- яка притягається до адмін. відповідальності: Багрін Володимир Васильович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №489/4080/21
Провадження №3/489/20/22
ПОСТАНОВА
іменем України
06 січня 2022 року м.Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Кирильчук О.І., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Управління патрульної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Відповідно до протоколу серія ААБ №114217 від 17.06.2021 року, 17.06.2021 року, о 00 год. 32 хв. в м.Миколаїв, Інгульський район, вул. Космонавтів,75, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «RENAULT PREMIUM 450.18Т» державний номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом "SCHMITZ S01" та мав явні ознаки алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода,почервоніння шкіри обличчя. Згідно тесту №1613, водій, погодившись пройти огляд на стан сп`яніння на місці зупинки, кількісний показник склав 1,82% З результатом був не згоден та від проходження тесту на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі, в установленому законом порядку, відмовився. Зафіксовано нагрудною бодікамерою DM4011. Особа, яка складала проткол, дійшла висновку, що своїми діями водій ОСОБА_1 порушив п.2.9 «а» Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 вину не визнав, пояснив, що був тверезий і був не згоден із результатом алкотестеру, оскільки порушено процедуру огляду, від огляду в медзакладі дійсно відмовився.
Частиною першою статті 130 КУпАП встановлено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.2.9 «а» Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення, окрім іншого зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Виходячи із положень ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є документом, який є підставою для висунутого обвинувачення.
За змістом ч.2, ч.3 ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Пунктом 6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів
для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного,
наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом
лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і
проведення такого огляду, затвердженим відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (далі - Порядок), визначено, що водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я.
Відповідно до пункту 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України від 9 листопада 2015 року №1452/735 (далі - Інструкція) у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тобто, статтею 266 КУпАП, пунктом 6 Порядку та пунктом 7 розділу І Інструкції чітко і послідовно визначено алгоритм огляду поліцейським водія на стан сп`яніння.
Посадова особа, інспектор 1 взводу 1 роти 4 батальйону Управління патрульної поліції в Миколаївській області молодший лейтенант поліції Синицький С.С. під час складання протоколу серії ААБ №114217 від 17.06.2021 року дійшов висновку, що водієм ОСОБА_1 порушено п.2.9 "а" Правил дорожнього руху, що фактично не відповідає обставинам викладеним в протоколі про адміністративне правопорушення та зафіксованим нагрудною відеокамерою поліцейського, оскільки після незгоди ОСОБА_1 з результатами продуття газоаналізатору Драгер 6810 прилад ARAM2299, тест №1613 та його подальшої відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі, у поліцейського фактично були відсутні докази перебування особи у стані сп`яніння, оскільки незгодою із результатом алкотестера такий тест поставлено під сумнів, а дії особи підпадали під порушення п.2.5 Правил дорожнього руху.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Шмауцер Schmautzer)проти Австрії» від 23.10.1995 року зазначив, що дорожньо-транспортні правопорушення, за які може бути накладено стягнення у виді штрафу чи обмеження у користуванні водійськими правами, підпадають під визначення «кримінального обвинувачення».
Відповідно до статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв`язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, оскільки результат тесту на стан сп`яніння є недопустимим доказом, а обвинувачення особі у відмові від проходження огляду в протоколі не пред`являлось.
Керуючись ст.ст.221, 247 п.1 ч.1, 278, 283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
постановив:
Закрити справу про адміністративне правопорушення у зв`язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд м.Миколаєва.
Суддя
- Номер: 3/489/1877/21
- Опис: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 489/4080/21
- Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Кирильчук О. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.06.2021
- Дата етапу: 15.07.2021