ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 320
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.11.2007 | Справа №2-11/14286-2007А |
За позовом – Інформаційного агентства «КРЕЛКОМ», (95005, м.Сімферополь, вул..Севастопольська, 8, оф.68)
До відповідача – Державної податкової інспекції в м.Сімферополь, (95053, м.Сімферополь, вул..М.Залки, 1/9)
Про визнання недійсним рішення
Суддя А.С. Цикуренко
При секретарі Круцюк П.С.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – Плешкова Н.Б., дов. у справі
Від відповідача – Бутасов В.М., дов. у справі
Підронова Є.В., дов. у справі
Обставини справи:
Позивач звернувся з позовними вимогами до відповідача про визнання нечинним рішення ДПІ в м.Сімферополі про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005392303 від 12.07.2007 р. в сумі 38 500,00 грн.
Відповідач в своїх запереченнях вважає позовни вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, просить суд в задоволенні позову відмовити за мотивами викладеними у запереченнях.
Судове засідання слуханням відкладалося, в судовому засіданні оголошувалась перерва в порядку ст..150,160,165 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд –
встановив :
Інформаційне агентство «КРЕЛКОМ», (95005, м.Сімферополь, вул..Севастопольська, 8, оф.68) зареєстровано Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради Автономної Республіки Крим 10.01.2006 р. і поставлене на облік у ДПІ в м.Сімферополі.
27.06.2007 р. співробітниками ДПІ в м.Сімферополі проведена перевірка контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового й безготівкового обігу коштів офису, розташованого за адресою м.Сімферополь, вул..Севастопольська, 8, оф.68, що є господарською одиницею суб’єкта підприємницької діяльності Інформаційного агентства «КРЕЛКОМ», про що складений відповідний акт перевірки №002526 від 27.06.2007 р.
У результаті перевірки 27.06.2007 р. встановлено відсутність реєстратора розрахункових операцій, книги обліку розрахункових операцій, розрахункової книжки, також встановлений факт надання послуг по геликоптерному туру (обзорний тур над Кримом) на геликоптері, що не належить підприємству, оплата за геликоптерний тур склала 7700,00 грн., вказана сума готівкових грошових коштів через РРО не проведена, розрахунковий документ невиданий, дана сума по касі підприємства не проведена, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 7700,00 грн.
На підставі вищевказаного акту перевірки ДПІ в м.Сімферополі винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005392303 від 12.07.2007 р. на суму 38 500,00 грн.
У ході проведення перевірки встановлений факт непроведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій, а саме – розрахункови операції за наявні кошти (оплата за гелікоптерний тур).
На думку податкових ревізорів вказані операції повинні були проводитися із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, оскільки вказани операції є наданням послуг у розумінні п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а самі операції по реалізації послуг – є розрахунковими операціями у розумінні цього ж Закону.
З цими висновками погодитися не можна.
Преамбулой Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальній режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Вказана стаття розповсюджує свою дію на суб’єктів господарської діяльності, що здійснюють розрахункові операції готівкою або у безготівковій формі з продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Статтєю 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця; місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Положеннями Статута позивача не передбачено здійснення товариством торгової діяльності з реалізації будь-яких послуг та отриманні за них плати.
Згідно розділу 2 Статута метою діяльності Агентства є створення умов для трансформації українського Суспільства у відкрите суспільство шляхом реалізації для його громадян права на своєчасне отримання повної і достовірної інформації, а також повного і своєчасного задоволення інтересів світової спільноти в інформації про Чорноморський регіон і процеси, що протікають на прилеглих територіях. Винятковим видом діяльності підприємства є туроператорська діяльність.
Згідно ст..5 Закону України «Про туризм» суб'єктами, що здійснюють та/або забезпечують туристичну діяльність (далі - суб'єкти туристичної діяльності), є, зокрема, туристичні оператори (далі - туроператори) - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на туроператорську діяльність.
В акті перевірки податкового органу вказано, що перевіряючими встановлений факт придбання послуг «оплата геликоптерного тура», який підтверджується розпиской директора Інформаційного агентства «КРЕЛКОМ» Весни В.В. в отриманні суми готівкових грошей в розмірі 7700 грн. На відповідному папері вказано, що Весна В.В. прийняв від Сморжевського Олега за геликоптерний тур 7700 грн.
Згідно п.1 ст.9 Закона України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинни документи, що фіксують факти здійснення господарських операцій.
Розписка про отримання 7 700 грн. не є документом, підтверджуючим здійснення господарської операції.
Відповідно до вимог Положення «Про ведення касових операцій в національной валюті на Україні», затвердженого Постановою Правління Національного банка України №637 від 15.12.2004 р. уся готівка, яка поступає у касу підприємства повинна бути своєчасно та у повному обсязі оприходуватися у касі.
Оприходування готівкових коштів у касу підприємства є здійснення підприємством обліку готівкових коштів у повній сумі фактичного отримання з оформленням цих операцій у встановленому порядку прибутковим касовим ордером з видачею відповідной квитанції з відображенням в касовій книзі у день отримання підприємства готівкових коштів.
В матеріалах справи відсутні прибуткови касови ордера або квитанції, які б підтверджували отримання Інформаційним агентством «КРЕЛКОМ» суми готівкових коштів в сумі 7700 грн. за надання послуги по геликоптерному туру.
Судом вбачається, що присутня в матеріалах справи розписка Весни В.В. в отриманні від фізичної особи готівкових коштів в сумі 7700 грн. у даному випадку не є належним доказом здійснення розрахункової операції з надання послуги Інформаційним агентством «КРЕЛКОМ».
Інформаційне агентство «КРЕЛКОМ», що діє відповідно до Статуту, взагалі не провадить діяльність, яку можливо вважати діяльністю у сфері торгівлі, не провадить операції з надання послуг, які вимагають проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Крім того, слід зазначити, що позивач не здійснює послуги гелікоптером (геликоптерні тури). Згідно матеріалів справи, послуги гелікоптера (геликоптерни тури) надає підприємство «Універсал-авиа».
Таким чином, висновки податкової інспекції щодо здійснення розрахункової операції з надання послуги, згідно акта перевірки №002526 від 27.06.2007 р., безпідставни та необгрунтовани.
З огляду на вищевказане, суд вважає, що вимоги позивача про визнання недійсним рішення ДПІ в м.Сімферополі про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005392303 від 12.07.2007 р. в сумі 38 500,00 грн. є правомірними.
Вступна та резолютивна частина постанови оголошена в судовому засіданні 20.11.2007 р.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 150, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Постановив:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати нечинним рішення ДПІ в м.Сімферополі про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005392303 від 12.07.2007 р.
Постанова складена та підписана 07.12.2007 р.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст..160 КАСУ – з дня складення у повному обсязі).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст..186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Цикуренко А.С.