- яка притягається до адмін. відповідальності: Кальмук Леся Миколаївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Cправа №597/1616/21
Провадження №3/597/821/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" грудня 2021 р. Заліщицький районний суд Тернопільської області
в особі судді Дудяка С.В.
з участю:
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
захисника Кальмук Л.М. Дрозд Г.О.
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від відділення поліції №4 (м.Заліщики) Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, з вищою освітою, працюючої в.о. завідувача ОКМ аптека №104 м.Заліщики, одруженої, раніше до адміністративної відповідальності не притягалася,
за ст.44-3 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
в с т а н о в и в:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, серії ВАБ №616852 від 12.11.2021 року, ОСОБА_1 працюючи в.о. завідувача ОКМ аптека №104 м.Заліщики, що по вул.С.Бандери 56 Тернопільської області 11 листопада 2021 року о 18 годині 57 хвилин порушила умови карантину, що проявилося у відсутності маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 м, чим порушила п.2-2 пп.9 постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року, зі змінами від 25.10.2021 року №1102 та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні своєї вини не визнала, разом із своїм захисником Дрозд Г.О. заявили клопотання про закриття провадження у справі за відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 ч.1 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її захисника, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та клопотання про закриття справи вважаю, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю, з огляду на наступне:
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідальність за ст.44-3 ч.1 КУпАП наступає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція статті 44-3 ч.1 КУпАП є бланкетною, тобто не встановлює певних правил поведінки, а передбачає існування інших норм, розміщених в інших нормативних актах, у яких сформульовані конкретні правила поведінки.
Підпункт 9 пункту 2-2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року зі змінами станом на 25.10.2021 року встановлює заборону з 17 червня 2021 року на території України діяльності суб`єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра.
В порушення ОСОБА_1 протоколом серії ВАБ №616852 від 12.11.2021 року інкримінується те, що вона будучи в.о. завідувача ОКМ аптека №104 м.Заліщики, що по вул.С.Бандери 56 Тернопільської області допустила діяльність суб`єкта господарювання, який обслуговує відвідувачів, у якому не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра.
Однак, до матеріалів справи не додано жодного доказу про те, яке правове відношення ОСОБА_1 має до ОКМ аптеки №104 м.Заліщики, які на неї покладено функції, які вона несе обов`язки, а відтак неможливо встановити, чи відносно належного суб`єкта правопорушення було складено про токол серії ВАБ №616852 та чи може ОСОБА_1 нести адміністративну відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 ч.1 КУпАП.
Крім цього, у протоколі відсутні відомості про свідків, особи не встановлені та не допитані, відсутні будь-які докази вчинення адміністративного правопорушення, у графі протоколу “до протоколу додається” не зазначено про жодні додані докази.
Рапорт працівника поліції, долучений до матеріалів справи, не є належним та допустимим доказом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 ч.1 КУпАП.
Додані до матеріалів справи фотознімки також не є доказом вчинення адміністративного правопорушення, оскільки з них неможливо зробити висновок коли, при яких обставинах, ким та за допомогою яких технічних засобів вони зроблені.
Сам по собі протокол не є належним доказом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 ч.1 КУпАП та не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому, чи іншому діянні.
У рішення ЄСПЛ у справах «Malofeyeva v. Russia» та «Karelin v. Russia» суд зазначає, що у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принципу рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).
Відповідно до вимог діючого адміністративного законодавства, а саме ст.ст.9, 245, 252 КУпАП, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.62 Конституції України ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За нормою ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, який визначає людину, її права та свободи найвищою цінністю в державі, що обумовлює можливість обмеження її прав та свобод лише при неухильному дотриманні законодавства України та лише за наявності вини.
Тобто особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише у тому разі, якщо її вину у вчиненні правопорушення буде доведено поза розумним сумнівом, на підставі належних та допустимих доказів із дотриманням встановленої законом процедури.
Принцип «поза розумним сумнівом» сформульований у п.43 рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 14.02.2008 р. у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на первісне визначення цього принципу у справі «Авшар проти Туреччини», п.282). У відповідності до цього рішення, доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість обвинуваченого доведено поза розумним сумнівом. Виходячи з рішень ЄСПЛ - розумним є сумнів, який грунтується на певних обставинах та здоровому глузді, випливає зі справедливого та зваженого розгляду всіх належних та допустимих відомостей, визнаних доказами, або з відсутності таких відомостей і є таким, який змусив би особу втриматися від прийняття рішення у питаннях, що мають для неї найбільш важливе значення.
У відповідності до ст.247 п.1 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, в зв`язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
З врахуванням досліджених в судовому засіданні обставин та доказів вважаю, що оскільки вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 ч.1 КУпАП є недоведеною, справу відносно неї за вказаною статею слід закрити на підставі ст.247 п.1 КУпАП (провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення).
А, тому, керуючись ст.ст.8, 44-3 ч.1, 247 п.1, 251, 252, 266, 280, 283-285, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
у х в а л и в:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 ч.1 КУпАП закрити на підставі ст.247 п.1 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Заліщицький районний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Степан ДУДЯК
- Номер: 3/597/821/2021
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 597/1616/21
- Суд: Заліщицький районний суд Тернопільської області
- Суддя: Дудяк С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.11.2021
- Дата етапу: 23.11.2021