Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133026742


справа № 198/494/21

провадження № 2-н/0198/45/21

21.12.2021



У Х В А Л А

іменем України

21.12.2021 року Юр`ївський районний суд Дніпропетровської області у складі судді Білинський М.В., розглянувши заяву Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) заборгованості за розподіл природного газу, 3% річних та інфляційних втрат,

в с т а н о в и в:

АТ «ОГС «Дніпропетровськгаз» звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за розподіл природного газу, 3% річних та інфляційних втрат.

Згідно з ч. 5 ст. 165 ЦПК України судом надіслано запит до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.

За відомостями, наданими на запит суду Юр`ївською селищною радою Павлоградського району Дніпропетровської області, ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Надаючи оцінку вказаним обставинам, суд зазначає таке.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 165, ч. 2 ст. 167 ЦПК України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені ч. 1 ст. 186 цього Кодексу.

В свою чергу, за положеннями п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Так, здатність мати цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи. Цивільна правоздатність фізособи виникає в момент її народження. У випадках, установлених законом, охороняються інтереси зачатої, але ще не народженої дитини. У випадках, установлених законом, здатність мати окремі цивільні права та обов`язки може пов`язуватися з досягненням фізособою відповідного віку. Цивільна правоздатність фізособи припиняється в момент її смерті (стаття 25 ЦК України).

Згідно з ч. 2 ст. 42 ЦПК України при розгляді вимог у наказному провадженні учасниками справи є заявник та боржник. Статтями 46, 47 ЦПК України передбачено, що сторони (учасники справи) можуть мати цивільні процесуальні права та обов`язки (цивільна процесуальна правоздатність) та здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність).

Отже, вказані норми права, а також положення ст. 25 ЦК України дають підстави дійти висновку, що на момент звернення до суду з заявою про видачу судового наказу боржник у справі має бути живим, тобто мати цивільну процесуальну право- та дієздатність.

Враховуючи, що цивільна правоздатність боржника відповідно до ч. 4 ст. 25 ЦК України припинилась 11.08.2013 ще до звернення стягувача до суду з вказаною заявою, справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, тому у видачі судового наказу слід відмовити.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ЦПК України у разі відмови у видачі судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається.

Керуючись ст.ст. 165, 167, 186 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Відмовити Акціонерному товариству «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» у видачі судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за розподіл природного газу, 3% річних та інфляційних втрат.

Роз`яснити заявнику, що відмова у прийнятті заяви про видачу судового наказу унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою в порядку наказного провадження, але не перешкоджає пред`явленню позову

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення або підписання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду в порядку, встановленому ЦПК України, протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала складена та підписана 21.12.2021 року.


Суддя         М. В. Білинський


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація