Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #132464823

справа №619/1146/21

провадження №1-кп/619/203/21



                                          У Х В А Л А


01 грудня 2021 року м. Дергачі


Дергачівський районний суд Харківської області


у складі:        головуючого судді                                        Жорняк О.М.

за участю:        секретаря судового засідання                        Молотко А.В.

                       прокурора                                                Шпорт Д.С.

                       захисника                                                Головко В.В.

обвинуваченого                                         ОСОБА_1


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дергачі кримінальне провадження з обвинувальним актом щодо:


ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця: смт Вільшани Харківського (Дергачівського) району Харківської області, українця, громадянина України, раніше неодноразово судимого,


у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185, ч.3 ст.187 КК України, суд –

                                                В С Т А Н О В И В:


В провадженні Дергачівського районного суду Харківської області перебуває кримінальне провадження з обвинувальним актом щодо  ОСОБА_1 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених за ч.3 ст.185, ч.3 ст.187 КК України, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12020220280001225.

Ухвалою Дергачівського районного суду Харківської області від 07.10.2021 відносно ОСОБА_2 продовжено термін тримання під вартою до 03.12.2021 включно.

Прокурор Шпорт Д.С. в судовому засіданні звернувся до суду з клопотанням про продовження термінів тримання під вартою  ОСОБА_1 , посилаючись на наявність ризиків передбачених законом.

Обвинувачений ОСОБА_1 та його захисник  Головко В.В. проти задоволення клопотання про продовження термінів тримання під вартою заперечували, вважаючи його не обґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Суд, заслухавши думку прокурора, обвинуваченого, захисника, доходить до наступного.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 331 КПК України незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта. До спливу продовженого строку суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.

У відношенні ОСОБА_1 Дергачівським районним судом Харківської області продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 03.12.2021 включно.

У ст. 178 КПК України вказані обставини, що враховуються при обранні запобіжного заходу і в тому числі однією із обставин є тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він обвинувачується.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

У розумінні практики Європейського суду з прав людини, тяжкість обвинувачення не є самостійною підставою для утримання особи під вартою, проте таке обвинувачення у сукупності з іншими обставинами збільшує ризик втечі настільки, що його неможливо відвернути, не взявши особу під варту. У справі «Ілійков проти Болгарії» від 26 липня 2001 року ЄСПЛ зазначив, що «суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків переховування або повторного вчинення злочинів».

Згідно практики Європейського суду з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів. Забезпечення таких стандартів, як підкреслює Європейський суд з прав людини, вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.    

Судом розглядалась можливість застосування більш м`якого запобіжного заходу для запобігання вищезазначеним ризикам, проте, враховуючи наведені вище обставини в їх сукупності, суд вважає, що застосування більш м`якого запобіжного заходу, буде недостатнім для запобігання існуючим ризикам.

Фактичні обставини інкримінованих ОСОБА_1 умисних злочинів, свідчить про його підвищену суспільну небезпеку, що у сукупності із тяжкістю можливого покарання свідчить про відсутність міцних соціальних зв`язків.

До того ж, судове провадження по кримінальному провадженню по обвинуваченню ОСОБА_1 не завершено.

З урахуванням ризиків передбачених ст.177 КПК України, а також вимог ч.3 ст.331 КПК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою ОСОБА_1 слід вважати продовженим.

       Керуючись ст.ст. 27, 36, 331, 392 КПК України, суд –


П О С Т А Н О В И В:


Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вважати продовженим по 29 січня 2022 року включно.

Копія ухвали вручається обвинуваченому, прокурору та направляється уповноваженій службовій особі місця ув`язнення.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення, а обвинуваченим в той же строк з моменту отримання копії ухвали.


       


                Суддя О. М. Жорняк        







  • Номер: 11-кп/814/1179/22
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 619/1146/21
  • Суд: Полтавський апеляційний суд
  • Суддя: Жорняк О.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.05.2022
  • Дата етапу: 08.06.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація