Судове рішення #13246244

                                                 

                                         Справа № 2-454/2011

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2011 року, Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:


     Головуючого, судді – Старової Н.А.,

     при секретарі –            Лешко Ю.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -  

встановив:

 ОСОБА_1  звернулась до суду з позовом  до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Свої вимоги мотивує наступним. 29.07.2005  року уклала шлюб з відповідачем,який розірвано 31.05.2010 року. Від шлюбу мають неповнолітніх дітей – ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.  З листопада 2008 року відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дітей, не працює, не має регулярного доходу. Посилаючись на ст.184 Сімейного кодексу  України просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в твердій грошовій сумі в розмірі  1000 грн. щомісяця, починаючи з часу пред’явлення позову та до повноліття дітей.

 11.01.2001 року позивач уточнила позовні вимоги, та просила стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей в розмірі 1/3 частки  всіх його видів заробітку (доходів), але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину.

Позивачка ОСОБА_1  в судове засідання не з’явилася, надала суду письмову заяву, в якій просила розглянути справу за її відсутності, уточнені позовні вимоги підтримала у повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, в письмовій заяві просив розглянути справу в його відсутності, згоден на стягнення з нього аліментів на користь позивачки на утримання дитини у розмірі 1/3 частки всіх видів його заробітку. Зазначив, що працює, аліментів не сплачує,  непрацездатних осіб на утриманні не має, за станом здоров’я має можливість сплачувати аліменти на утримання дитини, додав до заяви довідку з місця роботи ТОВ «Бахчисарайське дорожньо-будівельне управління».

Суд, дослідивши матеріали справи, докази, які надані сторонами, вважає, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню.

 Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

 Між сторонами 30.06.2010 року розірваний шлюб, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу серії 1-АП №081332, виданим відділом реєстрації актів громадянського стану Джанкойського міськрайонного  управління юстиції,  актовий запис № 166. Від шлюбу мають неповнолітніх дітей – ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвами про народження серіїНОМЕР_1,НОМЕР_2, виданими Табачненською сільською радою Джанкойського району АР Крим.

Діти проживають з позивачкою та знаходяться на її утриманні, що підтверджується довідкою Табачненської сільської ради АР Крим №429  від 14.07.2010 року (а.с. 6).

Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дітей, у зв’язку з чим позивач просить стягнути з нього аліменти на  утримання неповнолітніх дітей в розмірі 1/3 частки  всіх його видів заробітку (доходів), але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 181 Сімейного кодексу України способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

 Домовленості між сторонами щодо способів виконання обов’язку утримувати дитину не встановлено.

 Відповідно до ст.183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Судом встановлено, що відповідач має постійне місце роботи, що підтверджується  довідкою  ТОВ «Бахчисарайське дорожньо-будівельне управління», інших дітей та непрацездатних осіб на утриманні не має, аліментів не сплачує, за станом здоров’я має можливість сплачувати аліменти на утримання дитини.

Суд, враховуючи, що на утриманні позивачки знаходиться дві неповнолітні дитини, приймаючи до уваги обставини встановлені ст. 182 Сімейного кодексу України, вважає що стягнення аліментів у розмірі 1/3 частини всіх його видів заробітку (доходів), але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину є розумним, справедливим, достатнім для утримання однієї дитини.  

У відповідності зі ст. 191 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Визнання відповідачем позовних вимог не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

 Згідно ст. 88 Цивільного процесуального кодексу України, суд стягує  з відповідача судовий збір в доход держави у розмірі 51 гривні 00 коп. та  витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 120 гривень 00  копійок.

Згідно з п.1 ч.1 ст.367 Цивільного процесуального кодексу України, суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

На підставі ст.ст. 180-183 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 212, 215, п. 1 ч. 1 ст.367 Цивільного процесуального кодексу України, -

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3,  уродженця с. Табачне, Джанкойського району Автономної Республіки Крим, проживаючого  за адресою: АДРЕСА_1, Джанкойського району Автономної Республіки Крим   на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки м. Приозерськ Джезказганської області, Республіки Казахстан, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 Джанкойського району Автономної Республіки Крим аліменти на утримання неповнолітніх дітей  ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2,  починаючи  з 21.10.2010  року та до повноліття  дітей, у розмірі 1/3 частки всіх його видів заробітку (доходів), але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину.

 Стягнути з ОСОБА_2   судовий збір в доход  держави у розмірі 51  гривні 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2   витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 120 гривень 00 копійок.

Допустити негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу  за один місяць.

Рішення  може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим  через Джанкойський  міськрайонний суд Автономної Республіки Крим   протягом 10 днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.  

Суддя      Н.А.Старова

  • Номер: 2/1303/101/2012
  • Опис: про стягнення заборгованості за договором позики, зустрічна позовна заява Якимчука Анатолія Степановича до ТзОВ «Вісава» про визнання договору позики недійсним
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-454/2011
  • Суд: Буський районний суд Львівської області
  • Суддя: Старова Наталя Анатоліївна
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про скасування рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.06.2011
  • Дата етапу: 24.02.2014
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація