою командира взводу. 

Згідно запису в льотній книжці позивача (а.с.31) ним здійснено 20 стрибків з парашутом, тому суд вважає, що доводи позивача щодо перерахунку його пенсії з з урахуванням винагороди за стрибки з парашютом в розмірі 5% мінімального посадового окладу за первинною офіцерською посадою командира взводу, грунтуються на законі.

Відповідно до п. 29.1. Інструкції військовослужбовцям чергових бойових обслуг командних пунктів, пунктів наведення авіації, підрозділів військових частин, кораблів, екіпажів літаків і бойових вертольотів та інших підрозділів, які несуть бойове чергування з протиповітряної оборони України, за час бойового чергування виплачується винагорода за бойове чергування.

Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, винагорода за бойове чергування виплачується в таких розмірах на місяць (у тому числі за неповний календарний місяць):

екіпажів винищувальної авіації, які залучаються до несення бойового чергування вночі, - 4 відсотки посадового окладу за кожне чергування, але не більше 30 відсотків;

екіпажів винищувальної авіації, які залучаються до несення бойового чергування вдень, іншим категоріям особового складу, які згідно з пунктом 29.1 цієї Інструкції мають право на винагороду, - 3 відсотки посадового окладу за кожне чергування, але не більше 30 відсотків.

Згідно запису в льотній книжці позивача (а.с.32), він проходив службу в бойовому полку, виконувал польоти на стратегичних літаках - носіях ядерної зброї, що свідчить про несення ним бойового чергування з противоповітряної оборони України, тому доводи позивача щодо перерахунку його пенсії з з урахуванням винагороди за боєве чергування в розмірі 3% посадового окладу підвищенного посадового окладу за кожне чергування, але не більше 30 відсотків, грунтуються на законі.

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких обставин, суд приходить до висновку, дії відповідачів щодо відмови здійснити позивачу перерахунок пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та Наказу Міністрества оборони України № 260 від 11.06.2008 року "Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" є протиправними, відповідача - Головне Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області слід зобов"язати здійснити позивачу перерахунок пенсії з урахуванням підвищенного посадового окладу в розмірі 15%, надбавки за ОУС в розмірі 40 % посадового окладу, премії в розмірі 55 % посадового окладу з 01.011.2010 року, винагороди за стрибки з парашютом в розмірі 5% мінімального посадового окладу за первинною офіцерською посадою командира взводу, винагороди за боєве чергування в розмірі 3% посадового окладу за кожне чергування, але не більше 30 відсотків.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально затверджені судові витрати з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись Законом України Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та інших осіб" від 09.04.1992 року, Постановою Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 року "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей", Постановою Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", Наказом Міністрества оборони України № 260 від 11.06.2008 року "Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам",  ст.ст. 11, 86, 71, 94, 161, 163, КАС України, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов  ОСОБА_1  до  Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Донецького обласного військового комісаріату про  визнання дій протиправними, зобовязання вчинити певні дії  - задовольнити частково.  

Визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмовити здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з урахуванням підвищенного посадового окладу в розмірі 15%, надбавки за ОУС в розмірі 40 % посадового окладу, премії в розмірі 55 % посадового окладу з 01.011.2010 року, винагороди за стрибки з парашютом в розмірі 5% мінімального посадового окладу за первинною офіцерською посадою командира взводу, винагороди за боєве чергування в розмірі 3% посадового окладу за кожне чергування, але не більше 30 відсотків.

Зобов"язати  Головне Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійнити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з урахуванням підвищенного посадового окладу в розмірі 15%, надбавки за ОУС в розмірі 40 % посадового окладу, премії в розмірі 55 % посадового окладу з 01.011.2010 року, винагороди за стрибки з парашютом в розмірі 5% мінімального посадового окладу за первинною офіцерською посадою командира взводу, винагороди за боєве чергування в розмірі 3% посадового окладу за кожне чергування, але не більше 30 відсотків відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та Наказу Міністрества оборони України № 260 від 11.06.2008 року "Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам".

 В задоволенні решти вимог – відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору у розмірі 3,40 грн.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Куйбишевський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.    

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

  


Суддя Куйбишевського районного

          суду м. Донецька                                                                         Н.В. Машкіна

  • Номер: 6-а/332/6/18
  • Опис:
  • Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
  • Номер справи: 2-а-52/11
  • Суд: Заводський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Машкіна Н.В.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.07.2018
  • Дата етапу: 30.07.2018
  • Номер: 2-а/2303/3645/11
  • Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітя війни.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-52/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Машкіна Н.В.
  • Результати справи: відмовлено у відкритті провадження
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.12.2010
  • Дата етапу: 10.12.2012
  • Номер:
  • Опис: визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-52/11
  • Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Машкіна Н.В.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.01.2011
  • Дата етапу: 25.01.2011
  • Номер: б/з
  • Опис: поновлення пропущеного строку для звернення до суду, визнання дій незаконними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-52/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Машкіна Н.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.01.2011
  • Дата етапу: 03.03.2011
  • Номер:
  • Опис: звернення до суду та стягнення щомісячної держ. соц. допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-52/11
  • Суд: Варвинський районний суд Чернігівської області
  • Суддя: Машкіна Н.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.12.2010
  • Дата етапу: 26.04.2011
  • Номер: 2-а/261/11
  • Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень - УПФУ в Талалаївському районі Чернігівської області не отриманої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-52/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Машкіна Н.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.01.2011
  • Дата етапу: 07.02.2011
  • Номер:
  • Опис: стягнення недоплаченої щомісяцчної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-52/11
  • Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Машкіна Н.В.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.01.2011
  • Дата етапу: 16.02.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація