- яка притягається до адмін. відповідальності: Купрій Ольга Василівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 145/1749/21
Провадження №3/145/944/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.12.2021 р. смт Тиврів
Суддя Тиврівського районного суду Вінницької області Вальчук В. В. , розглянувши матеріали, що надійшли від СПД №1 ВП №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, працюючої продавцем-фармацевтом "Аптека низьких цін",
за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу серії АПР18 № 724239 від 28.10.2021 року в с. Строїнці, по вул. Аграрній,7, в аптеці ТОВ "Еквіл" була відсутня розмітка для дистанції покупців, антисептик для обробки рук на вході в приміщенні, не проводиться температурний скринінг продавців та не фіксується час та дата вологого прибирання приміщення (дезінфекції), чим ОСОБА_1 порушила постанову КМУ №1236 від 09.12.2020 року із змінами та доповненнями .
У судовому засіданні ОСОБА_1 винність у вчиненні правопорушення не визнала, пояснила, що всі протиепідемічні засоби були наявні.
Вислухавши ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи вважаю, що провадження по справі слід закрити за відсутності в її діях події і складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, виходячи з наступного .
Вина особи, яка притягається до відповідальності має бути доведена належними і достатніми доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь (ст.62 Конституції України).
У відповідності до ст.252 КУпАП висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП визначено, що обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення. Перекладення такого обов`язку на суд чинним законодавством не передбачено.
Ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом (ст.7 КУпАП).
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Ст. 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами .
Вказана норма закону є банкетною (вид норм права з точки зору рівня визначеності їх змісту. Диспозиції банкетних норм не встановлюють певних правил поведінки, а передбачають існування інших норм, розміщених навіть в інших нормативних актах, у яких сформульовані конкретні правила поведінки), тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов`язковим є наведення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Таким чином, обставини, які викладені в протоколі не відображають всіх істотних ознак складу правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки у відповідності до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, тому суд вважає, що справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 необхідно закрити .
На підставі викладеного, керуючись ст. 62 Конституції України, ст. ст. 7, 9, 10, 11, ст. 44-3, 245, п. 1 ч. 1 ст. 247, 251, 252, 256, 268, 283-285, 287 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю в діях складу адмінправопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Тиврівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: В. В. Вальчук
- Номер: 3/145/944/2021
- Опис: Порушення прави щодо карантину людей
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 145/1749/21
- Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Вальчук В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.11.2021
- Дата етапу: 08.11.2021