Судове рішення #13316635

Справа № 2–3959/10

                                       

З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 29.12.2010 року   Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Боровікової А.І., при секретарі Касьяненко А.А., за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину , в якому зазначила, що з відповідачем по справі перебувала в зареєстрованому шлюбі з 27.10.2001 року та з листопада 2009 року припинили шлюбні стосунки. Від шлюбу вони мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею. Відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання дитини, тому вона змушена звернутися до суду з цим позовом. Позивач просить стягнути з відповідача аліменти на її користь для утримання їх сина, щомісячно, в розмірі 500 гривень до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні позивач уточнила позовні вимоги і просила суд стягнути з відповідача аліменти на її користь для утримання їх сина, щомісячно, в розмірі ј   частини від усіх заробітків (доходу) відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму до досягнення дитиною повноліття.

Відповідач до судового засідання не з'явився, про місце і час слухання справи повідомлені своєчасно і належним чином, надав суду заяву з проханням розглянути справу без його участі, на розсуд суду.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 169, 224 ЦПК України, суд вважає можливим, за згодою позивача, розглянути справу у відсутності відповідача та постановити заочне рішення.

Дослідивши докази, які є у справі, суд дійшов до висновку про необхідність задоволення позову ОСОБА_1 в  повному обсязі .

У ході судового розгляду встановлено, що сторони з 27.10.2001 року перебувала у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу сторони мають неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні. Позивач працює менеджером по продажам ВАТ «Клуб Мусианг 4/4» та інших аліментних зобов’язань не має, але він не надає матеріальної допомоги на утримання  сина.  

Дані обставини повністю підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами.

Згідно зі ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Згідно з п.3 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.

Відповідно до ч.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно зі ст.191 аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Суд вважає, що відповідач спроможний сплачувати аліменти у заявленому розмірі, а тому вимоги позивача є об ґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 84, 180-183, 191 СК України, ст.ст.10, 212-215 , 218-233, 367 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає за адресою: АДРЕСА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 ,  щомісяця, у розмірі ј частини від усіх заробітків відповідача, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 31.05.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

    Стягнути з ОСОБА_2  судові витрати на користь держави у вигляді судового збору в розмірі 51 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.

Згідно зі ст.367 ЦПК України рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:                                      /підпис/                                            А.І.Боровікова

Рішення набуло законної сили 11.01.2011 року

Копія рішення вірно:

Суддя:  секретар:

Справа №2-3959/10

ВИКОНАВЧИЙ ЛИСТ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 Комунарський районний суд м. Запоріжжя

29.12.2010 року розглянув цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину.

Суд вирішив:  Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає за адресою: АДРЕСА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 ,  щомісяця, у розмірі ј частини від усіх заробітків відповідача, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 31.05.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

.

Рішення набуло законної  сили                                                           11.01.2011 року

Строк пред’явлення виконавчого листа до виконання                  11.01.2014 року

Виконавчий лист виданий                                                           ______________ року

Адреса боржника:   ОСОБА_2 – АДРЕСА_2

Адреса стягувача: ОСОБА_1   – АДРЕСА_1.

Суддя_____________________                                                              А.І. Боровікова

Секретар __________________

Відмітки про виконання: в матеріалах справи ідентифікаційний код боржника відсутній.

Відмітки державного виконавця про виконання рішення або про повернення виконавчого листа стягувачу із зазначенням причин повернення.

1.____________________________________________________________________________

2.____________________________________________________________________________

3.____________________________________________________________________________________

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація