Справа № 2о-355/10
У Х В А Л А
Іменем України
«1» грудня 2010 року місто Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси С.О. Погрібний, розглянувши заяву ОСОБА_2 про встановлення неправильності запису акту громадського стану, за участі заінтересованої особи – Другого Приморського відділу РАЦС Одеського міського управління юстиції, –
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 звернулась до суду з заявою про встановлення неправильності запису по батькові її батька в книзі реєстрації шлюбів і свідоцтв про одруження та зобов’язати Другий Приморський відділ реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції виправити цю помилку.
Розглянувши заяву, додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку, що у відкритті провадження у справі має бути відмовлено з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, заявник звернувся до Другого Приморського відділу РАЦС Одеського міського управління юстиції з заявою про внесення змін до актового запису про шлюб батьків № 358 від 14 листопада 1954 року складеного Тернівським відділом реєстрації актів цивільного стану Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області, змінити по батькові нареченого з ОСОБА_3» на ОСОБА_3». Заступник начальника Другого Приморського відділу реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції, посилаючись на положення «Про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану», відмовив у внесенні змін до актового запису.
Відповідно до ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв’язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв’язку з публічним формуванням суб’єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається з п. 9 розд. ХІ прикінцевих та перехідних положень ЦПК України заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, а також у справах щодо відмови органу державної реєстрації актів цивільного стану внести виправлення в актовий запис цивільного стану, подані до набрання чинності цим Кодексом за правилами, встановленими главами 29-32, 36 Цивільного процесуального кодексу України 1963 року, розглядаються в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Таким чином, в разі коли орган реєстрації актів громадянського стану відмовляє у внесенні виправлень в актовий запис цивільного стану, особа має право звернутись з адміністративним позовом до цього органу про зобов’язання внести зазначені виправлення в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Враховуючи, що змінити вимоги та вид судочинства, обрані позивачем, суд не вправі, у відкритті провадження повинно бути відмовлено.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, СУДДЯ, –
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_2 про встановлення неправильності запису акту громадського стану, за участі заінтересованої особи – Другого Приморського відділу РАЦС Одеського міського управління юстиції.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.
СУДДЯ С.О. ПОГРІБНИЙ