Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #132343242

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


 25 листопада 2021 року                                                               справа № 580/9891/21

  м. Черкаси

Суддею Черкаського окружного адміністративного суду Трофімовою Л.В. перевірено матеріали адміністративного позову у справі № 580/9891/21

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (вул. Максима Залізняка, 10, м.  Черкаси, 18036, код ЄДРПОУ 21367450)

про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, прийнято ухвалу.


22.11.2021 вх. 46115/21 ОСОБА_1 , звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, просить:

- визнати протиправною бездіяльність Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо не нарахування та виплати учаснику бойових дій ОСОБА_1 щорічної грошової допомоги до 5-го травня за 2021 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком;

- зобов`язати Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат нарахувати та виплатити учаснику бойових дій ОСОБА_1 щорічної грошової допомоги до 5-го травня за 2021 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком з урахуванням виплаченої суми допомоги;

- встановити судовий контроль за виконанням Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат судового рішення, зобовязавши подати у встановлений судом строк звіт про виконання.

Відповідно до частини 1 статті   171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Вивчивши матеріали позовної заяви, варто зазначити, що вона не відповідає вимогам статті 160, 161 КАС України, тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, з огляду на таке.

До позовної заяви не надано звернення позивача до відповідача і не йдеться у позові про зміст і характер порушеного права та/або інтересу позивача.

Згідно з пунктами 4, 5, 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві має бути зазначений зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень – обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Перша позовна вимога потребує уточнення у контексті обгрунтування протиправної бездіяльності відповідача у невиплаті ненарахованої суми допомоги з огляду на її передчасність.

Відповідно до частини 6 статті 161 цього Кодексу у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Згідно з частиною 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частини 2 вказаної статті для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Стаття 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачає виплату щорічно до 5 травня учасникам бойових дій разової грошової допомоги, а згідно частини 4 статті 17-1 цього Закону особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

30.09.2021 встановлений законом кінцевий строк, до якого могла бути здійснена виплата вказаної допомоги за 2021 рік і до якого позивач міг очікувати на отримання більшої суми, ніж була йому нарахована.

У позовній заяві позивач зазначає, що відповідач нарахував та виплатив йому разову грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік як учаснику бойових дій у меншому розмірі, ніж визначено законодавством, та звернувся до суду з позовом 22.11.2021, тобто з пропуском строку звернення до суду.

У порушення вимог статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач не додав до позову заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду та не додав доказів поважності причин його пропуску.

Частиною 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

До позовної заяви позивачем не додано документу про часткове отримання соціальної допомоги і звернення до відповідача.

У порушення вимог п.2 ч.5 ст.160 КАС України у позові не зазначено про нвяність чи відсутність еллектронної пошти позивача.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 2, 5, 6-16, 19, 160, 161, 169, 241, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву за позовом ОСОБА_1 до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.

Надати позивачеві для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви десять днів з моменту отримання копії даної ухвали.

Позивачем вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом надання: позовної заяви із зазначенням відомостей про електронну пошту позивача та уточненими позовними вимогами щодо обраного способу захисту порушеного права; обґрунтованої заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду.

У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не оскаржується.


Суддя                                                                                                            Лариса ТРОФІМОВА


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація