Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #132654826

Справа № 326/2231/21

Провадження № 3/326/1346/2021


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07.12.2021 року                                                 Запорізька обл., Бердянський р-н,

м. Приморськ

Суддя Приморського районного суду Запорізької області Ігнатьєв Д.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Приморського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с.Банівка Приморського р-ну Запорізької обл., яка проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фізична особа - підприємець, ІПН НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

25.11.2021 року о 09 годині 45 магазин взуття « ОСОБА_2 » ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: перед початком зміни не проводиться температурний скринінг працівнику ОСОБА_1 ; не розміщено інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19; не обмежено контакт між працівниками та відвідувачами, шляхом організації обслуговування з дотримання принципу соціального дистанціювання (1,5 м); не забезпечена наявність рідкого мила в санвузлі; кожні дві години не проводиться вологе прибирання виробничих приміщень та поверхонь, місць контакту рук працівника і відвідувачів з використанням миючих та в кінці зміни з використанням дезінфекційних засобів, що зафіксовано засобом фото та відеотехніки відео реєстратором ДМТ10 №080009, що є порушенням ст.30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», п. п. 9 п. 22 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» №1236 від 09.12.2020, п. 1, п. 2, п. 4, п. 8 постанови головного державного санітарного лікаря України №17 від 09.05.2020 р., що є порушенням правил карантину людей, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст.44-3 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що вона дійсно є фізичною особою підприємцем . Ті порушення, які виявлені працівниками Приморського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, дійсно мали місце, але на сьогоднішній день вони усунені нею. Просить суворо не карати.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд доходить до наступного.

Відносно ОСОБА_1 25.11.2021 року складений протокол про адміністративне правопорушення №10 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

З цього протоколу, який складений належною особою, з дотриманням вимог чинного законодавства, вбачається, що 25.11.2021 року о 09 годині 45 магазин взуття « ОСОБА_2 » ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: перед початком зміни не проводиться температурний скринінг працівнику ОСОБА_1 ; не розміщено інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19; не обмежено контакт між працівниками та відвідувачами, шляхом організації обслуговування з дотримання принципу соціального дистанціювання (1,5 м); не забезпечена наявність рідкого мила в санвузлі; кожні дві години не проводиться вологе прибирання виробничих приміщень та поверхонь, місць контакту рук працівника і відвідувачів з використанням миючих та в кінці зміни з використанням дезінфекційних засобів, що зафіксовано засобом фото та відеотехніки відео реєстратором ДМТ10 №080009, що є порушенням ст.30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», п. п. 9 п. 22 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» №1236 від 09.12.2020, п. 1, п. 2, п. 4, п. 8 постанови головного державного санітарного лікаря України №17 від 09.05.2020 р., що є порушенням правил карантину людей, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст.44-3 КУпАП.

Переліком питань з дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів, визначених Постановою КМУ від 09.12.2020 року №1236 (зі змінами) та дотримання Тимчасових рекомендацій щодо організації про епідемічних заходів, у закладах торгівлі продовольчими та не продовольчими товарами на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України №17 від 09.05.2020 року (а.с.22,23) зафіксовані порушення ОСОБА_1 , які відображені в протоколі про адміністративне правопорушення.

В протоколі про адміністративне правопорушення №10 від 25.11.2021 р. ОСОБА_1 зазначила, що порушення будуть усунені в найкоротший строк.

В судовому засіданні ОСОБА_1 надала суду докази усунення тих порушень, які були виявлені працівниками Приморського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, а саме наданий журнал в якому зафіксовані дата та час вимірювання температури, дата та час прибирання приміщень, фото на якому зафіксовано розміщення інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19, фото на якому зафіксовано обмеження контакту між працівниками та відвідувачами, фото на якому зафіксовано забезпечення санвузлу рідким милом.

Диспозиція статті 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Відповідно до ст. 1 ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб" визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Згідно ст. 29 ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб" карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

В п. 1 постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 9 грудня 2020 р. № 1236 (далі – Постанова № 1236) зазначено - установити з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 31 грудня 2021 р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061), від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 43, ст. 1394, № 52, ст. 1626) та від 22 липня 2020 р. № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 63, ст. 2029).

Постановою головного державного санітарного лікаря України № 17 від 09.05.2020 р. затверджені Тимчасові рекомендації щодо організації про епідемічних заходів, у закладах торгівлі продовольчими та не продовольчими товарами на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Частину цих тимчасових рекомендацій (які зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення) порушила ОСОБА_1 .

У зв`язку з цим склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП в діях ОСОБА_1 , встановлений.

Відповідно до ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132? цього Кодексу, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису). Особливості накладення стягнення при розгляді справ без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279?-279-8 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.

Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 є визнання своєї провини, щире каяття, яке виразилось в усуненні нею самостійно порушень чинного законодавства.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_1 її особу, яка до адміністративної відповідальності раніше не притягалася, працює, відсутність обставин, що обтяжують її відповідальність, наявність обставин, що пом`якшують відповідальність, а також те, що від дій ОСОБА_1 тяжких наслідків не настало, суд вважає за можливе закрити провадження у справі і обмежитись усним зауваженням у відповідності до ст. 22 КУпАП.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, ч.1 ст. 44-3, 283 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 cт.44-3 КУпАП закрити за малозначністю вчиненого правопорушення та обмежитись усним зауваженням.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Приморський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.




Суддя

Приморського районного суду

Запорізької області                                                                          Д.П. Ігнатьєв


























































































07.12.21


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація