- заінтересована особа: Літинська селищна рада
- заявник: Поляруш Ніна Іванівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 137/1228/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" листопада 2021 р. Літинський районний суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Верещинської Я.С.
за участю: секретаря Хижук Л.І.
сторін у справі: заявниці ОСОБА_1
свідків: ОСОБА_2
ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Літин за правилами окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Літинська селищна рада про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною заявою про встановлення факту, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 є для неї ріднім батьком.
В обґрунтування своїх вимог заявниця посилалась на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько заявниці ОСОБА_4 , який до дня смерті проживав та був зареєстрований за однією адресою з заявницею по АДРЕСА_1 . Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на майно, яка складається з земельної частки (пай), відповідно до державного акта IV-ВН №016217 площею 1,799га, яка розташована на території Дяковецької сільської ради. Інших спадкоємців на дане спадкове майно не має.
З метою отримання належної частки спадкового майна, що належало батьку на момент смерті, звернулася з відповідною заявою до Літинської державної нотаріальної контори. Однак нотаріусом встановлено, що в наданому Свідоцтві про народження заявниці прізвище зазначено ОСОБА_5 , а в Свідоцтві про смерть батька прізвище зазначено ОСОБА_4 . Що полягає в розбіжності букв в прізвищі «е» та «є». Таким чином, розбіжність записів не дає можливості оформити свідоцтво про право на спадщину після смерті батька.
Заявниця ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені вимоги підтримала повністю і просила їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи Літинської селищної ради в судове засідання не з`явився, подавши до суду лист, відповідно до якого заінтересована особа просить справу розглянути без участі їх представника, проти заявленого позову не заперечує.
Із показань свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , допитаних в судовому засіданні встановлено, що вони добре знають заявницю та покійного ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Підтвердили, що ОСОБА_1 є дочкою покійного ОСОБА_4 . Зазначили, що заявниця доглядала свого батька до дня смерті та здійснювала його поховання. Крім того, ОСОБА_3 зазначила, що є дружиною брата ОСОБА_1 та знає що між ними немає спору щодо спадкового майна на яке претендує заявниця.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
У свідоцтві про народження заявниці серія НОМЕР_1 видно, що ОСОБА_5 народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 у с. Дяківці, Літинського району Вінницької області, її батьком зазначено ОСОБА_4 , прізвища обох зазначено як « ОСОБА_6 » (а.с. 6).
15.07.1991 року ОСОБА_7 та ОСОБА_5 уклали шлюб, після чого останній присвоєно прізвище « ОСОБА_8 », згідно свідоцтва про укладення шлюбу (а.с.8).
ОСОБА_4 належала земельна ділянка площею 1,799га, яка розташована на території Дяковецької сільської ради, відповідно до копії державного акта IV-ВН №016217 (а.с.18).
ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , прізвище останнього зазначено « ОСОБА_9 », що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 виданим 05.05.2008 Виконавчим комітетом Дяковецької сільської ради, актовий запис №21 (а.с.7).
ОСОБА_4 до дня смерті був зареєстрований і проживав за адресою: АДРЕСА_1 , згідно довідки №478 виданої Літинською селищною радою 03.02.2017 (а.с.17).
Як зазначено у заяві, заявниця звернулася до Літинської ДНК для отримання Свідоцтва про право на спадщину на спадкове майно. Однак державний нотаріус Літинської ДНК надав роз`яснення щодо порядку оформлення спадщини після смерті її батька згідно чого повідомив, що не може видати Свідоцтво про право на спадщину, оскільки наявні розбіжності у свідоцтві про народження заявниці та свідоцтві про смерть спадкодавця.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до ч.1 п.1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» роз`яснено підстави, за наявності яких у порядку окремого провадження розглядаються такі справи: 1) згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; 2) чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; 3) заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; 4) встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення заявниці, врахувавши письмову позицію заінтересованої особи та показання свідків, даних у судовому засіданні, суд вважає за необхідне заяву задовольнити та встановити факт родинних відносин, оскільки законом не передбачено іншого порядку встановлення даного факту і заявницею надано достатньо доказів для підтвердження такого факту та доведено мету встановлення факту родинних відносин – оформлення спадкових прав.
Заявниця сплатила судовий збір в сумі 454 грн, а відповідно до ч. 7 ст. 294 ЦПК України судові витрати не відшкодовуються.
Керуючись ст. 4, 76-81, 259, 263-265, 268, 294, 315, 319, 354 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити.
Встановити факт що, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 є для ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ріднім батьком.
Заяву задовольнити.
Встановити факт що, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 є для ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ріднім батьком.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення в повному обсязі буде виготовлено протягом п`яти днів з дня проголошення вступної та резолютивної частини.
Повний текст рішення складено 25.11.2021.
Суддя : Верещинська Я. С.
- Номер: 2-о/137/43/21
- Опис: про встановлення факту родинних відносин.
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 137/1228/21
- Суд: Літинський районний суд Вінницької області
- Суддя: Верещинська Я.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.11.2021
- Дата етапу: 03.11.2021