Судове рішення #13328405

         

               АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ОДЕСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

  У Х В А Л А

                І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

11 січня 2011 року                                 м. Одеса

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі :  

              головуючого             Сегеди С.М.,

    суддів:                 Виноградової Л.Є.,

Кононенко Н.А.,

    за участю секретаря         Шкрабак В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Тарутинського районного суду Одеської області від 17 листопада  2010 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до „Навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи I-III ступенів, дошкільний заклад” про поновлення на роботі та оплату за час вимушеного прогулу,

                              встановила:

18 жовтня 2010 року позивач ОСОБА_2 звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що з 17 січня 2005 року він працював в „НВК ЗОШ І- III ступенів, д/з” с. Виноградівка основним кочегаром. Наказом №06 від 28 вересня 2010 року його було звільнено на підставі ст.25-1 Кодексу Законів про працю України, а саме: через запровадження обмеження спільної роботи родичів на підприємстві в установі, організації.

Позивач зазначив, що звільнення вважає незаконним у зв'язку з тим, що він своїй дружині, яка також працювала у відповідача, не підпорядкований, а тому  просив суд поновити його на роботі на посаді основного кочегара, а також стягнути на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 28 вересня 2010 року до дня поновлення на роботі.

Відповідач та його представник позов не визнали, надали суду докази про правомірність звільнення позивача з посади основного кочегара з підстав його підпорядкованості дружині ОСОБА_3, яка займає посаду заступника директора „НВК ЗОШ І- III ступенів, д/з” с. Виноградівка з господарської роботи.

Рішенням Тарутинського районного суду Одеської області від 17 листопада  2010 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 булу відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 ставить питання про скасування зазначеного судового рішення із ухваленням нового про задоволення його позовних вимог, посилаючись на порушення та неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права.

Перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах доводів апеляційної скарги, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги,  колегія суддів дійшла висновку про необхідність відмови в задоволенні апеляційної скарги з наступних підстав.

Ухвалюючи судове рішення про відмову в задоволені позовних вимог, суд першої інстанції виходив із того, що  наказом директора „НВК ЗОШ І- III ступенів, д/з” с. Виноградівка № 23 від 23 вересня 2010 року було запроваджено обмеження щодо спільної роботи родичів чи свояків, якщо їх робота пов'язана з безпосереднім підпорядкуванням або підконтрольністю одного одному.

__________________________________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції: Тончева Н.М.                             Справа № 22 ц- 21937/10

Доповідач: Сегеда С.М.                                     Категорія: ЦП:   53      

2.

Зазначений наказ відповідає вимогам ст.25-1 КЗпП України, відповідно до якої власнику підприємства, установи, організації надано право запроваджувати обмеження щодо спільної роботи близьких родичів чи свояків (подружжя), якщо їх робота пов'язана з безпосереднім підпорядкуванням або підконтрольністю одного одному (а.с 28).

Судом обґрунтовано встановлено, що дружина позивача - ОСОБА_3 працює в „НВК ЗОШ І-III ступенів, д/з” с. Виноградівка на посаді заступника директора з господарської роботи. В її обов'язки на зазначеній посаді входить: розподіл обов'язків між технічними працівниками школи та організація і контроль за їхньою роботою; організація безперебійної роботи водо-електро-теплопостачання.  ОСОБА_3 особисто ознайомлена з цими обов’язками (а.с.31).

Таким чином, суд першої інстанції дійшов обгрунтованого висновку про те, що позивач ОСОБА_2 безпосередньо підпорядкований і підконтрольний своїй дружині ОСОБА_3, оскільки  ОСОБА_2 відноситься до категорії техпрацівників, які в свою чергу підпорядковані і підконтрольні заступнику директора з господарської роботи.

Доводи апелянта про те, що на час звільнення він був працівником освіти, а тому у відповідності до п. 17 постанови Ради Міністрів УРСР № 593 від 03 листопада 1080 року (а.с.47), на нього не розповсюджується заборона сумісної служби на одному підприємстві близьких родичів, свояків, якщо їх служба пов’язана з безпосередньою підпорядкованістю або підконтрольністю одне одному, є безпідставними, виходячи з наступного.

В зазначеній постанові мова йде саме про працівників освіти.

Оскільки позивач є технічним працівником освітньої установи, а не працівником освіти, що не є тотожними поняттями, то виключення із загального правила, які встановлені вищезазначеною постановою Ради Міністрів УРСР № 593, на позивача не розповсюджуються.

Крім того, як було зазначено вище,  обмеження щодо спільної роботи родичів чи свояків, якщо їх робота пов'язана з безпосереднім підпорядкуванням або підконтрольністю одного одному,  було запроваджено наказом директора „НВК ЗОШ І- III ступенів, д/з” с. Виноградівка № 23 від 23 вересня 2010 року, який не суперечить діючому трудовому законодавству України і є чинним.

Що стосується доводів апелянта про те, що він на протязі 40 років працював у цій школі, із яких 35 років – на посаді вчителя музики, та 5 років після виходу на пенсію – кочегаром, в даному випадку правового значення не мають, оскільки  прийняття ОСОБА_2 на роботу кочегаром в 2005 році відбулось в порушення  вищезазначеної постанови Ради Міністрів УРСР № 593.

Дане порушення трудового законодавства було усунуте з виданням наказу директора „НВК ЗОШ І- III ступенів, д/з” с. Виноградівка № 23 від 23 вересня 2010 року та звільненням ОСОБА_2 із займаної посади.  

Безпідставним є посилання апелянта на позитивну характеристику за час роботи у „НВК ЗОШ І- III ступенів, д/з”, оскільки мова не йде про його звільнення за порушення трудової дисципліни.

Також судова колегія не приймає до уваги доводи ОСОБА_2 про те, що після його звільнення на його посаду в порушення трудового законодавства було прийнято близького родича директора школи, оскільки зазначені обставини не є предметом даного спору.  

Судова колегія також зазначає, що згідно відповіді комісії по трудовим спорам, копія якої мається в матеріалах справи, правомірність звільнення позивача згідно ст.25-1 КЗпП України була перевірена комісією та порушень виявлено не було (а.с.30).

Згідно ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, у відповідності до норм матеріального і процесуального  права ухвалив законне і обґрунтоване судове рішення, доводи апеляційної скарги не спростовують рішення, а тому судова колегія вважає за необхідне апеляційну скаргу відхилити, оскаржуване судове рішення залишити без змін.

3.

У відповідності до п.п. 1,2 ч. 3 ст. 81 ЦПК України судова колегія вважає за необхідне стягнути з апелянта ОСОБА_2 на користь державного бюджету України витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді апеляційної інстанції в сумі 120 грн.

Керуючись ст.ст. 81, 88, 303, 304, п.1 ч.1 ст. 307, п.1, ч 1 ст. 312, ст.ст. 313 - 315, 317, 319 ЦПК України колегія суддів

        ухвалила:

Апеляційну скаргу  ОСОБА_2 відхилити.

Рішення Тарутинського районного суду Одеської області від 17 листопада  2010 року залишити без змін.

Стягнути ОСОБА_2 на користь державного бюджету України витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді апеляційної інстанції в сумі 120 грн.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Судді апеляційного суду Одеської області:                 С.М. Сегеда

                               

Л.Є. Виноградова

                               

Н.А. Кононенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація