Судове рішення #13263983

                                                                                Справа №   2-а-128/11

У Х В А Л А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

          27 січня 2011 року  в  м.Ніжині в залі судових засідань суддя Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області Гордієць Л.В.   розглянула адміністративний позов ОСОБА_1  до  Управління Пенсійного Фонду України в м.Ніжині  Чернігівської області  про зобов'язання вчинити певні дії.

                 В С Т А Н О В И Л А:                         

Позивач звернулася до суду з позовом в якому просила відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів з 09.07.2007 року по теперішній час.

Визнати дії відповідача протиправними стосовно невиплати їй щомісячної соціальної допомоги з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 31.12.2010 року, як дитині війни.

Зобов'язати відповідача здійснити їй перерахунок та виплату надбавки до пенсії, з урахуванням її підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком за вказаний період, відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, шляхом перерахування на її адресу.

          Відповідач в письмовому запереченні  позову не визнав  та вказав, що  п.2 ст. 99 КАСУ встановлений шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів особи.

          Позивачка пропустила строк звернення до суду за період з 09.07.2007 року по 14.07.2010 року без поважних причин, тому строк поновленню не підлягає.

          Дослідивши матеріали справи, вважаю за наступне.

З даним позовом до суду позивачка звернулась 11.01.2011 року.

Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Причиною пропуску строку звернення до суду позивачка зазначає, що про порушені права дізналася із засобів масової інформації в жовтні 2010 року.

Проте, позивачка отримувала допомогу в меншому розмірі протягом 2007-2010 років, а до суду звернулася тільки 11.01.2011 року.

Причини поважності пропуску строку звернення до суду не вбачаю, а тому підстав для відновлення цього строку не має.

Наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду встановлені  статтею 100 КАС України, згідно з якою пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для залишення позовних вимог без розгляду.

Тому, вважаю, що  вимоги позову за період з 09.07.2007 року по 10.07.2010 року включно які виходять за межі строку звернення до суду з даним позовом  слід залишити без розгляду.

          Керуючись ч.1 ст.100  КАС України, суддя -

У Х В А Л И Л А:      

          Позовні вимоги ОСОБА_1  до  Управління Пенсійного Фонду України в м.Ніжині  Чернігівської області  про зобов'язання вчинити певні дії за період з 09.07.2007 року по 10.07.2010 року включно  залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Київського адміністративного апеляційного суду протягом 5 днів з дня її отримання.


          

          Суддя:                                                                                                                       

  • Номер:
  • Опис: визнання дій Управління Пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області неправомірними та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-128/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Гордієць Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.02.2011
  • Дата етапу: 20.07.2011
  • Номер:
  • Опис: про визнання неправомірними дії, зобовязання здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-128/11
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Гордієць Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.01.2011
  • Дата етапу: 07.02.2011
  • Номер:
  • Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-128/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Гордієць Л.В.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.01.2011
  • Дата етапу: 17.08.2012
  • Номер: 2-а/2522/645/11
  • Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень- УПФУ в Талалаївського районі не отриманої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-128/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Гордієць Л.В.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.02.2011
  • Дата етапу: 09.02.2011
  • Номер:
  • Опис: визнання бездіяльності протиправною в частині невиплати надбавки до пенсії та про зобов"язання здійснювати нарахування та виплатити зазначеної надбавки
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-128/11
  • Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Гордієць Л.В.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.01.2011
  • Дата етапу: 08.02.2011
  • Номер: б/з
  • Опис: визнання дій незаконними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-128/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Гордієць Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.02.2011
  • Дата етапу: 12.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація