Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133230013


ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 622/1314/21

2/622/520/21

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

28.12.21 смт Золочів

Суддя Золочівського районного суду Харківської області Квітка О.О., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 (рнокпп НОМЕР_2 , адреса: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), до ОСОБА_3 (рнокпп НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_2 ) про зменшення розміру аліментів,

ВСТАНОВИВ:

09 грудня 2021 року представник позивача адвокат Ковалик М.Ф. через систему "Електронний суд" звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3 , в якому з врахуванням уточнення від 10.12.2021 просить суд зменшити розмір аліментів, що стягуються з ОСОБА_1 на підставі рішення від 26.02.2013 у справі № 622/890/13-ц на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 1/3 частки всіх видів його заробітку (доходу) на 1/6 частину.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

За ч. 1 ст. 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.

Відповідно до ч. 8 ст. 14 ЦПК України Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Особливості використання електронного підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Згідно з ч. 9 ст. 14 ЦПК України суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи у паперовій або електронній формі в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Частинами 6, 7 статті 43 ЦПК України встановлено, що процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

У разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Проте п. 15 ч. 1-4 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України передбачено, що до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи такі дії вчиняються в такому порядку:

15.1) подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі;

15.2) позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду в день надходження документів;

15.3) розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі;

15.4) визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи здійснюється:

до приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність із цією редакцією Кодексу в частині порядку визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, але не довше, ніж три місяці з дня набрання чинності цією редакцією Кодексу, - за допомогою автоматизованої системи документообігу суду за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу;

після приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність із цією редакцією Кодексу в частині порядку визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи - за допомогою автоматизованої системи документообігу суду за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.

Крім того, абзацом 2 ч. 1 ст. 177 ЦПК України встановлено, що у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Заява з додатками подана в електронній формі через систему "Електронний суд", однак до неї не додано доказів надсилання листом з описом вкладення відповідачу копій поданих до суду документів, чим порушено абз. 2 ч. 1 ст. 177 ЦПК України.

Крім того, представником позивача в додатках до позовної заяви першим пунктом зазначено квитанцію про сплату судового збору, проте самої квитанції у додатках до позовної заяви немає.

При цьому ч. 4 ст. 177 ЦПК України передбачає, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Водночас представником позивача по кілька разів продубльовані деякі додатки до позовної заяви, долучені документи, які взагалі не зазначені в переліку документів у додатках до позовної заяви, натомість копія рішення про стягнення аліментів відсутня.

Крім того, зазначена адреса відповідача ОСОБА_3 : АДРЕСА_3 .

Частина 1 ст. 27 ЦПК України передбачає, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Частина 1 ст. 28 ЦПК України визначає, що позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Так, враховуючи, що представник позивача ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом про зменшення розміру аліментів, позивачем у справі є платник, а не стягувач аліментів, адресою відповідача зазначено місто Харків, не зрозуміло на підставі чого представник позивача звернулася із позовом саме до Золочівського районного суду Харківської області, оскільки за загальним правилом вона мала звернутися до місцевого суду загальної юрисдикції за місцем реєстрації відповідача ОСОБА_3 у м. Харкові.

З огляду на викладене, відповідно до частин 1 і 2 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, позовну заяву слід залишити без руху, запропонувавши позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали усунути зазначені недоліки, шляхом подачі позовної заяви та доданих до неї документів, з поданням копії позовної заяви для направлення відповідачу та надання всіх копій письмових доказів, засвідчених позивачем в порядку, встановленому чинним законодавством для долучення до матеріалів справи та для направлення учасникам судового розгляду, надання доказів сплати судового збору у розмірі 908 грн та копії рішення суду про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 , належного обґрунтування дотримання правил підсудності, та встановлення відповідності між додатками до позовної заяви та їх переліком у самій позовній заяві.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність у строк не більше 10 днів з дня отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме:

1.Подати позовну заяву у паперовому вигляді, з поданням копії позовної заяви для направлення відповідачу та надати всі копії письмових доказів, засвідчені позивачем в порядку, встановленому чинним законодавством для долучення до матеріалів справи та для направлення відповідачу.

2.Надати докази сплати судового збору у розмірі 908 грн та копію рішення суду про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 від від 26.02.2013 у справі № 622/890/13-ц.

3.Надати належне обґрунтування дотримання правил підсудності.

4.Встановити відповідність між додатками до позовної заяви та їх переліком у самій позовній заяві.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судових витрат до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О. О.Квітка



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація