Судове рішення #13315939

                 Справа № 2-а-3396/10

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

28 грудня 2010 року  

            Суддя Приморського районного суду м.Одеси Домусчі Л.В., розглянувши матеріали  адміністративного ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі про зобов’язання проведення перерахунку пенсії та виплату різниці в пенсії за минулий час ,

ВСТАНОВИВ:

27.12.2010 року в провадження судді надійшла справа, згідно якої позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі про зобов’язання проведення перерахунку пенсії з 01.03.2010р., виплату різниці в пенсії з 01.03.2010р.

В позові позивач посилається, що згідно ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів про державне мито він звільнений від сплати держмита.

Перелік осіб, які звільняються від сплати державного мита, а також дій , за які не сплачується державне мито, наведено у ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів про державне мито. Так відповідно до п.4  ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів про державне мито від сплати державного мита звільняються позивачі  -  за  позовами  про  відшкодування    збитків, заподіяних каліцтвом  або  іншим  ушкодженням  здоров'я,  а  також
смертю годувальника.

Аналіз норм Декрету Кабінету Міністрів про державне мито, зокрема, його ст.4, дає змогу дійти висновку, що перелік осіб та випадків, за яких надаються пільги, носить конкретизований характер і не може тлумачитись в розширеному розумінні його змісту.

З позовної заяви вбачається, що позивач просить зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси здійснити перерахунок пенсії з 01.03.2010р. за віком від стажу та заробітку, та виплатити різницю при перерахунку.

Таким чином, суд не вбачає підстав звільнення від сплати мита.

Отже, позивач повинен сплатити державне мито (3,40грн.) за подачу позовної заяви до суду на загальних засадах.

Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Також відповідно до вимог ч. 3 ст.99 КАС України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Згідно ч.5 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Як зазначає позивач в позові, про порушення своїх прав він дізнався в березні 2010 року.

ЗУ від 07.07.10р. №2453-ІV „Про судоустрій і статус суддів”, яким внесено зміни до ст. 99 КАС України, опубліковано в офіційних виданнях 30.07.2010 року.

Відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Враховуючи викладене, суд вважає, що місячний строк, передбачений ст. 99 Кас України слід застосовувати з 30.07.2010р., а саме з моменту опублікування ЗУ від 07.07.10р. №2453-ІV „Про судоустрій і статус суддів” в офіційних виданнях.

Враховуючи, що позивач звернувся з позовом 23.12.2010 року, ним порушено норму чинного законодавства (ч.3 ст.99 КАС України) при пред’явленні позовної вимоги про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату різниці пенсії за віком від стажу та заробітку у розмірі  2 034,87 грн. з 01.03.2010 року.

Відповідно ч.1 п.5 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Згідно ч.2 ст.107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Як вбачається з ч.1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Позивачем клопотання про поновлення строку звернення до суду з даним адміністративним позовом не заявлено.

Згідно ч.1 ст. 100 КАС України  адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі про зобов’язання проведення перерахунку пенсії та виплату різниці в пенсії за минулий час, підлягає залишенню без розгляду, як поданий після закінчення строків, установлених законом

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 100 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі про зобов’язання проведення перерахунку пенсії та виплату різниці в пенсії з 01.03.2010р. - залишити без розгляду.  

Апеляційна скарга може бути подана протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:                                 Домусчі Л.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація