Судове рішення #132523337




Справа № 328/3143/21

02.12.2021

1-кс/328/741/21

У Х В А Л А

Іменем України


02 грудня 2021 року м. Токмак


Слідчий суддя Токмацького районного суду Запорізької області Новікова Н.В.,

секретар судового засідання Похвалітова М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність посадових осіб Відділення поліції № 3 Пологівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області (далі ВП № 3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області), яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання повідомлення про кримінальне правопорушення,

за участі: прокурора Бровченка Г.Ю., -

встановив:

30.11.2021 в провадження слідчого судді Токмацького районного суду Запорізької області надійшла скарга ОСОБА_1 , в якій заявниця просила визнати незаконною бездіяльність посадових осіб ВП №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових за її повідомленням; зобов`язати посадових осіб ВП №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за її повідомленням від 02.11.2021.

В обґрунтування скарги зазначено, що 02.11.2021 року заявниця звернулась до ВП №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області із заявою про вчинення кримінального правопорушення, яка була зареєстрована в ЖЄО за № 7190, однак в порушення вимог ст. 214 КПК України вказані відомості відповідальними особами поліції не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В судове засідання заявниця ОСОБА_1 просила розглянути скаргу за її відсутності.

Представник ВП №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області, повідомлений про час та місце розгляду скарги в судове засідання не з`явився, заяв чи клопотань про перенесення розгляду не надходило.

Прокурор в судовому засіданні пояснив, що прийняте по заяві ОСОБА_1 рішення відповідає вимогам закону.

Заслухавши прокурора, вивчивши скаргу та матеріали за результатами перевірки за повідомленням ОСОБА_1 № 7579, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення скарги, з наступних підстав.

Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого, дізнавача або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений ч.1 ст. 303 КПК України. Зокрема, у відповідності до п.1 ч.1 ст.303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора: 1) бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення,

За змістом ч. 1 ст. 214 КПК України, бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, означає невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР впродовж 24 години після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Так, 02.11.2021 року ОСОБА_1 звернулась до ВП №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області із заявою про вчинення кримінального правопорушення (в порядку ст.. 214 КПК України), в якій міститься виклад обставин щодо вчинення відносно неї кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України ( ОСОБА_2 заволоділа належним їй автомобілем та не повертає його), просила внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.

Вказана заява прийнята черговим ОСОБА_3 про що свідчить копія талону - повідомлення Єдиного обліку № 7190 про прийняття і реєстрацію заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення та іншу подію.

Відповідно до вимог ч.1 ст.214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Крім того, вимога про внесення заяви, повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення - у термін, визначений частиною першою статті 214 КПК України до Реєстру міститься і в Розділу І п. 3 «Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення» затвердженого Наказом Генерального прокурора 30.06.2020 № 298.

Разом з тим, з матеріалів за результатами перевірки за повідомленням ОСОБА_1 № 5759, наданих на вимогу суду вбачається, що за вихідним без дати на ОСОБА_4 заступника начальника - начальника СВ ВП №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області на адресу Т.В.О. начальника ВП №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області, були направлені матеріали, що зареєстровані 02.11.2021 року за № 7190 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Інформаційний портал Національної поліції України» (журнал єдиного обліку) для подальшого їх розгляду згідно Закону України «Про звернення громадян» та «Положення про порядок роботи із зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України», затвердженого Наказом МВС України від 15.11.2017 № 930 чи в порядку визначеному Розділом IV КУпАП, у зв`язку з тим, що за відсутності фактичних даних та достатніх обставин, які б свідчили про наявність ознак кримінального правопорушення, неможливо на теперішній час прийняти законне рішення щодо внесення відповідної інформації до ЄРДР.

Таким чином, відомості, щодо вчинення відносно ОСОБА_1 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України викладених в заяві ЖЄО № 7190від 02.11.2021, в порушення ч. 1 ст. 214 КПК України, не були внесені до ЄРДР протягом 24 годин з моменту подання заяви.

Аналіз положень ст.ст. 214, 303 КПК України, свідчить про те, що предметом судового контролю слідчого судді може бути лише бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора щодо невнесення відомостей до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, тобто саме заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення є передумовою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та для початку досудового розслідування в кримінальному провадженні та вказана заява чи повідомлення повинна містити достатні дані про наявність ознак кримінально - караного діяння.

Відповідно до ст. 307 КПК України, ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: зобов`язання вчинити певну дію.

Вивчивши заяву ОСОБА_1 від 02.11.2021 року (ЖЄО № 7190 від 02.11.2021), слідчий суддя вважає, що в її доводах містяться відомості, які підлягають внесенню до ЄРДР і є підставою для їх перевірки шляхом проведення досудового розслідування.

Керуючись ст. ст. 303, 305, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя,-

постановив:

Скаргу - задовольнити.

Зобов`язати відповідну службову особу ВП №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_1 від 02.11.2021 року (ЖЄО № 7190 від 02.11.2021).

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Токмацький районний суд Запорізької області (Рішенням Конституційного Суду № 4-р(II)/2020 від 17.06.2020).


Слідчий судя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація