Судове рішення #13246399

Справа №2-а-133/11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

01 лютого 2011 року                             м.Богуслав

Суддя Богуславського районного суду Київської області Якутюк В.С., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області про визнання відмови неправомірною та про зобов’язання здійснити перерахунок і виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю,

 

ВСТАНОВИВ :

Позивач просить суд визнати відмову неправомірною та зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області зробити перерахунок та виплатити недосплачену додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі віднесеній до категорії 4, згідно вимог ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком за період з 01.09.2007 року та по день розгляду справи.

Відповідач подав заперечення на позов, в яких зазначено, що позов не підлягає задоволенню, так як вимоги чинного законодавства при виплаті пенсії позивачу дотримуються та проводиться доплата в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, а також просив застосувати вимоги ст.ст.99, 100 КАС України.

Позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Позивач являється потерпілим від наслідків Чорнобильської катастрофи четвертої категорії, що підтверджується відповідним посвідченням серії НОМЕР_1, виданим 10.05.1993 року Київською облдержадміністрацією.

Відповідно до ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам віднесеним до категорії 4 призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 15 відсотків мінімальної пенсії за віком. Виплата додаткової пенсії відповідно до статті 53 зазначеного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, яким було визнано неконституційним п.28 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким було внесено зміни в ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Конституційний суд дійшов до висновку, що законом про Держбюджет не можна вносити зміни до інших законів зупиняти їх дію чи скасовувати їх, оскільки з об'єктивних причин це створює протиріччя у законодавстві, і як наслідок - скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина, а тому з 22 травня 2008 року діють положення статті 51 вказаного Закону, яка визначає, що додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю особам віднесеним до категорії 4 виплачується в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком,  так як відповідно до ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, а тому позивач має право на отримання вказаної додаткової пенсії.

Відповідно до ч.2   ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Із ч.1 ст.100 КАС видно, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що виноситься ухвала.

Отже, враховуючи наведене, управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі повинно було виплачувати позивачу додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, встановлену ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з 16 березня 2010 року та в подальшому.

Позов в частині зобов’язання здійснити перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком за період з 01.09.2007 року по 16.03.2010 року залишити без розгляду відповідно до положень ст.100 КАС України.

Сторони звільнити від сплати судового збору (державного мита).

На підставі ст.ст.19, 22, 152 Конституції України, ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в редакції від 28.02.1991 року, рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/ 2008, ст. ст.5, 6, 17, 99, 100, 183-2, 256 КАС України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати відмову управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області у перерахунку та виплаті ОСОБА_1 в повному обсязі додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, з 16 березня 2010 року неправомірною.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області провести перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, яка визначається ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 16 березня 2010 року відповідно до вимог ст.51 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з урахуванням фактично виплачених сум з послідуючим її перерахунком у відповідності до змін діючого законодавства та встановлення нових розмірів прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян.

Позов в частині зобов’язання здійснити перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком за період з 01.09.2007 року по 16.03.2010 року залишити без розгляду відповідно до положень ст.100 КАС України.

Сторони звільнити від сплати судового збору (державного мита).

Зобов’язати управління Державного казначейства у Богуславському районі вирішити питання про повернення позивачу, сплачених до Державного бюджету України витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн. (квитанція №7948 від 13.09.2010 року Богуславське відділення ФАБ «Київська Русь», м.Богуслав).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Богуславський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано, а у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Богуславського районного суду         (підпис)     Якутюк В.С.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація