УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2011 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді Білоусової В.В.
суддів Дралла І.Г., Пономаренко А.В.
при секретарі Галіч Ю.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про усунення перешкод у користуванні власністю, спонукання виконати певні дії, за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на рішення Сакського міськрайонного суду АР Крим від 27 жовтня 2010 року,
встановила:
ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_6 про усунення перешкод у користуванні власністю, спонукання виконати певні дії.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є власником домоволодіння АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом. В 2005 році між сторонами досягнута усна домовленість про купівлю – продаж вказаного будинку, на виконання якої відповідачка виплатила позичці аванс у сумі 1 200 доларів США, а позивач передала правовстановлюючі документи для нотаріального посвідчення договору та дозволила позивачці проживати в цьому будинку. Проте ОСОБА_6 нотаріально договір купівлі – продажу не оформила, не сплатила решту обумовленої грошової суми, відмовилася повернути правовстановлюючі документи на будинок, дозволяє проживати в будинку стороннім особам. Тим самим перешкоджає позивачці у користуванні власністю.
Рішенням Сакського міськрайонного суду АР Крим від 27 жовтня 2010 року зазначений позов задоволено частково.
ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, виселено з житлового будинку АДРЕСА_1 без надання іншого приміщення.
Зобов’язано ОСОБА_6 звільнити цей жилий будинок від своїх особистих речей.
Зобов’язано ОСОБА_6 повернути ОСОБА_5:
- свідоцтво про право ОСОБА_5 на спадщину відносно жилого будинку АДРЕСА_1, виданого Сакською районної державною нотаріальної конторою 19 травня 2005 року по реєстру № 750;
- технічний паспорт і домову книгу на цей жилий будинок.
Позов в іншій частині залишено без задоволення.
Не погодившись із рішенням суду, ОСОБА_6 подала апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам по справі, неправильне застосування норм матеріального та процесуального права.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Згідно з вимогами частини 1 статті 303 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
На підставі ст. 213, 214 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_5 є власником будинку АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право на спадщину від 19.05.2005 року. (а.с.4).
Відповідачка ОСОБА_6 мешкає у будинку, там знаходяться її речі. Між сторонами існувала домовленість щодо укладання у майбутньому договору купівлі- продажу будинку, але укладена угода не була, тому знаходження речей ОСОБА_6, її проживання у будинку чинить перешкоди власнику – ОСОБА_5 у користуванні і розпорядженні майном. Не засновано на вимогах закону і знаходження у відповідача документів на будинок – свідоцтва про право власності, технічного паспорту, домової книги.
На підставі ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
На підставі ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно зі ст. 308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, оскільки рішення суду першої інстанції постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Виходячи з наведеного та керуючись статтями 303, 304, 307, 308, 313-315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів,
ухвалила :
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 відхилити.
Рішення Сакського міськрайонного суду АР Крим від 27 жовтня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції.
Судді