Судове рішення #132960811


Справа № 2-4054/10

Провадження №-


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" квітня 2010 р.                 м.Одеса




С уворовський районний суд м. Одеси в складі :

Головуючого судді - Погрібного М.О., при секретарі - Хмарук З.І.,

розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Одесі (зала судових засідань №14) цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом , -

ВСТАНОВИВ

Позивачі у своєму позові просять встановити факт прийняття їх батьком ОСОБА_4 спадщини у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1 , після смерті їх бабусі, а його матері ОСОБА_5 , встановити факт прийняття ними спадщини у вигляді вказаного домоволодіння після смерті батька та визнати право власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом.

При цьому вони посилались на те, що їх бабусі ОСОБА_5 на праві приватної власності належав житловий будинок за адресою АДРЕСА_1 , де вона постійно проживала.

ІНФОРМАЦІЯ_1 бабуся померла. Спадковим майном після її смерті є домоволодіння вказане вище, яке як спадкоємець першої черги за законом фактично прийняв їх батько та син бабусі ОСОБА_4 , який після смерті своєї матері залишився проживати у спадковому домоволодіння зі своїми дітьми та дружиною, утримував його за свої кошти.        /

ІНФОРМАЦІЯ_2 батько помер. Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1 , в якому на день смерті батька вони проживали та були зареєстровані.

Таким чином вони фактично прийняли спадкове майно в рівних частках після смерті померлого батька, так як їх мати з батьком все життя проживали у незареєстрованому шлюбі. До нотаріуса за отриманням свідоцтва про право власності на спадкове майно не звертались, тому що вважали, що прийняли спадщину шляхом фактичного вступу у володіння спадковим майном і по цей період постійно проживають у будинку, володіють та користуються ним.



Нотаріально оформити своє право на спадщину вони не можуть, так як їх батьке не отримав свідоцтво про право на спадщину після смерті матері, тому просять позовні вимоги задовольнити.

Відповідачка у судовому засіданні позов визнала повністю і не заперечувала щоб її діти оформили спадкове майно в рівних частках, тобто по 1/2 частині кожний.

Вислухав сторони, вивчив матеріали справи, суд вважає, що на підставі наявних у справі матеріалів позов підлягає задоволенню і на підставі ст.ст.

130, 174 ЦПК України можливо ухвалити рішення у попередньому судовому засіданні.

Так, у судовому засіданні встановлено, що бабусі позивачів ОСОБА_6  на праві приватної власності, на підставі Рішення виконкому Ленінської районної ради народних депутатів від 27 червня 1961 року належало домоволодіння АДРЕСА_1 .

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 померла. Після її смерті відкрилась спадщина на домоволодіння АДРЕСА_1 .

Спадкоємцем першої черги за законом є рідний син померлої ОСОБА_4 , який відповідно до ст.549 ЦК України (в редакції 1963 року), який діяв на той час прийняв у своє володіння вказаний житловий будинок залишаючись проживати в ньому разом зі своїми дітьми та дружиною, але свідоцтво про право на спадщину не отримав.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 помер.

Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1 , у якому на день його смерті проживали та постійно зареєстровані його діти, позивачі по справі: ОСОБА_1 , ОСОБА_7 та їх мати ОСОБА_3 , шлюб з якою ОСОБА_4 не реєстрував.

Поховавши батька, вони продовжують проживати у цьому домоволодінні, підтримують його у належному санітарно-технічному стані, сплачують необхідні податки та комунальні послуги.

Таким чином, відповідно до ст.549 ЦК України (в редакції 1963 року), вони в рівних частках, тобто по 1/2 частині кожний, прийняли спадщину після померлого батька.

Інших спадкоємців, які б заявили своє право на спадкове майно, в судовому засіданні не встановлено, що підтверджується довідкою Четвертої Одеської державної нотаріальної контори №1746 від 28 квітня 2010 року, яка приєднана до справи.

При таких обставинах, суд вважає, що вимоги позивачів правомірні, основані на нормах ст.549 ЦК України (в редакції 1963 року), ст.1268 ч.3 ЦК України (в редакції 2003 року), що регулюють данні правовідносини.

Керуючись ст.ст. 130, 174, 212-215, 256 ЦПК України, ст.549 ЦК України (в редакції 1963 року), ст. 1268 ч.3 ЦК України ( в редакції 2003 року), суд , -



ВИРІШИВ

Позов задовольнити.

Встановити факт прийняття ОСОБА_4 спадщини у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1 після смерті матері ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Встановити факт прийняття ОСОБА_1  та ОСОБА_8  спадщини у вигляді домоволодіння  АДРЕСА_1 у рівних частках, тобто по Ѕ частині кожний, після смерті батька ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_8 право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 у рівних частках, тобто по Ѕ частині за кожним у порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області на протязі 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення, що подається до Суворовського районного суду м. Одеси на протязі 10 днів.

Суддя


  • Номер: 6/404/1/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-4054/10
  • Суд: Кіровський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Погрібний М.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.01.2021
  • Дата етапу: 04.01.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація