Копія Справа № 2а- 1183/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010 року м. Полтава
Суддя Ленінський районний суд м. Полтави Юхно С.П., розглянувши у письмовому провадженні в залі суду в м. Полтава адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві про визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2010 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві про визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії.
У позові вказано, що позивач після призначення їй пенсії продовжувала працювати та має 24 місяці страхового стажу, тому звернулася до пенсійного органу для перерахунку пенсії. В порушення вимог ч. 1 ст. 40, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове держане пенсійне страхування» при перерахунку пенсії відповідачем застосовано показник середньої заробітної плати за 2007 рік. Відповідно до вказаного Закону при перерахунку пенсії відповідач повинен був застосувати показник середньої заробітної плати за 2008 рік. Дане порушення призвело до того, що розмір пенсії зменшено. Зважаючи на викладене позивач просила суд задовольнити її позовні вимоги в повному об’ємі.
Позивач в судове засідання не з’явилася, але суду надала письмову заяву про розгляд справи без її участі (а.с. 12).
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, але суду надано письмову заяву про розгляд справи за відсутності представника Управління (а.с. 17).
Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві надало суду письмові заперечення на позов (а.с. 17), в яких просять суд у задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своїх доводів зазначили, що в статті 40, 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” внесено зміни Законом України “Про Державний бюджет України на 2008 рік”. Згідно вказаної редакції статей Закону перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року дані зміни в норми Закону визнані неконституційними. Зважаючи на те, що рішення щодо відновлення дії попередньої редакції норми Закону не прийнято, тому органи пенсійного фонду правомірно при перерахунку пенсії позивачу застосовували показник середньої заробітної плати за 2007 рік – з якого їй обчислювалася пенсія.
Враховуючи те, що сторони по справі не прибули в судове засідання та подали письмові заяви про розгляд справи за їх відсутності, судовий розгляд справи на підставі ч. 4 ст. 122 КАС України здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером за віком, отримує пенсію та продовжує працювати.
У липні 2010 року позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії по стажу роботи та заробітку.
Відповідач розпорядженням (а.с. 18) з 01 липня 2010 року зробив перерахунок пенсії позивачу із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік у розмірі 1 197 грн. 91 коп. ( а. с. 19, 21).
Частина 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове держане пенсійне страхування» передбачає, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
Згідно ч. 4 ст. 42 вказаного Закону за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону , із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії .
Отже, вказана норма Закону передбачає при перерахунку пенсії застосування показника середньої заробітної плати працівників за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, а тому відповідач при перерахунку пенсії у липні 2010 року позивачу з урахуванням її стажу роботи за 2008 – 2009 роки повинен затосувати показник середньої заробітної плати за 2009 рік, що складає 1 650 грн. 43 коп.
Застосування відповідачем при перерахунку пенсії позивача у 2010 року показника середньої заробітної плати працівників за 2007 рік – 1 197 грн. 91 коп., призвело до порушення її прав та до недоотримаання нею коштів.
За даних обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо визнання протиправними дій відповідача щодо застосування при здійсненні перерахунку пенсії показника середньої заробітної плати працівників у галузях економіки за 2007 рік та зобовязання відповідача зробити перерахунок пенсії із застосуванням середньої заробітної плати працівників у галузях економіки за 2009 рік, що складає 1 650 грн. 43 коп. підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 64, 124, 152 Конституції України, ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове держане пенсійне страхування», 6-14, 71, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві про визнання дій протиправними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві провести перерахунок розміру пенсії за віком ОСОБА_2 у відповідності з вимогами положень ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове держане пенсійне страхування» з 01 липня 2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто за 2009 рік.
Постанова може бути оскаржене до Апеляційного адміністративного суду Харківської області через Ленінський районний суд м. Полтави. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 10 днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови в письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Вірно
Суддя Ленінського районного
суду м. Полтави С.П. Юхно