- яка притягається до адмін. відповідальності: Матура Роман Ілліч
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 758/11774/21
3/758/6655/21
П ОС Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2021 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді -Лещенко О. В. ,
при секретарі -Мужецький В. О., розглянувши матеріали, що надійшли від Подільського УП ГУ НП України в місті Києві про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Подільського районного суду м. Києва перебувають матеріали про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 № 758/11774/21, 758/11776/21, 758/11777/21.
Відповідно до ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, слід об`єднати зазначені справи в одне провадження.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 387316 від 08 серпня 2021 року ОСОБА_1 08 серпня 2021 року близько о 18 годині 40 хвилин за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив сварку з матір`ю ОСОБА_2 , під час якої кричав та штовхав останню, чим вчинив фізичне насильство в сім`ї. Своїми діями ОСОБА_1 , вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 386810 від 08 серпня 2021 року ОСОБА_1 08 серпня 2021 року о 21 годині 40 хвилин за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив сварку з матір`ю ОСОБА_2 , під час якої кричав та виражався нецензурною лайкою, чим вчинив психологічне насильство в сім`ї.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 457036 від 11 серпня 2021 року ОСОБА_1 11 серпня 2021 року близько о 13 годині за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив сварку з матір`ю ОСОБА_2 , під час якої кричав та виражався нецензурною лайкою, чим вчинив психологічне насильство в сім`ї
Уперше справа була призначена до розгляду на 02 вересня 2021 року, яке не відбулося у зв`язку з відпусткою судді, ,з огляду на що розгляд справи було відкладено до 21 вересня 2021 року.
ОСОБА_1 , належним сином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання 21 вересня 2021 року не з`явився, з огляду на що розгляд справи було відкладено до 08 листопада 2021 року.
ОСОБА_1 , належним сином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання 08 листопада 2021 року не з`явився.
Судом також вживалися заходи для виклику особи в судове засідання в телефонному режимі на номер, вказаний в протоколі про адміністративне правопорушення, однак вказане не дало результату.
Про те, що справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності буде розглядатися Подільським районним судом м. Києва, ОСОБА_1 був обізнаний ще під час складення протоколу, про що власноручно розписався в протоколі про адміністративне правопорушення.
Слід зазначити, що відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України» та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
У своїх рішеннях ЄСПЛ визначає правові підходи щодо розуміння порушення права особи на участь у судовому розгляді як з точки зору принципу процесуальної рівності, так й самої процесуальної поведінки сторони провадження, та наголошує, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження («Олександр Шевченко проти України», «Трух проти України», «Пономарьов проти України»).
За таких обставин, враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Також слід зазначити, що положення ст. 268 КУпАП не містять заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-2 КУпАП, без присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
В той же час, ст. 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме:
протоколи про адміністративні правопорушення серії ВАБ № 387316 від 08 серпня 2021 року, серії ВАБ № 386810 від 08 серпня 2021 року, серії ВАБ № 457036 від 11 серпня 2021 року
письмові пояснення ОСОБА_2 (матері),
письмові пояснення ОСОБА_1 ,
приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні зазначених вище дій в повному обсязі зібранами по справі доказами у їх сукупності.
Обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення судом не було встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд визнає ОСОБА_1 винним у вчинені правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та вважає можливим застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Керуючись ст.40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з нього судовий збір на користь держави.
Керуючись ст.40-1, ч.1 ст.173-2, ст. 283-285 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Об`єднати в одне провадження матеріали про адміністративні правопорушення 758/11774/21, 758/11776/21, 758/11774/21 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, , присвоївши адміністративним матеріалам номер 758/11774/21.
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір у сумі 454 грн. 00 коп.
Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби і у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
СуддяО. В. Лещенко
- Номер: 3/758/6655/21
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 758/11774/21
- Суд: Подільський районний суд міста Києва
- Суддя: Лещенко О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.08.2021
- Дата етапу: 20.08.2021
- Номер: 3/758/6655/21
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 758/11774/21
- Суд: Подільський районний суд міста Києва
- Суддя: Лещенко О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.08.2021
- Дата етапу: 23.09.2022