Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
У Х В А Л А
31 січня 2011 року Справа № 1170/2а-301/11
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Ясенова Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області про скасування наказу та поновлення на роботі, -
ВСТАНОВИВ:
28 січня 2011р. ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ начальника УМВС України в Кіровоградській області №82 о/с від 02.03.2010р. в частині звільнення з органів МВС ОСОБА_1; поновити позивача на посаді помічника начальника відділу з ресурсного забезпечення сектору ресурсного забезпечення Петрівського районного відділу УМВС України в Кіровоградській області з 03.03.2010р.
Пунктом 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, після одержання позовної заяви, з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до положень статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
З матеріалів позову вбачається, що наказом УМВС від 02.03.2010р. №82 о/с лейтенанта міліції ОСОБА_1 помічника начальника відділу ресурсного забезпечення сектору ресурсного забезпечення Петрівського районного відділу УМВС України в області, з 03.03.2010р. звільнено з органів МВС у запас Збройних сил з постановкою на військовий облік.
Наказом УМВС в області від 04.02.2010р. №120 „Про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_1 та його покарання” за грубі порушення адміністративного законодавства та вимог наказу МВС України №77-09 „Про затвердження Інструкції про складання адміністративних матеріалів працівниками Державтоінспекції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” помічника начальника відділу з ресурсного забезпечення сектору ресурсного забезпечення Петрівського РВ УМВС України в області лейтенанта міліції ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ звільнити. Позивач з даним наказом ознайомлений 15.02.2010р., що підтверджується його власним підписом.
У позовній заяві позивач просить поновити строк звернення до суду, посилаючись на те, що в порушення законодавства, позивача не було ознайомлено з наказом №82 о/с від 02.03.2010р. на підставі якого відбулося звільнення, його лише 15.02.2010р. ознайомили з наказом від 04.02.2010р.
Відповідно до ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку
З адміністративним позовом позивач звернувся до суду 28.01.2011р.
Вирішуючи питання щодо поважності причин пропущення строку звернення до суду, встановлений ч. 3 ст. 99 КАС України, суд враховує, що поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.
Доказів поважності пропуску строку звернення до суду не надано.
Зважаючи на викладене клопотання в позовній заяві позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду є необґрунтованим, доказів поважності причин несвоєчасного звернення до адміністративного суду не надано, а відтак, відсутні підстави для її задоволення.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
На підставі викладеного, керуючись ст. 99, 100, 160, 165 КАС України,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області про скасування наказу та поновлення на роботі - залишити без розгляду.
Роз’яснюється, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Т.І. Ясенова