Судове рішення #13250227

Справа №2а- 368/2011 р.


                                      П  О  С  Т  А  Н  О  В  А                        

                             І  М  Е  Н  Е  М       У  К  Р  А  Ї  Н  И

   11 січня 2011 року суддя  Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим Кошелєв В. І. розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Бахчисарай адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі про поновлення пропущеного строку для звернення до суду за захистом своїх прав та про нарахування і  стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги ,

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

  Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд поновити пропущений строк для звернення до суду за захистом своїх прав, визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайскому районі у підвищенні їй пенсії і забов’язати Управління Пенсійного фонду України підвищити їй пенсію на 30% з липня 2007 р., донарахувати та сплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу, мотивуючи свої вимоги тим, що вона відповідно до ст.6 Закону України  ,,Про соціальний захист  дітей війни,, має право на підвищення на 30 % мінімальної песії за віком, проте відповідач відмовляє їй у підвищенні пенсії.

   У запереченні на позов відповідач заявлені вимоги не визнав і вказав, що законом не врегульовано питання стосовно того, який орган виплачує вказану надбавку, не визнано в законодавчому порядку механізму розрахунку надбавки, тому задовольнити вимоги позивача у теперішній час не виявляється можливим, у зв’язку з чим просить у задоволенні позову відмовити, також просить відмовити у задоволенні позову у зв’язку з тим, що позивачкою пропущен строк  звернення до адміністративного суду .

  Оскільки Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі у відносинах з фізичними та юридичними особами під час реалізації своїх завдань та функцій, встановленних законодавством України, є суб’єктом владних повноважень, то данна справа є справою адміністаривної юрисдикції.  

  Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені вимоги підлягають частковому задоволенню.

  Так, відповідно до матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка України  дійсно є пенсіонером за віком, і згідно пенсійного посвідчення з 03.03.2006 р. має право користуватися пільгами відповідно до Закону України ,,Про соціальний захист дітей війни,, (а.с.6,7).

  Відповідно до ст.1 Закону України ,,Про соціальний захист дітей війни,,  дитина війни це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

   У жовтні 2010 р. ОСОБА_2 звернулася до Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайскому районі із заявою про підвищення пенсії на підставі Закону Українии ,,Про соціальний захист дітей війни,, , проте, як витікає з повідомлення Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайскому районі від 29.10.2010 (а.с.4), їй в підвищенні пенсії на 30 % було відмовлено.

  Суддя вважає відмову Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайскому районі у підвищенні пенсії ОСОБА_2 неправомірною оскільки позивач є пенсіонером за віком, пенсія призначена і виплачується  Управлінням Пенсійного фонду в Бахчисарайскому районі, і він має право користуватися пільгами відповідно до Закону України ,, Про соціальний захист дітей війни,, .

  Відповідно до ст.6 Закону України ,,Про соціальний захист дітей війни,, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

  Рішенням Конституційного суду України від 9 липня 2007 р. визнані неконституційними положення  п.12 ст.71 Закону України ,,Про державний бюджет України на 2007 р.,, ,якими було призупинено на 2007 р. дії ст.6 Закону України ,,Про соціальний захист дітей війни,, .

     Згідно з ч.1 ст.28 Закону України ,,Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування,, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожитковго мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

  Відповідно до ст.58 Закону України ,,Про держаний бюджет України на 2008 рік,, розмір прожитковго мінімуму  встановлено для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 470 грн., з 1 квітня 481 грн., з 1 липня 482 грн., з 1 жовтня 498 грн.

  Таким чином, щомісячна державна соціальна допомога дітям війни за період з квітня 2008 р., яка підлягає виплаті позивачці, складає 30% від прожиткового     мінімуму, встановленного на спірний період, з 1 квітня  2008 р.-481 грн. і далі згідно наступного розрахунку в межах заявлених вимог.

  Закон України ,,Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування,, визначає принципи, засади і механізми  функціонування системи загальнообов’зкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формується за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших  джерел, пердбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

  Ст.58 зазначеного Закону на Пенсійний фонд України покладено керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішення питань, пов’язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним  фондом та інші функції, передбачені Законом і статутом Пенсійного фонду.

  Крім того, головним розпорядником коштів для виплати до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, передбаченної ст.6 Закону України ,,Про соціальний захист дітей війни,, є Песійний фонд України.

  Враховуючи вказані обставини, суд вважає, що вимоги позивчки про  нарахування їй недоплаченої щомісячної соціальної допомоги як дитині війни, виходячи з розміру 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 17 травня 2010 р. обгрунтовані і підлягають задоволенню.

  Згідно зі ст.ст.99,100 Кодексу  адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленного Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Якщо законом встановлена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач  скористався цим порядком, то обчислення строку звернення до адміністративного суду починається з дня, коли позивач дізнався рішення суб’єкту владних повноважень за результатами розгляду його скарги та рішення, дії або бездіяльність суб’єкта  владних повноважень. Пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умовами, якщо на цьому наполягає одна із сторін. Якщо суд визнає причину пропущення строку звернення до суду поважною, адміністративна справа розглядається і вирішується в порядку, встановленному цим Кодексом.

  Строк звернення до суду про нарахування недоплаченої щомісячної соціальної допомоги за 2007-2009р., позивачем пропущений без поважної причини, оскільки позивачка звернулася до суду 17 листопада 2010 р., тобто поза межами шестимісячного строку, встановленого ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України, а доказів поважності причини пропуску строку звернення до суду за захистом своїх прав в цій частині позивачкою не надано.

  Відповідач у запереченнях на позов наполягає на застосуванні положень ст.ст.99,100 Кодексу адміністративного судочинства України в частині відмови в задоволенні позову у зв’язку з пропуском позивачкою строку звернення до суду з адміністративним позовом.

    Таким чином, відмова відповідача підвищити ОСОБА_2 пенсію на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком є незаконною, що спричинило за собою порушення прав позивача на отримання пільг, передбачених Законом.

   На підставі  викладеного, керуючись ст.ст.9,10,11, 99-100, 159,161,162, 1832 Кодексу адміністративного  судочинства України, ст.ст.1,6 Закону України ,,Про соціальний захист дітей війни,, , суд

                                              П О С  Т  А  Н  О  В  И   В:

  Позов ОСОБА_2 задовольнити частково.

  Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі підвищити ОСОБА_2 пенсію, що їй виплачується, на 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст.28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 17 травня 2010 р. відповідно до ст.6 Закону України ,,Про соціальний захист дітей війни,, а також донарахувати та виплатити ОСОБА_2 недоплачену щомісячну соціальну допомогу виходячи з розміру 30 %  мінімальної пенсії за віком, встановленної Законом України ,,Про державний бюджет України на 2010 р.,, у задоволенні  решти позовних вимог відмовити.

  Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_2 03 грн. 40 коп. судових витрат.

   Постанова підлягає негайному виконанню.

  Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо постанову було прийнято без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

  Головуючий суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація