- скаржник: Лазурко Олександр Олексійович
- заінтересована особа: Рубіжанський ВДВС у Сєвєродонецькому районі Луганської області СМУ МЮ(м. Харків)
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
УХВАЛА
про залишення скарги без руху
02.12.2021 Провадження №4-с/425/3/21
Справа №425/3572/21
місто Рубіжне Луганської області
Суддя Рубіжанського міського суду Луганської області Мирошникова О.Ш. розглянула скаргу:
ОСОБА_1 – заявник (боржник у виконавчому провадженні)
на дії начальника Рубіжанського відділу державної виконавчої служби у Сєвєродонецькому районі Луганської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Грибинюка Романа Миколайовича – заінтересована особа, та
постановила цю ухвалу про залишення скарги без руху про таке:
1.30.11.2021 канцелярія суду зареєструвала скаргу ОСОБА_1 на дії начальника Рубіжанського ВДВС у Сєвєродонецькому районі Луганської області СМУ МЮ (м. Харків).
2.Питання подання скарги на дії посадових осіб органу державної виконавчої служби, вимоги до таких скарг врегульовані Розділом VII ЦПК України та Розділом Х ЗУ «Про виконавче провадження».
3.Ч. 4 ст. 74 ЗУ «Про виконавче провадження» містить вимоги до скарги.
Згідно з п. 2 ч. 4 ст. 74 цього Закону скарга у виконавчому провадженні має містити повне найменування (прізвище, ім`я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб).
4.Відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 449 ЦПК України скаргу може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи. Аналогічна норма міститься у ч. 5 ст. 74 ЗУ «Про виконавче провадження».
Згідно з ч. 2 ст. 449 ЦПК України пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.
5.Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» скарги мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями, зокрема, ЦПК.
У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, які виникають при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби, до скарг учасників виконавчого провадження мають застосовуватися положення, зокрема, ЦПК, якими врегульовано аналогічні питання.
6.Тому суддя до вимог щодо форми та змісту скарги застосовує за аналогією ст. 175 ЦПК України, а також норму ст. 185 ЦПК України, та залишає цю скаргу без руху, оскільки заявник подав її без додержання вимог, встановлених, зокрема, у статті 175 ЦПК України.
7.Суддя встановила, що скарга містить такі недоліки.
- по-перше, на порушення п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у прохальній частині скарги заявник просив, окрім іншого: 1) стягнути з начальника ВДВС відшкодування моральної шкоди; 2) підготувати копії матеріалів цивільної справи для розгляду питання звільнення судді з посади та притягнення його кримінальної відповідальності.
Розділ VII ЦПК України не передбачає таких способів захисту права у разі подання скарги на дії посадової особи органу державної виконавчої служби.
Натомість у ч. 2 ст. 451 ЦПК України закріплено, що за результатами розгляду скарги суд може визнати оскаржувані дії неправомірними і зобов`язати відповідну посадову особу усунути порушення.
- по-друге, на порушення п. 2 ч. 4 ст. 74 ЗУ «Про виконавче провадження» заявник не вказав у скарзі повне ім`я стягувача за виконавчим провадженням, його місце проживання або перебування.
- по-третє, заявник не надав суду доказів на підтвердження того, коли він дізнався про порушення свого права заінтересованою особою.
Ця інформація необхідна суду для визначення того, чи дотримався заявник встановленого п. «а» ч. 1 ст. 449 ЦПК України строку подання скарги.
8.Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
9.Оскільки ОСОБА_1 подав до суду скаргу без додержання вказаних вище вимог, суддя залишає її без руху та встановлює заявнику строк для усунення недоліків скарги у десять днів з дня вручення цієї ухвали.
10.Способом усунення недоліків є подання заявником до суду у встановлений строк уточненої скарги:
-із зазначенням у прохальній частині способів захисту прав заявника, які передбачені Розділом VII ЦПК України для скарг на дії посадових осіб органів державної виконавчої служби;
-із зазначенням повного імені та місця проживання (перебування) стягувача за виконавчим провадженням;
-у якій вказані та до якої додані докази на підтвердження того, коли заявник дізнався про порушення свого права, а у разі пропуску десятиденного строку подання скарги – докази, що підтверджуються поважність причин такого пропуску.
11.Крім того, заявнику необхідно визначитися з вимогами, викладеними у прохальній частині скарги, щодо:
-стягнення з начальника ВДВС відшкодування моральної шкоди;
-підготовки копій матеріалів цивільної справи для розгляду питання звільнення судді з посади та притягнення його кримінальної відповідальності.
12.Суддя звертає увагу заявника на те, що вимоги щодо стягнення моральної шкоди суди розглядають у позовному провадженні відповідно до Розділу ІІІ ЦПК України.
13.Щодо вимог надання копій матеріалів справи заявник має уточнити підстави їх надання в межах розгляду скарги на дії посадових осіб державної виконавчої служби.
Проте у будь-якому випадку відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень у справах, де вони брали участь.
З цих підстав суддя постановила:
1.Залишити без руху скаргу ОСОБА_1 на дії начальника Рубіжанського відділу державної виконавчої служби у Сєвєродонецькому районі Луганської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Грибинюка Романа Миколайовича.
2.Встановити заявнику строк у десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, протягом якого він має право усунути недоліки скарги у визначений в цій ухвалі спосіб.
3.Роз`яснити заявнику, що якщо у встановлений в цій ухвалі строк він не виконає вимоги цієї ухвали та не виправить зазначені в ній недоліки, скарга буде вважатись неподаною та буде йому повернута.
Повернення скарги у такому випадку не перешкоджає повторному зверненню зі скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги.
4.Копію цієї ухвали направити заявникові.
5.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Рубіжанського міського суду Луганської області Мирошникова О.Ш.
- Номер: 4-с/425/3/21
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 425/3572/21
- Суд: Рубіжанський міський суд Луганської області
- Суддя: Мирошникова О.Ш.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.11.2021
- Дата етапу: 30.11.2021