Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133456324

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху



 05 січня 2022 року                                                               справа № 703/4070/21

  м. Черкаси


Cуддя Черкаського окружного адміністративного суду Нужна А. Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби м. Сміла, Черкаського району Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про скасування постанови державного виконавця, -

встановив:

10.12.2021 позивач ОСОБА_1 звернувся до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області із позовом до Головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби у м. Смілі Центрального міжрегіонального управління Міністерства України у якому просить суд скасувати постанову державного виконавця Пиндика С.В. від 22.11.2021 про накладення штрафу в розмірі 1 700 грн.

Ухвалою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 10.12.2021 адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби у м. Смілі Центрального міжрегіонального управління Міністерства України про скасування постанови державного виконавця про накладення штрафу за невиконання рішення суду на розгляд Черкаського окружного адміністративного суду.

31.12.2021 зазначена справа  надійшла до Черкаського окружного адміністративного суду та шляхом автоматизованого розподілу передана на розгляд судді Нужній А. Г.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.

Ознайомившись з позовною заявою, суддя встановив, що вона не відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України і підлягає залишенню без руху, з огляду на таке.

Згідно частин 1, 2 статті 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частин 1, 2 статті 287 КАС України учасники виконавчого провадження мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Згідно з частиною 6 статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Так, ОСОБА_1 у своїй позовній заяві просить скасувати постанову державного виконавця Пиндика С.В. про накладення штрафу від 22.11.2021, в той час як позовну заяву подано до суду 08.12.2021, що підтверджується відтиском поштового штемпеля на конверті про надіслання позову до суду, тобто з пропуском встановленого 10-денного строку звернення до суду.

Разом з тим, позивач жодних пояснень щодо строку звернення до суду чи клопотань про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду не надав, в зв`язку з чим суд позбавлений можливості надати належну правову оцінку дотримання позивачем строків звернення до адміністративного суду, передбачених КАС України.

Частиною 1 статті 123 КАС України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали, особа має право звернутися до суду із заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, позивачу необхідно подати суду докази, згідно яких можливо встановити дату коли позивачу стало відомо про порушення його прав оскаржуваною постановою, та заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду, оформлену відповідну до вимог статей 161, 167 КHYPERLINK "06.07.2005"АСHYPERLINK "06.07.2005" України.

Крім того, відповідно до пункту 2 частини 5  статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.  

Однак, всупереч вимогам пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України, позивач не вказав у позовній заяві ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти  відповідача.

Згідно з частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 161, 169, 256, 287, 294 КАС України, суддя

ухвалив:

Позовну заяву   ОСОБА_1 до Головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби м. Сміла, Черкаського району Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про скасування постанови  залишити без руху.

Надати позивачу для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви строк тривалістю десять днів з дня отримання копії даної ухвали.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.



Суддя                                                                                                       Александріна НУЖНА



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація