Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 2-1059/11/0603
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" січня 2011 р. Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого Хавронюк О. Л. з участю секретаря Лободи В.Л., представника позивача - ОСОБА_2,представника відповідача - ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бердичеві цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Бердичівської міської ради,ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернувся з зазначеним позовом з тих підстав, що він є спадкоємцем за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 його матері –ОСОБА_5 .Для оформлення спадкових прав після її смерті він не мав змоги звернутись своєчасно до нотаріальної контори , оскільки про існування заповіту не знав, проживає в іншому населеному пункті України . В судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримала.
Представник відповідача щодо позову не запречив.Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з”явився, хоча про день і час слухання справи був повідомлений належним чином.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини .
Судом встановлено, що позивач є сином ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що стверджується свідоцтвами про народження, свідоцтвом про смерть спадкодавця( а.с.8,11).
Позивач на підставі ст.1272 ЦК України вправі заявляти вимоги про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини в разі пропуску встановленого законом строку для подачі заяви про прийняття спадщини з поважних причин .Позивач є спадкоємцем після смерті матері за заповітом ( а.с.7) , ним представлено письмові докази про наявність спадкового майна ( а.с.9).Встановлений законом 6-місячний строк для подання заяви про прийняття спадщини позивач пропустив з поважних причин, оскільки проживає в іншому населеному пункті, про існування заповіту дізнався лише восени 2010 року.Такі обставини стверджені поясненнями свідка ОСОБА_6, яка зазначила, що прибирала квартиру своєї покійної тітки восени 2010 року і знайшла заповіт на ім”я ОСОБА_3,про що його повідомила .Доводи позову щодо поважності причин пропуску звернення із заявою про прийняття спадщини за заповітом жодним доказом не спростовані .
Суд прийшов до висновку про задоволення заявлених вимог як підставних.
Керуючись ст.ст. 10,11,60, 212,213,214,215 ЦПК України, ст..1272 ЦК України,
В И Р І Ш И В:
Встановити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 –один місяць після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційний суд Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд шляхом подання протягом 10 днів з моменту проголошення рішення апеляційної скарги .Особи, які брали участь у справі, але не були присутні при проголошенні рішення,можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Головуючий :