Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #132573893


Справа №293/2431/21

Провадження № 2/293/888/2021

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 грудня 2021 рокусмт Черняхів



Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Проценко Л.Й., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Черняхівської селищної територіальної громади Житомирського району Житомирської області про встановлення факту проживання однією сім`єю із спадкодавцем на час відкриття спадщини

ВСТАНОВИВ:

01.12.2021 ОСОБА_1 звернулась до Черняхівського районного суду Житомирської області з позовом, в якому просить встановити факт проживання спадкоємця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 однією сім`єю з спадкодавцем ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 на час відкриття спадщини.

Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суд оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам ЦПК України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.

У відповідності до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява має містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Так, позивач обґрунтовуючи свої вимоги вказує, що проживала разом однією сім`єю з спадкодавцем ОСОБА_2 , разом вели спільне господарство, за спільні кошти оплачували комунальні послуги та були пов`язані спільним побутом.

Однак, позовна заява в порушення норм п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України не містить зазначення про докази, що підтверджують викладені позивачем обставини, зокрема, які підтверджують, що позивач та спадкодавець ОСОБА_2 за спільні кошти оплачували комунальні платежі (відповідні платіжні квитанції), мали спільні кошти, та не зазначено про докази, які вказують, що між сторонами були спільні права та обов`язки.

Відповідно до висновку викладеному у постанові Верховного Суду у справі №554/1251/20 від 22.06.2021 належними та допустимими доказами проживання однією сім`єю, зокрема, можуть бути: виписки з погосподарських домових книг про реєстрацію чи вселення; докази про спільне придбання майна як рухомого, так і нерухомого (чеки, квитанції, свідоцтва про право власності); довідки житлових організацій, сільських рад про спільне проживання та ведення господарства, докази оплати спільно комунальних послуг, тощо.

У постанові від 17 червня 2020 року, справа №755/18012/16, Верховний Суд зробив правовий висновок, що обов`язковою умовою для визнання осіб членами сім`ї, крім факту спільного проживання, є ведення спільних витрат, спільного бюджету, спільного харчування, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин.

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів), однак позивачем дані норми Закону не виконані.

Крім того, ч.4 ст.177 ЦПК України  визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За приписами ч.2 ст.133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» у 2021 році прожитковий мінімум працездатних осіб з працездатних осіб: з 1 січня становить 2270 гривень.

Зі змісту прохальної частини позовної заяви видно, що позивачем заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру, тому розмір судового збору, який вона повинна сплатити становить 908 грн., або подати документи, які підтверджують підстави звільнення її від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на викладені вище обставини, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків.

Керуючись ст.ст.81, 83, 95, 175, 176, 177, 185 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Черняхівської селищної територіальної громади Житомирського району Житомирської області про встановлення факту проживання однією сім`єю із спадкодавцем на час відкриття спадщини – залишити без руху.

Надати позивачу 10-ти денний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.

Роз`яснити позивачу, що у випадку, якщо в зазначений строк недоліки позовної заяви не будуть усунені, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.



Суддя Людмила ПРОЦЕНКО









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація