ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 320
УХВАЛА
15.11.2007 | Справа №2-11/10751-2007А |
За позовом Сільськогосподарського виробничого кооператива «Ізумрудний», (96116, Джанкойський район, с.Ізумрудне, вул.Свободна, 33)
До відповідача Відділення виконавчої дирекції фонда соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Джанкой АРК, (м.Джанкой, вул..Інтернаціональна, 48)
Про стягнення 12500,00 грн.
Суддя А.С. Цикуренко
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – Махнич С.В., дов. у справі
Від відповідача – Красноперова В.О., дов. у справі
Обставини справи:
Позивач звернувся з позовними вимогами до відповідача про стягнення суми боргу в сумі 12500 грн.
Відповідач в своєму відзиві згоден з позовними вимогами у повному обсязі, просить суд розглянути справу в його відсутність.
Справа слуханням відкладалася в порядку ст..77 Господарського процесуального кодексу України.
По клопотанню представників сторін провадження по справі здійснювалося російською мовою у відповідності зі ст. 10 Закону України «Про судоустрій».
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, вислухавши представників сторін, суд
встановив:
Комісією, призначеної Наказом Територіального управління Держнадзорохоронпраці України по АРК та м.Севастополю від 06.06.2005 р. №173, 29.06.2005 р. складений акт спеціального розслідування нещасного випадка з тяжкими наслідками, який відбувся 07.06.2005 р. у 12 г 30 хв. у Сільськогосподарському виробничому кооперативу «Ізумрудний» Джанкойського району, код ЄДРПОУ 00233709.
Згідно вказаного акта Комісія провела розлідування нещасного випадка з тяжкими наслідками, який відбувся на складі пестицидів та ядохімікатів з постраждалим – робітником СВК «Ізумрудний» електрогазозварником Овтиним С.Ю.
У зв’язку з отриманням виробничої травми, робітник Сільськогосподарського виробничого кооператива «Ізумрудний» - електрогазозварник Овтин Сегій Юрієвич влітку 2005 р. знаходився на стаціонарному лікуванні у Сімферопольській міській клінічної лікарні №6 швидкої медичної допомоги.
СВК «Ізумрудний» узяв на себе витрати по відновленню здоров’я потерпілого, а саме : для оплати лікування та придбання медичних ліків Овтину С.Ю. у касі СВК «Ізумрудний» була видана сума 12500 грн., згідно витратних ордерів.
СВК «Ізумрудний» звернувся до Господарського суду АРК з позовними вимогами до Відділення виконавчої дирекції фонда соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Джанкой АРК, (м.Джанкой, вул..Інтернаціональна, 48) про відшкодування витрат потерпілого Овтина С.Ю. на лікування в сумі 12500 грн.
Свої позовни вимоги позивач мотивує вимогами Закона України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, яки спричинили втрату працездатності», а саме, зокрема, вимогами статтєй 21, 22 Закону, зазначая, що у даних статтях передбачене зобов’язання фонду надавати на безоплатній основі підприємству фінансову допомогу.
Основами законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено, що Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Основи) відповідно до Конституції України визначають принципи та загальні правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян в Україні. Загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом (далі - роботодавець), громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві (далі - страхування від нещасного випадку).
Отже у відповідних правовідносинах виконавча дирекція Фонду виступає як суб’єкт владних повноважень у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
З 01.09.2005 р. набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст..17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 1-1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча д однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Специфіку публічно-правового спору визначають суб’єктний склад, підстави виникнення цього спору.
Обов’язковим учасником кола суб’єктів публічно-правового спору є суб’єкт публічного управління. Ці суб’єкти є виразниками державних і суспільних інтересів, носіями публічної влади.
Розглянув позовну заяву, суд дійшов до висновку, що вимоги позивача щодо відшкодування Фондом витрат, понесених їм внаслідок нещасного випадку на виробництві, є зверненням підприємства – юридичної особи до органу, який у даному випадку виступає як орган, наделений державою повноваженнями щодо функціонування системи соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, а саме наделений владними повноваженнями.
Оскільки позовні вимоги підпадають під дію Кодексу адміністративного судочинства України, то позовна заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Відповідно до п.6 Прикінцевих та Перехідних положень КАС України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 р., вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач звернувся з позовними вимогами до відповідача в порядку ст..ст.2,29 Господарського процесуального кодексу України.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне провадження по справі припинити так як спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
Однак слід зазначити, що позивач не позбавлений права звернутися до Господарського суду АРК з позовом відповідно до вимог ст..ст.6, 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись п.1 ст.80, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
Ухвалив:
Провадження по справі припинити.
Ухвалу направити на адресу сторін рекомендованою поштою.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Цикуренко А.С.