- обвинувачений: Кравченко Євгеній Олександрович
- потерпілий: Кулініч Світлана Федорівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 656/725/21
Номер провадження 1-кп/656/164/21
20.12.2021
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2021 року смт Іванівка
Іванівський районний суд Херсонської області в складі:
головуючий суддя Ференц Р.І.,
секретар судового засідання Кидрук О.Д.,
за участі сторін кримінального провадження –
сторона обвинувачення прокурор Нижньосірогозького відділу Генічеської окружної прокуратури Кас`яненко В.О.,
потерпіла ОСОБА_1 не прибула,
сторона захисту обвинувачений ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт Іванівка Іванівського району Херсонської області обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.12.2021 року № 12021232170000428 за обвинуваченням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженць с. Степне Советського району Саратовської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин України, не працевлаштований, не одружений, з середньою освітою, на утриманні неповнолітніх дітей не має, не є депутатом, військовозобов`язаний, не є особою з інвалідністю, в силу ст. 89 КК України раніше не судимий, у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
20.12.2021 року прокурором Нижньосірогозького відділу Генічеської окружної прокуратури Херсонської області Кас`яненко В.О. передано до Іванівського районного суду Херсонської області обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.12.2021 року № 12021232170000428 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.
Згідно вимог ст.ст.127,129 Конституції України правосуддя здійснюють професійні судді і судочинство провадиться суддею одноособово.
Згідно ч.1 ст.31 КПК України кримінальне провадження в суді першої інстанції здійснюється професійним суддею одноособово. Суддя для розгляду кримінального провадження визначається у порядку, передбаченому ст. 35 КПК України.
У відповідності до вимог ч.3 ст.35 КПК України визначено суддю для розгляду кримінального провадження, оскільки відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду протоколом автоматизованого розподілу справ між суддями від 20.12.2021 року справу було передано на розгляд судді Ференц Р.І.
Ухвалою суду від 20.12.2021 року призначено підготовче судове засідання.
В підготовче судове засідання 21.12.2021 року з`явилася сторона обвинувачення в особі прокурора Нижньосірогозького відділу Генічеської окружної прокуратури, обвинувачений ОСОБА_2 .
Потерпіла ОСОБА_1 до початку підготовчого судового засідання подала в письмовому вигляді заяву про те, що просить слухання справи проводити у її відсутність, а також про те, що відмовляється від обвинувачення у формі приватного обвинувачення щодо ОСОБА_2 , просить дане кримінальне провадження закрити.
Учасники судового провадження прокурор Кас`яненко В.О., обвинувачений ОСОБА_2 не заперечили проти закриття кримінального провадження на підставі п.7 ч.1 ст. 284 КПК України у зв`язку з відмовою потерпілої особи від приватного обвинувачення.
Заслухавши думку прокурора про те, що оскільки відмова потерпілої особи від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення, думку обвинуваченого ОСОБА_2 , який погодився з поданою заявою потерпілою особою і підтримав позицію прокурора, розглянувши подану заяву потерпілої особи про відмову від приватного обвинувачення, вивчивши обвинувальний акт, суд вважає, що заяву потерпілої особи слід задовольнити з врахуванням таких підстав.
Згідно ч.4 ст. 26 КПК України кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення розпочинається лише на підставі заяви потерпілої особи. Відмова потерпілої особи від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
Поняття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення розкривається у ст.477 КПК України.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 477 КПК України кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, дізнавачем, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, зокрема кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Так, кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, дізнавачем, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) КК України.
Кримінальні провадження у формі приватного обвинувачення розглядаються судом у загальному порядку. Особливістю такого судового розгляду є те, що обвинувачення в суді також підтримує потерпілий або його представник.
Оскільки відмова потерпілого від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення, суд на підставі поданої зави про відмову від приватного обвинувачення приймає рішення про закриття кримінального провадження стосовно особи на підставі п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо потерпілий відмовиться від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Суд вважає, що заява потерпілої особи в кримінальному провадженні, яка відмовилася від обвинувачення, підлягає задоволенню, виходячи з вимог п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Кримінальне провадження за обвинувальним актом відносно ОСОБА_2 , який обвинувачується у вчиненні проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, відноситься до приватного обвинувачення, яке підлягає закриттю, якщо потерпіла особа в кримінальному провадженні відмовилася від обвинувачення у формі приватного обвинувачення.
Відмова потерпілої особи від обвинувачення на підставі положень ч. 4 ст. 26 КПК України є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
Суд не вбачає жодних процесуальних підстав, які б унеможливлювали закриття провадження.
Згідно із ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження), у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_2 є проступком і, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 477 КПК України належить до кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
Приймаючи рішення по даному кримінальному провадженні судом враховується те, що під час закриття кримінального провадження на підставі відмови потерпілої особи в кримінальному провадженні від обвинувачення, суд фактично визнає відсутність самого обвинувачення щодо особи, а тому не встановлюється сам факт вчинення кримінального правопорушення, винуватість або невинуватість обвинуваченої особи. За таких обставин не потребують перевірки судом докази під час провадження у справі. Відмова потерпілої особи від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження на підставі відповідної ухвали суду, що виключає одночасне прийняття ним рішення про звільнення обвинуваченої особи від кримінальної відповідальності за нереабілітуючою підставою.
Цивільного позову не було заявлено, матеріальних збитків не заподіяно, а тому в силу ст.129 КПК України, ухвалюючи обвинувальний вирок, постановляючи ухвалу, суд залежно від доведеності підстав і розміру позову задовольняє цивільний позов повністю або частково чи відмовляє в ньому. Таким чином, закриваючи кримінальне провадження, суд, при відсутності цивільного позову - не вирішує такого питання.
До кримінального провадження долучено речові докази, оскільки згідно постанови про визнання речових доказів від 15.12.2021 року дерев`яну палицю було визнано речовим доказом і згідно розписки передано на зберігання потерпілій ОСОБА_3 , а тому дане питання вирішувати в порядку, передбаченому ст. 100 КПК України.
Керуючись ст..ст.284,369,370,371,372,381-382,395,477 КПК України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Закрити кримінальне провадження відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.12.2021 року № 12021232170000428 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Речовий доказ по справі - дерев`яну палицю, яку згідно розписки від 15.12.2021 року передано на зберігання потерпілій ОСОБА_3 – повернути і залишити у власності потерпілої ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Іванівський районний суд Херсонської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію даної ухвали негайно після проголошення вручити сторонам по справі та прокурору, скерувати на електронну адресу Генічеської окружної прокуратури Херсонської області
Роз`яснити учасникам кримінального провадження право ознайомитися із журналом судового засідання і подати на нього письмові зауваження.
Учасники судового провадження протягом строку апеляційного оскарження мають право заявити клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, веб-адреса сторінки: http://court.gov.ua.
Суддя Р. І. Ференц
- Номер: 1-кп/656/164/21
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 656/725/21
- Суд: Іванівський районний суд Херсонської області
- Суддя: Ференц Р. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.12.2021
- Дата етапу: 20.12.2021