Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #132335634

                                                                137/452/21

                                                           

У Х В А Л А


24.11.2021                                                        

Літинський районний суд Вінницької області у складі:

головуючого судді Верещинської Я.С.

за участі секретаря Хижук Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Літин заяву представника позивача Акціонерного товариства «Альфа-Банк» адвоката Михніцького Геннадія Юльяновича про виправлення описки у рішенні та виконавчому листі у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Альфа-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,


В С Т А Н О В И В:

В провадженні Літинського районного суду Вінницької області перебувала цивільна справа №137/452/21 за позовом Акціонерного товариства «Альфа-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Рішенням Літинського районного суду Вінницької області від 09.08.2021 позов Акціонерного товариства «Альфа-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволено повністю.

20.10.2021 на заяву представника стягувача судом видано виконавчий лист №137/452/21 про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості та витрат по сплаті судового збору.

Представник позивача Акціонерного товариства «Альфа-Банк» адвокат Михніцький Г.Ю. звернувся до суду із заявою про виправлення описки у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Альфа-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, а саме в рішенні та виконавчому листі, зазначивши, що до складу суми боргу в розмірі 108064,62грн окрім кредиту та процентів також входить 1800грн штраф.

Представник позивача ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило.

Згідно ч.2 ст. 269 ЦПК України за ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Згідно ч.3 ст. 432 ЦПК України неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви про виправлення описки в виконавчому листі.

Згідно з ч.2 ст.247 ЦПК України не здійснювалось фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, приходить до наступного висновку.

Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України 18.12.2009 № 14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Виходячи з позиції Верховного Суду України (ухвала Верховного Суду України у справі №6-788цс16 від 22.02.2017р.), суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.

Рішенням Літинського районного суду Вінницької області від 09.08.2021 позов Акціонерного товариства «Альфа-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволено повністю. Як наслідок, резолютивна частина рішення в точності відповідає прохальній частині позовної заяви Акціонерного товариства «Альфа-Банк», а тому помилка в рішенні суду, на яку вказує заявник у заяві про виправлення описки, відсутня.

У відповідь на заяву представника стягувача судом видано виконавчий лист №137/452/21 від 20.10.2021. У виконавчому листі сума стягнення зазначена «заборгованість на загальну суму: 108064,62грн, а саме: за кредитом - 73941,90грн, по відсотках - 32322,72грн». Вищезазначена сума збігається з сумою, яку стягнуто за рішенням суду, тобто вважати її опискою підстав немає.

На підставі викладеного, суд вважає доцільним відмовити у задоволенні заяви про виправлення описки у рішенні та виконавчому листі, оскільки будь-які описки за текстом рішення та виконавчого документа відсутні.

Керуючись ст. 247, 269, 432, 258-260 ЦПК України, суд


УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви представника позивача Акціонерного товариства «Альфа-Банк» адвоката Михніцького Геннадія Юльяновича про виправлення описки у рішенні та виконавчому листі у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Альфа-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості відмовити.

Ухвала суду, в силу ч. 2 ст. 261 ЦПК України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:Я. С. Верещинська





  • Номер: 22-ц/801/2755/2021
  • Опис: за матеріалами заяви представника позивача Акціонерного товариства «Альфа-Банк» адвоката Михніцького Геннадія Юльяновича про виправлення описки у рішенні та виконавчому листі у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства «Альфа-Банк» до Сукача Миколи Костянтиновича про стягнення заборгованості
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 137/452/21
  • Суд: Вінницький апеляційний суд
  • Суддя: Верещинська Я.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.12.2021
  • Дата етапу: 14.12.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація